Australian Open2R (2008)
Roland Garros3R (2010)
Wimbledon1R (2006-2007, 2010)
US Open2R (2009)

Nicolás Almagro Sánchez Rolle (ur. 21 sierpnia 1985 w Murcji ) - tenisista hiszpański , zwycięzca turniejów ATP Tour w grze pojedynczej, reprezentant w Pucharze Davisa .

Oficjalnie rozpoczął karierę zawodową w 2003 i w tymże roku po raz pierwszy wystąpił w turnieju zaliczanym do cyklu ATP Tour. W 2004 awansował do pierwszej setki rankingu światowego, głównie dzięki wynikom z turniejów challengerowych . Zaliczył także debiut wielkoszlemowy , przegrywając jednak już w I rundzie French Open z Gustavo Kuertenem . W 2005 był po raz pierwszy w ćwierćfinale turniejowym ATP Tour, podczas rozgrywek w Buenos Aires .

W sezonie 2006 zaliczył półfinał w Acapulco , by następnie w kwietniu tegoż roku odnieść swoje pierwsze turniejowe zwycięstwo, na kortach ziemnych w Walencji , eliminując po drodze m.in. Juana Carlosa Ferrero i Marata Safina . W finale Almagro pokonał 6:2, 6:3 Gillesa Simona .

W sezonie 2007 zaliczył swoje drugie turniejowe zwycięstwo w karierze, ponownie w Walencji . Rozstawiony z nr 3. Almagro w pojedynku finałowym pokonał Włocha Potito Starace 4:6, 6:2, 6:1. W lipcu tegoż samego sezonu osiągnął jeszcze finał w szwedzkim Båstad , gdzie pokonał m.in. Carlosa Moye ; przegrał w finale z Davidem Ferrerem .

Trzeci zawodowy turniej wygrał w połowie lutego 2008 w Costa do Sauipe , gdzie w finale po raz kolejny okazał się być lepszym od Carlosa Moyi. Niespełna miesiąc później wygrał rozgrywki International Series Gold w Acapulco , gdzie w finale wygrał z nr 1. turnieju Davidem Nalbandianem . Ponadto w kwietniu awansował do finału w Walencji , jednak w pojedynku o mistrzostwo nie sprostał Davidowi Ferrerowi. W maju awansował po raz pierwszy w karierze do ćwierćfinału rozgrywek wielkoszlemowych, a uczynił to podczas Rolanda Garrosa , gdzie wyeliminował m.in. grającego z nr 10. Andy Murraya ; przegrał w trzech setach z Rafaelem Nadalem .

Rok 2009 Hiszpan zakończył z jednym wygranym turniejem, w Acapulco , zwyciężając w finale 11. tenisistę w rankingu światowym, Gaëla Monfilsa . Ponadto w lutym awansował do finału debla w Buenos Aires . Partnerem deblowym Almagro był Santiago Ventura , jednak mecz o tytuł przegrał z innym hiszpańskim duetem Marcel Granollers-Pujol - Alberto Martín .

W roku 2010 Almagro ponownie uzyskał ćwierćfinał Rolanda Garrosa , gdzie po raz kolejny odpadł z Nadalem. Następnie w połowie lipca odniósł swoje szóste turniejowe zwycięstwo, podczas rywalizacji w Båstad . Spotkanie finałowe Hiszpan rozstrzygnął na swoją korzyść w trzech setach nad Robinem Söderlingiem . Trzy tygodnie po tym sukcesie Hiszpan powonie wygrał rozgrywki szczebla ATP Tour, w szwajcarskim Gstaad , a w finale w dwóch setach pokonał Richarda Gasqueta .

W roku 2008 zadebiutował w reprezentacji podczas meczu Pucharu Davisa w I rundzie przeciwko Peru. Almagro wygrał swoje oba pojedynki singlowe, przyczyniając się w ten sposób do ostatecznego triumfu Hiszpanów w edycji z sezonu 2008. W 2010 ponownie otrzymał powołanie do kadry na mecze ze Szwajcarią i Francją.

Hiszpan podczas gry na korcie słynie z silnego forehandu oraz wykonuje jednoręczny backhand . Ponadto szybko porusza się po korcie i preferuje grę zza linii końcowej.

Najwyżej sklasyfikowany w rankingu singlistów był na 11. miejscu w lipcu 2008, z kolei w zestawieniu deblistów w połowie na początku lipca 2010 plasował się na 52. pozycji. Od roku 2009 trenerem Hiszpana jest Jose Perlas.