Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Nie znaleziono szukanej frazy! Poniżej znajduje się fraza najbardziej przypominająca szukaną.

Niklas Edin

Niklas Edin

Niklas Edin
Dorobek medalowy
Curling
Mistrzostwa świata juniorów
ZłotoTrois-Rivières 2004
SrebroPinerolo 2005
SrebroJeonju 2006
SrebroEveleth 2007
Uniwersjady
Złoto Harbin 2009
Mistrzostwa Europy
Złoto Aberdeen 2009
Mistrzostwa Europy mikstów
Srebro Andorra 2005
Brąz Kitzbühel 2008

Niklas Edin (ur. 6 lipca 1985 w Örnsköldsvik ) – szwedzki curler , mistrz świata juniorów, mistrz Europy, zawodnik Karlstads Curingklubb.

Po raz pierwszy zagrał w curling w 1998 [1]. W 2004 jako skip drużyny z Örnsköldsviks CK wygrał mistrzostwa Szwecji juniorów i reprezentował kraj na Mistrzostwach Świata Juniorów 2004. Po rundzie grupowej Szwecja była liderem, wygrała półfinał z Koreą a następnie pokonała w finale 5:4 Szwajcarię. Rok później Edin nie zdobył mistrzostwa kraju, jednak wyjechał na Mistrzostwa Świata Juniorów 2005 jako rezerwowy, zagrał wówczas tylko w jednym meczu przeciwko Szwajcarom. Zespół Nilsa Carlséna wywalczył w Pinerolo srebrne medale, w finale przegrał 5:6 z Kanadą (Kyle George). W tym samym roku ekipa Edina zagrała na Mistrzostwach Europy Mikstów . Szwedzi zdobyli srebrne medale po porażce z Finami ( Markku Uusipaavalniemi ) 6:5.

W 2006 Niklas dołączył jako trzeci do Nilsa Carlséna z Sundbybergs CK i ponownie zagrał w Mistrzostwach Świata Juniorów. Szwecja podobnie jak rok wcześniej przegrała finał z Kanadyjczykami (Charley Thomas) 3:7. Drużyna wygrała Elitserien 2005/2006 i reprezentowała Szwecję na Mistrzostwach Świata 2006 . Z bilansem 6-5 zajęła 5. miejsce wraz z Finami i Szwajcarami. W kolejnym występie na Mistrzostwach Świata Juniorów powtórzyła się wcześniejsza sytuacja i zawodnicy Sundbybergs CK w finale ulegli Kanadzie (Charley Thomas) 3:8.

W 2008 Edin przekroczył wiek juniorski, jednak wyjechał na Mistrzostwa Świata Juniorów 2008 jako trener kobiecej reprezentacji, która wywalczyła srebrne medale. W tym samym roku Edin jako skip mieszanej drużyny mikstowej stanął na najwyższym stopniu podium mistrzostw Szwecji. W rozgrywkach krajowych trzecią była Anette Norberg [2], która jednak nie uczestniczyła w Mistrzostwach Europy Mikstów . Norberg przygotowywała się do Mistrzostw Europy z drużyną kobiet. Szwecja w Mistrzostwach Europy przegrała półfinał 1:7 z Niemcami ( Rainer Schöpp ), jednak wygrała mecz o brązowy medal z Rosją (Aleksander Kirikow) 6:4. Zespół Niklasa Edina dotarł do finału Mistrzostw Szwecji 2008, w którym przegrał z Mathiasem Mabergsem[2].

W sezonie 2008/2009 został zawodnikiem Karlstads CK. Wraz z nową drużyną zagrał na Zimowej Uniwersjadzie 2009 . Po Round-Robin Szwecja zajmowała 1. miejsce, taki sam wynik uzyskali na koniec pokonując w półfinale 8:7 Chiny ( Wang Fengchun ) i w finale 8:7 Norwegię ( Thomas Løvold ).

Niklas Edin wygrał Mistrzostwa Szwecji 2009 i brał udział w Mistrzostwach Europy 2009 . Swój debiutancki występ na imprezie tej rangi zakończył zdobyciem tytułu mistrza kontynentu. Do fazy play off zakwalifikował się z 2. miejsca. W meczu 1-2 zespół Edina pokonał Norwegów ( Thomas Ulsrud ) 7:3, przy czym w ostatniej rundzie fazy każdy z każdym to Norwegia wygrała 10:3. W finale Szwecja pokonała Szwajcarię ( Ralph Stöckli ) 6:5.

Dzięki sukcesowi w Mistrzostwach Europy Szwedzka Federacja Curlingu zdecydowała wysłać drużynę Niklasa Edina na Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2010 [3]. Reprezentacja Szwecji pod przewodnictwem Edina po Round Robin wraz z Wielką Brytanią (David Murdoh) zajmowała 4. miejsce. W meczu o wejście do play-off Szwecja wygrała wynikiem 7:6. W półfinale przegrała 3:6 z niepokonanymi Kanadyjczykami ( Kevin Martin ). W meczu o brąz przeciwko Szwajcarom w 9. endzie Skandynawowie prowadzili 4:3, w ostatnim zagraniu Edin popisał się poczwórnym wybiciem i przeciwnicy po raz kolejny zremisowali partię. W kończącym zagraniu 10. enda Edin miał wykonać freeze w guzik, zagrał jednak za mocno. Rywale wykorzystali błąd ustawiając swój drugi kamień najbliżej środka domu, tym samym Szwajcarzy zrewanżowali się za porażkę w finale ME.

Edin gra również w curling par mieszanych , w Mistrzostwach Szwecji 2009 wraz z Lottą Lennartsson zajął 3. miejsce.

Spis treści

Drużyna

CzwartyTrzeciDrugiOtwierający
od 2008Niklas EdinSebastian KrauppFredrik Lindberg Viktor Kjäll
2007/2008Nils CarlsénNiklas EdinMarcus HasselborgEmanuel Allberg
2006/2007MŚJNiklas EdinMarcus HasselborgEmanuel AllbergFredrik Lindberg
MSJNiklas EdinMarcus HasselborgEmanuel AllbergDaniel Lövstrand
2005/2006Nils CarlsénNiklas EdinMarcus HasselborgEmanuel Allberg
2003/2004Niklas EdinJörgen GranbergStefan NyströmFredrik Lindberg
Drużyny mikstowe
2007/2008MENiklas Edin Anna Hasselborg Eric Carlsén Sabina Kraupp
MSNiklas Edin Anette Norberg Eric Carlsén Anna Hasselborg
2004/2005MENiklas EdinStina ViktorssonSebastian KrauppAnna Viktorsson
MSSebastian KrauppAnna ViktorssonNiklas EdinStina Viktorsson

Wielki Szlem[4]

Turniej2006/2007 2009/2010
Canadian OpenxA
World Cup of Curling A QF
The National AA
Players' Championships A QF
Legenda
A= nie uczestniczył
x= nie zakwalifikował się do fazy finałowej
QF= ćwierćfinał
SF= półfinał
F= finał
W= zwycięstwo

Linki zewnętrzne i źródła

Przypisy


Inne hasła zawierające informacje o "Niklas Edin":

Teoria systemów ...

Eden (raj) ...

Historyzm (architektura) ...

Teodozy Wisłocki ...

1985 Musical 3 lipca – Jure Šinkovec , słoweński skoczek narciarski 6 lipca Stefano Chiapolino , włoski skoczek narciarski Niklas Edin , szwedzki curler 8 lipca – Marcin Wyskiel, polski ratownik medyczny 9 lipca ...

Anthony Braxton ...

Jerzy Łoziński ...

Kategoria:Zmarli w 1741 ...

Jan Hauser Norwegii ( Thomas Ulsrud ) 5:7. W małym finale zespół Eglera zrewanżował się Szwedom ( Niklas Edin ) za porażkę w finale rozgrywek europejskich, Szwajcarzy zdobyli brązowe medale ...

Viktor Kjäll po przegranym 4:5 małym finale przeciwko Szwajcarii ( Markus Eggler ) zajął 4. miejsce. DrużynaObecna Niklas Edin Sebastian KrauppFredrik LindbergByłaUniwersjadaSebastian KrauppDaniel TennFredrik LindbergDrużyna Peji Lindholma Peja Lindholm James Dryburgh Anders Eriksson Magnus ...


Inne lekcje zawierające informacje o "Niklas Edin":

Hasło nie występuje w innych lekcjach!

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie