Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Timothy Treadwell

Timothy Treadwell

Timothy Treadwell (ur. 29 kwietnia 1957 , zm. 5 października 2003 ) - amerykański ekolog zajmujący się niedźwiedziami . Spędził 13 sezonów w Parku Narodowym Katmai na Alasce , obserwując z bliska te zwierzęta.

Urodził się w Nowym Jorku . Zdobył wykształcenie w bardzo znanym uniwersytecie, lecz jego edukację zakończyło zażywanie narkotyków. Swój pierwszy sezon wśród niedźwiedzi spędził w 1990 roku. Od tamtej pory w każdy sezon letni na Alasce wyjeżdżał do Parku Narodowego Katmai. Stał się sławny w całych Stanach Zjednoczonych, chętnie dzielił się swoimi odkryciami, udzielał wywiadów, robił też wykłady w wielu szkołach.

Śmierć

Pod koniec trzynastego sezonu, w nocy z piątego na szóstego października, niedźwiedź grizzly podszedł do obozowiska Treadwella. On i jego dziewczyna, Amie Huguenard, zostali przez niego zabici i częściowo pożarci. Podczas ataku włączona była kamera Timothy'ego, która zarejestrowała dźwięki.

Wraz z Jewel Palovak napisał książkę Among Grizzlies: Living with Wild Bears in Alaska. Razem z nią i Jonathanem Byrnem założył organizację Grizzly People.

W 2005 roku Werner Herzog , wykorzystując obszerne fragmenty nagrań Timothy'ego, nakręcił film Grizzly Man .

Linki zewnętrzne


Inne hasła zawierające informacje o "Timothy Treadwell":

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy "Solidarność" ...

Linia sukcesji prezydenckiej (USA) ...

Katastrofa elektrowni jądrowej w Czarnobylu ...

Lata 70. XX wieku ...

1968 ...

2003 amerykański pisarz, reżyser filmowy i teatralny pochodzenia greckiego (ur. 1909 ) 5 października – Timothy Treadwell , amerykański ekologista, badacz niedźwiedzi grizzly. (ur. 1957 ) 10 października – Henryk ...

Trylogia ...

Ruch hippisowski ...

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna ...

Społeczny Instytut Wydawniczy Znak ...


Inne lekcje zawierające informacje o "Timothy Treadwell":

Hasło nie występuje w innych lekcjach!

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie