Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Micheil Meschi

Micheil Meschi

Micheil Meschi ( gruz. მიხეილ მესხი, ros. Михаил Шалвович Месхи, Michaił Szałwowicz Mieschi; ur. 12 stycznia 1937 w Tbilisi , zm. 22 kwietnia 1991 w Tbilisi) – gruziński piłkarz , występujący jako napastnik, reprezentant Związku Radzieckiego , trener i działacz piłkarski.

Wychowanek szkoły piłkarskiej w Tbilisi. Prawie przez całą karierę zawodniczą związany był z tbiliskim klubem Dinamo , z którym w 1964 zdobył Mistrzostwo Związku Radzieckiego . W 1970 zakończył karierę jako zawodnik Lokomotiwi Tbilisi . Od 1959 do 1966 rozegrał 35 meczów w reprezentacji ZSRR, strzelił 4 bramki. Miał udział w zdobyciu Mistrzostwa Europy w 1960 . Dwa lata później uczestniczył w mistrzostwach świata w Chile .

Po zakończeniu kariery piłkarskiej aż do śmierci pracował jako trener i dyrektor dziecięcej szkoły piłkarskiej "Awaza" w Tbilisi.Inne hasła zawierające informacje o "Micheil Meschi":

2010 ...

2006 ...

Wspólnota Niepodległych Państw ...

Tbilisi architekt pochodzenia rosyjskiego, uznawany za najwybitniejszego brytyjskiego przedstawiciela modernizmu przed II wojną światową Micheil Meschi (ur. 1937 w Tbilisi, zm. 1991 w Tbilisi) – gruziński ...

1967 ...

Głowa państwa ...

Wrzesień 2006 ...

Podział administracyjny Gruzji ...

Micheil Meschi Micheil Meschi ( gruz. მიხეილ მესხი, ros. Михаил Шалвович Месхи, Michaił Szałwowicz Mieschi; ...

Reprezentacja Związku Radzieckiego w piłce nożnej ...


Inne lekcje zawierające informacje o "Micheil Meschi":

Hasło nie występuje w innych lekcjach!

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie