Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Scott Hahn

Scott Hahn

Scott Hahn (ur. 28 października 1957 ) – teolog katolicki i apologeta , były pastor , nawrócony z prezbiterianizmu , autor licznych publikacji nt. Kościoła katolickiego . Do najbardziej znanych jego książek należą "W domu najlepiej - nasza droga do Kościoła katolickiego" (oryg. "Rome sweet home") oraz "Uczta Baranka: Msza św. jako niebo na ziemi". Wykłada na Uniwersytecie Franciszkańskim w Steubenville .

Spis treści

Nawrócenie

Pod wpływem lektury i analizy dzieł Ojców Kościoła oraz Pisma świętego doszedł do wniosku, że naukę Chrystusa w pełni głosi Kościół katolicki , do którego przystąpił na Wielkanoc 1986 roku. Później katoliczką została także jego żona Kimberly.

Od tamtego czasu zaangażowany w upowszechnianie i apologię wiary katolickiej . Jest założycielem i prezesem Centrum Teologii Biblijnej im. Świętego Pawła. Związany jest również ze stacją telewizyjną EWTN .

Opus Dei

Od pewnego czasu Hahn angażuje się w działalność prałatury personalnej Opus Dei . Z Prałaturą zetknął się po raz pierwszy, gdy czytane przez niego Pismo św. i dzieła Ojców Kościoła przybliżyły go do Kościoła katolickiego . Gdy zaczynał studia teologiczne na Uniwersytecie Marquette w Milwaukee , liczył, że rozwieje tam swe wątpliwości dotyczące prawdziwości katolickiego nauczania. W czasie studiów nawiązał przyjaźnie z członkami Opus Dei, którzy zaimponowali mu swą znajomością Biblii oraz realizacją powołania chrześcijańskiego w codziennych trudach życia. W jednej ze swoich książek Hahn pisze: "Opus Dei stało się dla mnie drogowskazem, światłem latarni morskiej, obiecującym koniec mojej długiej wędrówki i pierwszym skrawkiem ziemi, której doświadczyłem tylko w książkach. Istniało wówczas, jak i dotąd istnieje, wiele ruchów i instytucji w Kościele. Ale Opus Dei, z wielu powodów, było takim miejscem, gdzie poczuć się mogłem jak u siebie w domu".

Książki Scotta Hahna

Scott Hahn napisał m.in.:

 1. Scott i Kimberly Hahn, W domu najlepiej. Nasza droga do Kościoła katolickiego (Rome Sweet Home), przeł. Mira Majdan, Warszawa, Wydaw. Księży Marianów, 2009, wyd. 2., (Świadectwa)
 2. Catholic for a Reason (razem z Leonem Suprenantem), Emmaus Road Publishing, 1998.
 3. A Father Who Keeps His Promises, Servant Publications, 1998.
 4. The Lamb's Supper: The Mass as Heaven on Earth, Doubleday, 1999.
 5. Hail, Holy Queen, Doubleday, 2001.
 6. First Comes Love: Finding Your Family in the Church and the Trinity, Doubleday, 2002.
 7. Lord Have Mercy: The Healing Power of Confession, Doubleday, 2003.
 8. Swear to God : The Promise and Power of the Sacraments, Doubleday, 2004.
 9. Letter and Spirit : From Written Text to Living Word in the Liturgy, Doubleday, 2005.
 10. Zwyczajna praca, nadzwyczajna łaska. Moja duchowa droga z Opus Dei. (Ordinary Work, Extraordinary Grace: My Spiritual Journey in Opus Dei), przeł. Piotr Blumczyński, Kraków, Salwator 2009.
 11. Przyczyny wiary: Jak rozumieć i wyjaśniać wiarę katolicką i jak występować w jej obronie (ang. Reasons to Believe: How to Understand, Explain, and Defend the Catholic Faith), przeł. Dorota Chabrajska, Kraków, Wydawnictwo Salwator, 2009.

Bibliografia

 • Scott i Kimberly Hahn, W domu najlepiej. Nasza droga do Kościoła katolickiego, przeł. Mira Majdan, Warszawa, Wydaw. Księży Marianów, 2009, wyd. 2., (Świadectwa)
 • Scott Hahn, Zwyczajna praca, nadzwyczajna łaska. Moja duchowa droga z Opus Dei, przeł. Piotr Blumczyński, Kraków, Wydaw. Salwator, 2009,

Linki zewnętrzne


Inne hasła zawierające informacje o "Scott Hahn":

Biegun południowy ...

1977 ...

Aleksandr Suworow ...

William Blake ...

1951 ...

1983 ...

1925 ...

1980 ...

Lata 30. XX wieku ...

1976 ...


Inne lekcje zawierające informacje o "Scott Hahn":

203 Okres międzywojenny na świecie. Postęp techniczny i kryzys gospodarczy (plansza 3) ...

046. Aachen (plansza 14) ...

W domu 2 (plansza 3) ...

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie