Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Kamień (powiat kaliski)

Kamień (powiat kaliski)

Kamieńwieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim , w powiecie kaliskim , w gminie Ceków-Kolonia przy drodze Kalisz - Koło - Warszawa .

Przed rokiem 1939 w Kamieniu znajdował się majątek obejmujący, według Słownika Geograficznego Królestwa Polskiego oprócz gruntów ornych, ponad 1000 hektarów lasów. W latach 1975-1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa kaliskiego . Jest siedzibą drużyny piłkarskiej "KS KAMIEŃ". Kamień liczy około 1000 mieszkańców i znajduje się w nim 7 bloków mieszkalnych. Jest tu także zespół szkół, który mieści szkołę podstawową i gimnazjum. Ponadto, w Kamieniu znajduje się oczyszczalnia ścieków oraz wysypisko śmieci , które gromadzi odpady z okolicznych miejscowości, m.in. z Kalisza , Cekowa etc. Wkrótce wysypisko ma zostać zamknięte, a śmieci będą wywożone na Prażuchy, gdzie zostało wybudowane nowe, nowoczesne wysypisko z miejscem na utylizację śmieci. Kamień jest to jedna z nielicznych wsi, które są modernizowane. Są tu trzy sklepy (każdy w innym końcu wsi), restauracja-motel, agencja pocztowa oraz kościół pw. św. Mikołaja . W 2006 roku Kamień został dostosowany do norm unijnych. Poszerzono tu drogi, zbudowano sygnalizację świetlną, wybudowano parking koło kościoła.

Ciekawostki

W 1271 roku odbył się w Kamieniu synod archidiecezji gnieźnieńskiej w czasie zjazdu książąt polskich. Synod ten prowadził obrady w kościele, który spłonął w 1816 roku. Kościół został odbudowany kilka lat temu i należy obecnie do parafii Dębe , której proboszczem jest ks. Józef Nowacki.

Zobacz też

KamieńInne hasła zawierające informacje o "Kamień (powiat kaliski)":

Pęcice ...

Brno ...

Uznam ...

Wittenberga ...

1362 ...

Bereza (Białoruś) ...

Strzebielino ...

Kopiec Kościuszki ...

Benedykt Dybowski ...

Michałowice (powiat jeleniogórski) ...


Inne lekcje zawierające informacje o "Kamień (powiat kaliski)":

01 Znaki drogowe - znaki uzupełniające (plansza 3) ...

010b. Rzym (plansza 19) ...

11 LISTOPADA (plansza 1) ...

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie