Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Lobelia Sackville-Baggins

Lobelia Sackville-Baggins

Lobelia (Bracegirdle) Sackville-Baggins - fikcyjna postać ze stworzonej przez J.R.R. Tolkiena mitologii Śródziemia .

Lobelia, hobbit, urodziła się w rodzie Bracegirdle w 2918 Trzeciej Ery , w Hardbottle , w Północnej Ćwiartce Shire . Jej mąż Otho Sackville-Baggins był najbliższym krewnym i jedynym spadkobiercą Bilbo Bagginsa . Długo musiała jednak czekać na przejęcie, i tak nietrwałe, Bag End . W czasie pierwszej wyprawy Bilba, zamieszkała tam, jednak po jego szczęśliwym powrocie musiała zawiedziona odejść. Jednak kilka łyżek Bilba nigdy nie odnaleziono. Po ostatecznym odejściu Bilba z Shire, Lobelia wraz z rodziną została wydziedziczona, jednak mimo to próbowała przejąć kilka przedmiotów ukrytych w jej parasolce. W 3012 r. zmarł jej mąż - Otho. W 3018 r. T.E. kupiła wreszcie Bag End od wyprowadzającego się Froda. Zamieszkała tam z synem - Lotho Sackville-Bagginsem .

W czasie władzy Sarumana w Shire , sprzeciwiła się jego ludziom, którzy chcieli wykorzystać Bag End do własnych celów. Została zaaresztowana i wtrącona do więzienia. Kiedy Frodo uwolnił ją w 3019 r. T.E. była bardzo osłabiona. Była także bardzo zaskoczona, kiedy tłumy wiwatowały po jej uwolnieniu. Przygnębiona z powodu wieści o zabójstwie jej syna - Lotho, przez Grimę , oddała Bag End na powrót Frodowi i wróciła do Hardbottle . Kiedy umarła wiosną 3020 r. T.E. (mając ponad 100 lat) darowała w spadku pieniądze hobbitom, którzy stracili domy w czasie trwania Wojny o Pierścień .

Zobacz też:


Inne hasła zawierające informacje o "Lobelia Sackville-Baggins":

Polska Czerwona Księga Roślin ...

Frodo Baggins ...

Alan Mathison Turing ...

Śródziemie ...

Lord Namiestnik Irlandii ...

Powiernik ...

Anthony Braxton ...

Kategoria:Poczmistrze generalni Wielkiej Brytanii ...

James Gascoyne-Cecil, 2. markiz Salisbury ...

John Leveson-Gower, 1. hrabia Gower ...


Inne lekcje zawierające informacje o "Lobelia Sackville-Baggins":

Motyw powrotu w literaturze i filmie (plansza 10) ...

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie