Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Ranczo (serial telewizyjny)

Ranczo (serial telewizyjny)

Ranczopolski serial komediowy w reżyserii Wojciecha Adamczyka , emitowany od 5 marca 2006 roku w TVP1 , a dostępny także dla osób niewidomych (na stronie iTVP ) dzięki technologii audiodeskrypcji . Akcja rozgrywa się w fikcyjnej, niewielkiej miejscowości Wilkowyje , położonej w okolicach Radzynia Podlaskiego . Sceny nagrywane są głównie w miejscowości Jeruzal , choć np. te pod urzędem gminy kręcone były w Latowiczu , a serialowy dworek głównej bohaterki, Lucy, znajduje się w miejscowości Sokule . Dotychczas powstały cztery serie Rancza. Początkowo planowano zakończyć produkcję serialu w 2009 roku, jednak w związku z ogromną popularnością programu powstaną kolejne odcinki. Zdjęcia do piątej serii serialu rozpoczęły się na początku sierpnia 2010 roku[3], zaś emisja planowana jest na wiosnę 2011 roku[4].

Producentem jest Studio A , należące do przedsiębiorstwa ATM Grupa .

Serial otrzymał nagrodę Telekamery 2009 w kategorii Serial Komediowy [5], a także Super Telekamerę Roku.

Spis treści

Fabuła

Seria 1 (2005, emisja 2006)

Lucy Wilska, Amerykanka polskiego pochodzenia, dziedziczy po zmarłej niedawno babci dworek w niewielkiej miejscowości o nazwie Wilkowyje. Przybywa ona na wieś z zamiarem odsprzedania dworku, jednak po zapoznaniu się z urokiem tej miejscowości postanawia tam zamieszkać, a swą posiadłość wyremontować. To z kolei natrafia na ostry sprzeciw wójta – Paweł Kozioł chciał bowiem nabyć dworek dla swej córki. Konflikt, jaki wybuchnie między nimi, doprowadzi we wsi do wielu zmian.

Seria 2 (2006, emisja 2007)

Kolejna seria serialu poświęcona jest dalszemu życiu Lucy we wsi Wilkowyje . Ukazuje ona też codzienne życie mieszkańców wsi, w tym także wójta i księdza – zwaśnionych ze sobą bliźniaków, między którymi w ostatnim odcinku dochodzi do symbolicznego pojednania, którego sprawczynią jest Lucy. Kusy tymczasem staje się artystą, który to jest gotów nawet umrzeć z miłości, aby tylko sprawdzić, czy jest godzien kobiety, którą kocha.

Seria 3 (2007 - 2008, emisja 2008)

W miesiąc po (fikcyjnym, jak się okazuje) pojednaniu wójta z księdzem we wsi dochodzi do wydarzeń dramatycznych – doszczętnemu zniszczeniu w wyniku pożaru ulega restauracja o nazwie Country Club. Do wsi powraca tymczasem Czerepach, który dorobił się fortuny w Brukseli i zakłada razem z Witebskim agresywny "koncern medialny", w którego skład wchodzi Radio Wilkowyje i gazeta Lustro Gminy, w której Czerepach odgrywa się na wójcie za zesłanie go do Brukseli . Gdy jednak wychodzi na jaw, w jaki sposób zdobył swą fortunę, musi ze wsi szybko uciekać. Tymczasem restauracja zostaje odbudowana – tym razem pod nazwą "U Japycza". Zjawiają się też nowi goście, tacy jak Weronika Więcławska, jej chiński narzeczony Kao czy ksiądz wikariusz Robert. W ostatnim odcinku okazuje się, że Lucy jest w ciąży z Kusym, zaś Stach oświadcza się Michałowej, a ich ślub odbywa się natychmiast.

Seria 4 (2008, emisja 2009)

Lucy rodzi córeczkę, której Kusy nadaje imię Dorotka. Do Wilkowyj, jako wrak człowieka, powraca Czerepach. Zawiera układ z wójtem, mający pomóc temu ostatniemu wygrać wybory samorządowe. Jako dyplomowany spin-doktor Czerepach zna się bowiem na technikach manipulacji - udaje mu się nawet rozkochać w sobie Lodzię. Tymczasem na urząd wójta postanawia też kandydować Lucy. W międzyczasie Kusy staje się nadopiekuńczy, przez co o mało nie zostaje odwołany jego ślub z Lucy, ma miejsce potrójny ślub - Kusego z Lucy, Staśka z Wioletką i Weroniki z Chińczykiem Kao, powstaje lokalna telewizja internetowa, zjawia się ciotka bliźniaków, która upiera się, że nie wyjedzie, dopóki ksiądz z wójtem się nie pogodzą, Więcławska, Hadziukowa i Solejukowa zakładają koncern serowy, a w Wilkowyjach rozgrywa się bitwa pomiędzy mieszkańcami a lokalną mafią. Do pogodzenia bliźniaków w końcu dochodzi. Lucy wygrywa wybory na wójta, a Halinę Kozioł czyni swoją zastępczynią, żeby zrobić na złość jej mężowi i ukarać go za wszystkie świństwa, jakie czynił na stanowisku wójta.

Seria 5 (2010, emisja 2011)

W związku z ogromną popularnością serialu podjęto decyzję o nakręceniu piątej serii. Ma ona być emitowana wiosną 2011 roku.

  • Lucy Wilska ( Ilona Ostrowska ) – Amerykanka polskiego pochodzenia, odziedziczyła dworek po swojej babci. Kobieta żywiołowa i energiczna, wprowadza do spokojnej wsi dużo energii życiowej i pozytywnych zmian, m.in. doprowadza do powstania we wsi uniwersytetu ludowego. Żona Kusego, z którym ma córkę Dorotkę. W czwartej serii, po wielu próbach kompromitacji jej przez Wójta, wygrała wybory i została wójtem gminy Wilkowyje.
Kościół w Wikowyjach (po odnowieniu).
  • Ksiądz proboszcz Piotr Kozioł ( Cezary Żak ) – człowiek oddany Bogu i swojej misji. Nie pogardzi żadnymi pieniędzmi na remont świątyni. Dla mieszkańców wsi jest on wielkim autorytetem. Gdy dowiedział się o tym, że Kusy i Lucy żyją na kocią łapę, postanowił wyjechać na misję do Afryki, czego ostatecznie nie uczynił. W czwartej serii popiera starania Lucy o stanowiska wójta.
  • Paweł Kozioł ( Cezary Żak ) – ateista i całkowite przeciwieństwo swego brata bliźniaka. Wychodzi z założenia, że ponieważ jest przedstawicielem miejscowej władzy, to wszystko mu wolno. Człowiek chytry, z charakteru choleryk. Lubi mieć przy sobie siekierę. Staje się jednak bardzo uległy, gdy istnieje jakiekolwiek zagrożenie jego stanowiska. W czwartej serii miał romans z żoną miejscowego lekarza, panią Wezółową. Były wójt Wilkowyj; w czwartej serii przegrywa wybory i oddaje stanowisko Lucy.
  • Halina Kozioł ( Violetta Arlak ) – żona byłego wójta i matka Klaudii. Kobieta sprytna i energiczna – stara się hamować niektóre zapędy męża. Potrafi przełamać jego opór w niektórych sprawach, serwując mu dietę bezmięsną. W większym stopniu niż jej mąż znosi ciągłe przemiany swej córki. W czwartej serii nie wiedziała, że mąż ma romans z Wezółową, ale w tym samym czasie zakochała się w jej mężu. Jako karę dla męża za wszystko, co robił na stanowisku wójta, Lucy proponuje jej stanowisko swojej zastępczyni.
Rynek w Wikowyjach.
  • Jakub "Kusy" ( Paweł Królikowski ) – inteligentny czterdziestolatek, artysta – maluje obrazy, woli wielką sztukę od komercji, czyli malowania diabłów. Po śmierci żony na długi czas popadł w alkoholizm, jednak dzięki Lucy udało mu się z nałogu wyrwać. Z wzajemnością zakochany w dziewczynie, dla niej był gotów nawet umrzeć – chciał rzucić się pod autobus do Lublina, jednak ostatecznie dostał się pod koła roweru Solejuka. Później zaczął zarabiać fortunę na malowaniu portretów. Razem z Lucy - swoją drugą żoną - ma on córkę Dorotkę. Po jej narodzinach przez pewien czas był nadopiekuńczy. Jest człowiekiem wykształconym - m.in. zna język angielski i łacinę; potrafi także jeździć konno.
Ksiądz wikariusz Robert.
  • Ksiądz wikariusz Robert ( Bartosz Kasprzykowski ) – nowy wikary w wilkowyjskiej parafii. Przybył do wsi, gdy ksiądz proboszcz chciał wyjechać na misję do Afryki. Jest pedantem, któremu nie podobało się w parafii wiele rzeczy. Po tym, jak wierni wystąpili przeciw niemu, przeszedł wewnętrzną przemianę w całkiem innego, dobrego wikarego.
  • Tomasz Witebski ( Jacek Kawalec ) – polonista w miejscowej szkole, redaktor lokalnej gazety oraz radia. Z początku zaleca się do Lucy. W trzeciej serii zakłada koncern medialny razem z Czerepachem, wskutek czego traci pracę w szkole. Przechodzi kurację u babki zielarki, po której staje się innym człowiekiem – wraca do radia i szkoły za namową wójta i księdza, ale staje się miejscowym uwodzicielem kobiet. W czwartej serii redaktor telewizji internetowej.
  • Klaudia Kozioł ( Marta Chodorowska ) – córka byłego wójta. Dostosowuje swoje przekonania i styl życia do swych kolejnych chłopaków. Niektóre zmiany bywają jednak pozytywne – gdy zainteresowała się funduszami europejskimi, pomogła Hadziukowej w uruchomieniu jej firmy. W trzeciej serii została matką chrzestną Dorotki, córki Lucy
Tadeusz Hadziuk.
  • Tadeusz Hadziuk ( Bogdan Kalus ) – mężczyzna w średnim wieku, pierwszy z bywalców sklepowej ławeczki. Pracuje u swojej żony jako ochroniarz kóz. Czasami kłóci się z Pietrkiem o byle co. Ulega gruntownej przemianie po incydencie jego żony z Witebskim. Jest ojcem jednego z dzieci Solejukowej.
  • Celina Hadziuk ( Dorota Nowakowska ) – kobieta sukcesu, która po latach skromnego życia jako wiejska gospodyni postanowiła założyć biznes – sprzedaje kozie sery. Pomogły jej w tym Lucy i Klaudia Kozioł. Udało jej się zagonić do pracy swego męża pijaka. Namówiła także do rozpoczęcia biznesu Solejukową. W trzeciej serii miała romans z Witebskim, po którym to jej mąż uległ gruntownej przemianie.
Patryk Pietrek.
  • Patryk Pietrek ( Piotr Pręgowski ) – drugi z bywalców przysklepowej ławeczki. Sumienny pomocnik Więcławskiego, który jednak nie grzeszy inteligencją. Zakochał się w córce wójta – Klaudii, lecz ta nie przyjęła oświadczyn. Jego teraźniejszą, odwzajemnioną miłością jest Jola Więcławska, która jest z nim w ciąży. Po wyjeździe do pracy w Anglii zmienił sposób postrzegania pracy. Jest również piosenkarzem.
  • † Jan Japycz ( 1921 - 2006 ) († Leon Niemczyk ) – starszy pan, emeryt. Brat Stacha Japycza, trzeci z bywalców sklepowej ławeczki, która wydaje się być jego drugim domem. Doświadczony życiem człowiek, mądry dzięki swym doświadczeniom, który zawsze umie znaleźć na wszystko wytłumaczenie. O jego śmierci dowiadujemy się w pierwszym odcinku trzeciej serii. Koledzy bardzo za nim tęsknią – przychodzą na cmentarz i tam razem z nim piją Mamrota. Japycz jest patronem knajpy, powstałej w trzeciej serii. Nazywa się ona "U Japycza".
Stach Japycz.
  • Stanisław "Stach" Japycz ( Franciszek Pieczka ) – czwarty z bywalców sklepowej ławeczki, którego poznajemy w 16 odcinku serialu. Brat Jana Japycza, który wraca do wsi po trzydziestu latach, aby pogodzić się z bratem. Od razu zaprzyjaźnia się z kolegami swego brata. Zakochany w Michałowej, był dla niej gotów ograniczyć picie do jednego dnia w tygodniu. W ostatnim odcinku trzeciej serii zostaje jej mężem.
Maciej Solejuk.
  • Maciej Solejuk ( Sylwester Maciejewski ) – drobny złodziejaszek, pijak, piąty i ostatni bywalec sklepowej ławeczki. W czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej siedział w więzieniu. Bardzo kocha swoją rodzinę – to jednak nie powstrzymywało go od bicia żony i dzieci, których ma siedmioro. Gdy jego żona założyła biznes, znalazł pracę przy rozwożeniu pierogów.
  • Dorota Solejuk ( Katarzyna Żak ) – żona Macieja Solejuka. Zazwyczaj chodzi zaniedbana. Gdy za namową Hadziukowej zakłada biznes, z dnia na dzień zaczyna walczyć o swoje prawa. Udaje jej się zagonić do pracy swego męża pijaka. Sprzedaje pierogi, które cieszą się we wsi wielkim uznaniem. Biegle posługuje się trzema językami: angielskim, niemieckim i włoskim; języków nauczyła się, pomagając swoim dzieciom w odrabianiu prac domowych. Ojcem jednego z jej dzieci jest Hadziuk.
  • Michałowa ( Marta Lipińska ) – żona Stacha Japycza (wcześniej wdowa), gospodyni księdza. Kobieta spokojna i dobrotliwa, jednakże zarazem przebiegła i wścibska. Szara eminencja na plebanii. W młodości rzucała oszczepem. Z początku zagorzała przeciwniczka Lucy, później była gotów bronić jej przed wikarym – podniosła bunt w kościele, w którym wzięli udział wszyscy oprócz Klaudii. Jest nazywana Michałową, gdyż jej pierwszy mąż miał na imię Michał.
  • Andrzej Więcławski ( Grzegorz Wons ) – generalny wykonawca wszelkich remontów i napraw w gminie, przedsiębiorca współpracujący z byłym wójtem. Wpadł na pomysł podziału majątku – w obawie przed fiskusem – który omal nie doprowadził do rozpadu jego małżeństwa. Potem przysięgał przed ołtarzem, że kocha tylko swą żonę. Człowiek mądry, ale niezbyt bystry jak na biznesmena. Zawsze wygrywa przetargi, ale oddaje za to część wójtowi.
Sklep Więcławskiej.
  • Krystyna Więcławska ( Dorota Chotecka ) – żona Więcławskiego, sprzedawczyni i zarazem właścicielka jedynego sklepu we wsi. Kobieta przebiegła i zalotna, miała romans z policjantem. W trzeciej serii przyjmuje do pomocy w sklepie swą siostrzenicę Jolę. W czwartej serii zakłada razem z Solejukową i Hadziukową zakłada koncern spożywczy.
  • Weronika(Werka) Więcławska ( Sylwia Gliwa ) – córka Andrzeja i Krystyny, pojawia się w trzeciej serii. Przyjeżdża do domu po ukończeniu studiów. Okazuje się, że jest w ciąży z Chińczykiem o imieniu Kao. Rodzice boją się, że wieś ich wyśmieje, więc zachowują to w sekrecie. W ostatnim odcinku trzeciej serii, podczas ślubu Michałowej i Stacha, rodzi córeczkę.
  • Arkadiusz Czerepach ( Artur Barciś ) – były sekretarz gminy, prawa ręka byłego wójta w sprawach urzędowych. Z czasem – tuż po wyborach samorządowych – ambicja popycha go do nielojalności wobec szefa. Autor nieusuwalnego napisu "Wójt jest złodziej" na urzędowych komputerach. Wójt stara się go pozbyć, wysyłając go na szkolenie do Brukseli. W trzeciej serii powraca i zakłada razem z Witebskim koncern medialny, w którym wykorzystuje odbiorniki radiowe z podsłuchami. Gdy mieszkańcy Wilkowyj się o tym dowiedzieli, musiał uciekać ze wsi – groziło mu aresztowanie. W czwartej serii powrócił, jako doradca wójta i jego zastępca. Miał pomóc mu w pozostaniu wójtem na trzecią kadencję. Zakochany w pani Lodzi.
  • Fabian Duda ( Piotr Ligienza ) – następca Czerepacha na stanowisku sekretarza gminy. Młody karierowicz, który za wszelką cenę chcę objąć stanowisko wójta w Wilkowyjach. Pisze donos do województwa, że konkurs na jego stanowisko został ustawiony. Następnie zostaje zastraszony siekierą – staje się uległy byłemu wójtowi w każdym calu.
  • Leokadia Paciorek ( Magdalena Kuta ) – główna księgowa urzędu gminy, nazywana panią Lodzią. Czuje się samotna i dlatego próbuje uwieść każdego mężczyznę, jakiego zobaczy. Ulega byłemu wójtowi we wszystkim, tak jak wszyscy pracownicy. W pierwszej serii, gdy do Wilkowyj miała przyjechać unijna delegacja, a były wójt się upił, ukryła go w swoim gabinecie, podczas gdy ksiądz udawał wójta. W czwartej serii została uwiedziona przez Czerepacha. Gdy dowiedziała się o jego kłamstwach, nie chciała go znać, jednak ostatecznie wybaczyła mu jego wszystko.
Na planie serialu.
  • Doktor Mieczysław Wezół ( Wojciech Wysocki ) – miejscowy lekarz. Panicznie boi się podejrzliwości swej żony, dlatego stara się trzymać z daleka od innych kobiet, a w szczególności od Lucy. W pierwszej serii wszył Kusemu witaminy zamiast środka powodującego śmierć w połączeniu z alkoholem. W drugiej zaś miał wyjechać do Szkocji, lecz mieszkańcom wsi udało się go przekonać do pozostania we wsi. W czwartej serii miał romans z wójtową.
  • Dorota Wezół ( Beata Olga Kowalska ) – chorobliwie zazdrosna żona doktora Wezóła. Miała romans z Witebskim, a później z byłym wójtem.
Policjant Stasiek.
  • Policjant Stasiek ( Arkadiusz Nader ) – mąż Wioletki, był całkowicie poddany byłemu wójtowi, jedyny policjant we wsi. Wykonywał rozkazy lokalnej władzy bez sprzeciwu. Zakochany w Wioletce, niezbyt rozgarnięty, przez co często daje się wykorzystywać, za to romantyczny – aby urozmaicić życie małżeńskie wykorzystuje różne, czasami skrajne, pomysły. W czwartej serii jego charakter ulega zmianie - zaczyna być uczciwy, a nie uległy wobec byłego wójta.
  • Mroczek ( Marcin Kwaśny ) – były współpracownik byłego wójta, miał przekonać Lucy do odsprzedania dworku. Występuje tylko w pierwszym odcinku pierwszej serii.
  • Wioletka ( Magdalena Waligórska ) – żona policjanta Staśka, barmanka w miejscowej gospodzie. Zaleca się do większości mężczyzn, dlatego nie lubią jej kobiety ze wsi. Dawniej była dziewczyną Kusego, obecnie zakochana w policjancie. W trzeciej serii została bez dachu nad głową, gdy spalił się Country Club. Zamieszkała wtedy u Lucy.
Reżyser, Wojciech Adamczyk na planie Rancza.
  • Dyrektorka szkoły ( Ewa Kuryło ) – dyrektorka miejscowej szkoły, ulegała byłemu wójtowi we wszystkich sprawach.
  • Jola ( Elżbieta Romanowska ) – siostrzenica Krystyny Więcławskiej, niezdarna panna, która dopiero uczy się swojego fachu – pracuje w sklepie jako ekspedientka. Dziewczyna Patryka Pietrka, który stanął w jej obronie, gdy ciotka chciała ją zwolnić za jej nieporadność. W ostatnim odcinku czwartej serii dowiadujemy się, że zaszła w ciążę z Pietrkiem. Występuje od trzeciej serii.
  • Babka ( Grażyna Zielińska ) – babka zielarka, miejscowa znachorka. W pierwszej serii postać tła. W trzeciej odgrywa większą rolę – m.in. wraz z Lucy ratuje od śmierci kilka koni. Opiekuje się Tomaszem Witebskim, leczy Jolę. Nie lubi rozgłosu, ma sposób na wszystko.
  • Kao Tao ( Kim Nam Kyun ) – ojciec dziecka Weroniki Więcławskiej, dobrze gotuje. Jest Chińczykiem i buddystą. Zaprzyjaźnia się z Patrykiem Pietrkiem. Pracuje jako główny analityk w polskim oddziale Asian Bank.
  • Marianek Solejuk (Jędrzej Cempura) - najstarszy syn Solejuków, bardzo sprytny i mądry. Razem z rodzeństwem pasjonuje się modelarstwem i majsterkowaniem. Na polecenie Czerepacha zbudował radiostację. Wcześniej był konstruktorem samolotów, rakiet i balonów, budząc postrach wsi.
  • Szymek Solejuk (Maciej Cempura) - młodszy syn Solejuków. Wyjechał do dobrej szkoły w Warszawie po swojej przygodzie z telekinezą. Stypendium ufundowali mu ksiądz i były wójt. W trzeciej serii został ojcem chrzestnym Dorotki, córki Lucy
  • Ciotka Wójta i Księdza ( Eugenia Herman ) - starsza kobieta, apodyktyczna i wymagająca, doprowadza do zgody obu braci. Pojawia się w 50 odcinku, a w 51 po pozornym pogodzeniu się księdza z wójtem wyjeżdża.
  • Biskup Sądecki ( Wiktor Zborowski ) - biskup, przełożony księdza, prowadzi zdrowy styl życia. Przybywa do Wilkowyj incognito, chcąc odpocząć, dlatego też z jego wizyty wynika wiele zabawnych sytuacji. Pojawia się jedynie w 17 odcinku..

Spis odcinków serialu

Felietony "Od Rancza do Rancza"

Przed i po każdym premierowym odcinku trzeciej serii serialu były emitowane krótkie, pięciominutowe felietony, opowiadające o kulisach powstawania serialu. Zawarto w nich m.in. wywiady z aktorami i ekipą, sposoby kręcenia niektórych scen oraz sceny z następnego odcinka. Od 29 marca nowe felietony były emitowane w TVP1 w każdą niedzielę o godz. 14:00 - po powtórkowych odcinkach 4 serii.

Produkcja

Ekipa produkcyjna serialu. Pełna lista na stronie FilmPolski.pl[6].

Osoba/firmaFunkcjaOdcinkiFunkcja 2Odcinki
Wojciech Adamczyk ReżyseriaWszystkie------
Robert Brutter ScenariuszWszystkie------
Jerzy Niemczuk ScenariuszWszystkie------
Ewa AndrzejewskaII reżyserWszystkie------
Marcin SzczerbicII reżyser1-13------
Aleksander GawekII reżyser14-39------
Agnieszka KamelaII reżyser40-52Asystent reżysera14-39
Aleksandra PytelAsystent reżysera1-13------
Iwona ŻurekAsystent reżysera1-26------
Iwona BokunAsystent reżysera27-52------
Martyna KnitterAsystent reżysera39-52------
Karolina KolendowiczAsystent reżysera39-52------
Włodzimierz GłodekZdjęciaWszystkie------
Łukasz ŁasicaOperator kamery1-26------
Waldemar SzmidtOperator kamery1-26------
Krzysztof MieszkowskiOperator kamery14-26------
Rafał ParadowskiOperator kamery14-26------
Tomasz PorębaOperator kamery14-26------
Artur ŻurawskiOperator kamery14-26------
Tomasz GóralczykOperator kamery27-52------
Jarosław WnukOperator kamery27-39------
Michał PacholikOperator kamery27-39------
Tomasz SobańskiOperator kamery40-52------
Marcin OwczarekAsystent operatora obrazu1-13------
Artur LangeAsystent operatora obrazu1-26------
Jacek WłochińskiAsystent operatora obrazu14-26------
Jacek SzydełkoAsystent operatora obrazu27-52------
Adam KotAsystent operatora obrazu27-39------
Łukasz FalkowskiAsystent operatora obrazu40-52------
Piotr SygizmanAsystent operatora obrazu40-52------
Andrzej GlacelOperator Steadicam1-13------
Jarosław WnukOperator Steadicam1-13------
Maciej KowalskiAsystent operatora Steadicam1-13------
Marcin KrawiecOperator CCU1-13------
Paweł ZakrzewskiOperator CCU1-13------
Grzegorz StankiewiczOperator CCU14-52------
Jacek ZaniewiczOperator CCU14-26------
Sławomir LenardGłówny oświetleniowiecWszystkie------
Michał NogalOświetlenie1-39------
Marcin SamojlukOświetlenie1-13------
Paweł SzastakOświetlenie14-52------
Michał MichalskiOświetlenie27-52------
Piotr MuranyiWózkarz1-39------
Mariusz PękalaWózkarz1-39------
Rafał SaratWózkarz40-52Krany kamerowe14-26, 40-52
Dominik NowakowskiWózkarz40-52Krany kamerowe40-52
Krzysztof RychlikWózkarz40-52------
Andrzej KalbarczykKrany kamerowe14-26------
Jacek TokarskiKrany kamerowe14-39------
Mariusz PenkałaKrany kamerowe27-39------
Mirosław BieleckiObsługa agregatuWszystkie------
ATM Grupa Sprzęt27-52------
Janusz SosnowskiScenografiaWszystkie------
Marian ZawalińskiII scenograf1-13------
Bogumiła Stawicka-ŚlósarskaII scenograf14-39------
Piotr KopećII scenograf40-52------
Joanna KaczyńskaDekoracja wnętrz1-13------
Agnieszka Kaczyńska-JankiewiczDekoracja wnętrz1-13------
Marcelina Początek-KunikowskaDekoracja wnętrz14-26------
Agata StróżyńskaDekoracja wnętrz14-26------
Anna KowarskaDekoracja wnętrz27-39------
Teresa GruberDekoracja wnętrz27-39------
Maria WilkDekoracja wnętrz40-52------
Zbigniew TomaszewskiKierownictwo budowy dekoracjiWszystkie------
Leszek OciesaRekwizytyWszystkie------
Henryk PuchalskiRekwizyty1-13------
Dariusz OrłowskiRekwizyty14-26------
Krzysztof JakubiakRekwizyty27-52------
Bogdan KrawczykRekwizyty specjalne1-13------
Elżbieta RadkeKostiumyWszystkie------
Lidia OleczekWspółpraca kostiumograficznaWszystkie------
Elżbieta CiszewskaWspółpraca kostiumograficznaWszystkie------
Krzesimir Dębski MuzykaWszystkieDyrygent orkiestry
Wykonanie muzyki (fortepian, skrzypce)
Wszystkie
Wszystkie
Radzimir DębskiMuzyka40-52Wykonanie muzyki (Fender Rhodes)Wszystkie
Tomasz LipertWykonanie muzyki (gitara)1-26------
Leszek MateckiWykonanie muzyki (gitara)Wszystkie------
Mariusz Mielczarek Wykonanie muzyki (flet, klarnet, saksofon sopranowy i altowy)1-26------
Mirosław WiśniewskiWykonanie muzyki (bas)Wszystkie------
Krzysztof PolińskiWykonanie muzyki (perkusja)1-13, 27-52------
Adam LewandowskiWykonanie muzyki (perkusja)14-26------
Tomasz ChmielarzWykonanie muzyki (trąbka)27-52------
Arkadiusz WiechWykonanie muzyki (gitara)27-52------
Leszek WiśniowskiWykonanie muzyki (flet, saksofon)27-52------
Lubomir JaroszWykonanie muzyki (trąbka)27-52------
Małgorzata Przedpełska-BieniekKonsultacja muzycznaWszystkie------
Błażej DomańskiRealizacja nagrańWszystkie------
Anna JurksztowiczProducent muzycznyWszystkie------
SI MusicProdukcja muzycznaWszystkie------
Lech BrańskiDźwięk1-26------
Krzysztof JastrząbDźwięk27-52------
Michał RobaczewskiDźwięk40-52------
Dariusz StanekDźwięk40-52------
Maciej KalińskiAsystent operatora dźwięku1-26------
Witosław BociągAsystent operatora dźwięku1-26------
Patryk ChusznoAsystent operatora dźwięki1-26------
Daniel SikorskiAsystent operatora dźwięku1-13------
Mikołaj TeodorescuAsystent operatora dźwięki14-26------
Łukasz BanachAsystent operatora dźwięku27-52------
Radosław NiemiecAsystent operatora dźwięku27-52------
Krzysztof KlimkoAsystent operatora dźwięku27-52------
Jarosław KiełbowiczAsystent operatora dźwięku40-52------
Henryk ZastróżnyImitator dźwięku1-13------
Dariusz ZastróżnyImitator dźwięku1-13------
Ivo SpaljEfekty dźwiękowe (nagranie)40-52------
Andrea VeselkovaEfekty dźwiękowe40-52------
Zdenek DusekEfekty dźwiękowe40-52------
Jacek KuśmierczykUdźwiękowienie (Sonoria)1-13------
Grzegorz LindemannUdźwiękowienie (Sonoria)14-52------
Sebastian KalińskiUdźwiękowienie (Sonoria)14-52------
Karol MańkowskiUdźwiękowienie40-52------
Sylwester MańkowskiUdźwiękowienie40-52------
Katarzyna ĆwiklewiczUdźwiękowienie40-52------
Daniel MaliszewskiUdźwiękowienie40-52------
Sebastian KuźmaWspółpraca przy udźwiękowieniu40-52------
Milenia FiedlerMontaż1-52------
Marek KrólMontaż1-52------
Paweł PotockiMontaż II40-52------
Sebastian Korwin-KuleszaMontaż II27-52------
Robert BartosińskiAsystent montażysty1-13------
Maciej ManiasMontaż on-line27-52------
Hubert SienickiMontaż on-line27-52------
Jarosław DziekańskiMontaż on-line40-52------
Media CityMontażownia27-52------

Nagrody

  • 2006 - Wojciech Adamczyk - Gdańsk, Gdynia, Sopot (Festiwal Dobrego Humoru) - statuetka "Melonika" w kategorii "Najdowcipniejszy serial komediowy".
  • 2006 - Leon Niemczyk - Gdańsk, Gdynia, Sopot (Festiwal Dobrego Humoru) - statuetka "Melonika" za "ciągłe poszukiwanie nowych form wyrazu w serialu".
  • 2007 - Wojciech Adamczyk - Gdańsk, Gdynia, Sopot (Festiwal Dobrego Humoru) - Grand Prix.
  • 2007 - Paweł Królikowski - Gdańsk, Gdynia, Sopot (Festiwal Dobrego Humoru) - statuetka "Melonika" w kategorii "Najlepszy aktor komediowy".
  • 2007 - Wojciech Adamczyk - Cieszyn (Festiwal Filmowy "Wakacyjne kadry") - "Złota Podkowa" za najlepszy serial komediowy.
  • 2007 - Cezary Żak - Cieszyn (Festiwal Filmowy "Wakacyjne kadry") - "Złota Podkowa" za najlepszą rolę męską w serialu komediowym.
  • 2009 - Telekamera (nagroda przyznawana przez czytelników pisma "TeleTydzień") w kategorii "Serial komediowy".
  • 2009 - Lubomierz (Festiwal Filmów Komediowych) - Kryształowy Granat dla "najzabawniejszego polskiego serialu komediowego ostatniego sezonu".

Cytaty

Zobacz też

Przypisy

  1. Aktor gra w serialu dwie role - wójta i księdza.
  2. Aktor występował w serialu do momentu swojej śmierci w połowie drugiej serii serialu.
  3. Ruszyły zdjęcia do “Rancza 5”, emisja wiosną 2011 r. (foto)
  4. http://www.rp.pl/artykul/399048.html Szef TVP 1: nie jestem związany z PiS
  5. "Telewizja TVN zdominowała plebiscyt Telekamery 2009", WirtualneMedia.pl
  6. Ranczo w bazie filmpolski.pl

Linki zewnętrzne


Inne hasła zawierające informacje o "Ranczo (serial telewizyjny)":

Podróżnik ...

Adwentyzm ...

1972 ...

Ekranizacje dzieł Williama Szekspira ...

Taylor Swift ...

1977 ...

Czarna Góra (Czeski Grzbiet) ...

1932 ...

1951 ...

1969 ...


Inne lekcje zawierające informacje o "Ranczo (serial telewizyjny)":

242. Przemiany w kulturze i obyczajowości (plansza 11) ...

217 Nauka i technika (plansza 10) ...

023. Odmiana czasowników nierozdzielnie złożonych - czas przyszły. Futur. (plansza 14) ...





Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie