Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Silas Warner

Silas Warner

Silas Warner (ur. 18 sierpnia 1949 w Chicago , zm. 3 marca 2004 ) - amerykański programista gier komputerowych , jeden z założycieli Muse Software . Napisał między innymi gry Castle Wolfenstein i Beyond Castle Wolfenstein . Zainspirowały one firmę id Software do stworzenia gry FPP Wolfenstein 3D , która spopularyzowała ten gatunek.

Warner stworzył również jeden z pierwszych silników dźwiękowych dla komputerów Apple II o nazwie "The Voice", który umożliwiał nagrywanie głosu ludzkiego i odtwarzanie go przy użyciu mocno ograniczonego systemu dźwiękowego Apple II. Został on użyty między innymi do otwarzania głosu strażników w grze Castle Wolfenstein. Był także autorem gry RobotWar, w której pisane przez graczy w prostym języku programowania roboty pojedynkowały się na arenie. Stała się ona tak popularna, że magazyn Byte organizował zawody na najlepszego robota. Pracując w firmach takich jak MicroProse , Novalogic czy Virgin Interactive pracował przy wielu innych, znanych grach komputerowych na różne plaftormy .

Silas Warner kształcił się w Deep Springs College i na Uniwersytecie Indiana, gdzie w 1970 uzyskał licencjat z fizyki. Był utalentowanym programistą. Z racji jego natury geeka , krążyło o nim wiele anegdot . Jedną z najbardziej znanych legend dotyczących jego osoby jest to, że zazwyczaj programował w samej bieliźnie.

Zmarł w marcu 2004 z powodu choroby nerek .

Linki zewnętrzne


Inne hasła zawierające informacje o "Silas Warner":

1969 ...

1958 ...

1938 ...

1978 ...

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012 ...

2000 ...

Shrek 2 ...

1949 muzyk, założyciel Dire Straits 16 sierpnia - Scott Asheton , amerykański perkusista 18 sierpnia - Silas Warner , programista, autor gry Castle Wolfenstein 22 sierpnia Andrzej Precigs , polski aktor i ...

1927 ...

Uniwersytet Techniczny w Delft ...


Inne lekcje zawierające informacje o "Silas Warner":

162. Szkoła poważnie i na wesoło (plansza 23) ...

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie