Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Laura Samojłowicz

Laura Samojłowicz

Laura Samojłowicz
Prawdziwe
nazwisko
Laura Samojłowicz
Data i miejsce
urodzenia
14 lutego 1985
Hamburg
Zawód Aktorka
Lata aktywności2007 -
Profil w bazie filmpolski.pl
Profil w bazie Filmweb.pl

Laura Samojłowicz (ur. 14 lutego 1985 w Hamburgu ) – polska aktorka telewizyjna i teatralna . Znana z roli Mai Chojnackiej, którą grała w serialu M jak miłość do 2010 roku[1]. Obecnie wstępuje w serialu Hotel 52 , którego jest główną bohaterką.

Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie . W 2007 wystąpiła w spektaklu teatralnym Lokatorzy w Kursach Wieczorowych jako Milly i Rocznicy jako Suki. W 2008 wystąpiła w Nosorożce, Czyli Studium Przedmiotu.

Od 7 marca 2009 do 23 maja 2009 brała udział w V edycji programu Jak oni śpiewają w którym zwyciężyła. Dzięki temu dostała kontrakt na nagranie płyty, Brylantowy Mikrofon, samochód Fiat Grande Punto, prawo do nagrania piosenki "Będę Twoja" napisaną przez Justynę Steczkowską oraz możliwość zaśpiewania na TOPtrendy gdzie wykonała wraz z Ireną Jarocką piosenkę "Kawiarenki" oraz dodatkowo piosenkę Maryli Rodowicz "Wielka Woda". Aktorka zaśpiewała w specjalnym wydaniu programu pod nazwą Jak oni śpiewają - Dzień Dziecka , piosenkę "Aquarius". Od 12 września 2009 do 10 października 2009 ponownie brała udział w VI edycji programu. Ze względów zdrowotnych musiała opuścić program zajmując siódme miejsce. 21 listopada 2009 zaśpiewała w finale edycji.

26 grudnia 2009 wystąpiła w świątecznym wydaniu programu Szansa na sukces . Wykonała kolędę "Gdy Śliczna Panna". Wmarcu 2010 dostała nominacje do nagrody Viva! Najpiękniejsi w kategorii Najpiękniejsza Polka[2][3].

Filmografia

Przypisy

Linki zewnętrzne


Inne hasła zawierające informacje o "Laura Samojłowicz":

1986 ...

1745 ...

Imieniny ...

1941 ...

Czarna śmierć ...

Historia Ziemi ...

Uniwersytet Boloński ...

Tamara Łempicka ...

Hermann von Helmholtz ...

Vladimir Nabokov ...


Inne lekcje zawierające informacje o "Laura Samojłowicz":

Hasło nie występuje w innych lekcjach!

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie