Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Zaginięcie Madeleine McCann

Zaginięcie Madeleine McCann

Madeleine Beth McCann (ur. 12 maja 2003 , Leicester , Anglia ) - Brytyjka , najstarsza córka małżeństwa lekarzy Kate i Gerry'ego McCann. Zgłoszona przez jej rodziców jako zaginiona. Główna postać kontrowersji związanych z jej zniknięciem z pokoju hotelowego podczas wakacji z rodzicami w Portugalii . Do chwili zaginięcia jej miejscem zamieszkania było Rothley w hrabstwie Leicestershire w Anglii. Ma dwójkę rodzeństwa.

Spis treści

Zniknięcie

Madeleine zniknęła z mieszkania na parterze budynku, w którym zakwaterowano wczasowiczów z ośrodka wypoczynkowego Mark Warner, znajdującego się w miejscowości Praia da Luz w portugalskim regionie Algarve wieczorem, w czwartek 3 maja 2007 . Z zeznań jej rodziców wynika, iż zostawili ją w pokoju hotelowym około godziny 19:30 czasu lokalnego i udali się na kolację w towarzystwie przyjaciół. Rodzice twierdzą, iż podczas trwania posiłku córka była przez nich wymiennie odwiedzana. Matka Madeleine zeznała, iż podczas odwiedzin w pokoju córki około godz. 22 zastała jej łóżko puste. Z zeznań matki wynika również, iż policja została wezwana po ok. 10 minutach od odkrycia domniemanego zaginięcia, policja jednak utrzymuje, że wezwanie odebrano pół godziny później.

Wkrótce po uznaniu zaginięcia Madeleine, przesłuchiwano dwóch mężczyzn, Roberta Murata oraz Siergieja Malinka, a także przyjaciół McCannów: Rachael Oldfield, Matthew Oldfielda, Russella O'Brien, Jane Tanner, Fionę Payne, Davida Payne i Diane Webster. Robert Murat został oficjalnie uznany za podejrzanego (arguido) w sprawie.

W dniu 7 września policja ponownie przesłuchała Kate i Gerry'ego McCann, po czym nadała im status oficjalnych podejrzanych. Po znalezieniu w samochodzie przez nich wynajmowanym materiału biologicznego w postaci płynów ustrojowych i włosów dziewczynki oraz niewyjaśnionym pobycie po jej zniknięciu w hiszpańskim miasteczku oddalonym od miejscowości o niecałe 60 km.

McCannowie uzyskali odszkodowanie od kilku gazet pozwanych przez nich za oszczerstwo.

Fakty

Portugalska żandarmeria w początkowej fazie śledztwa uznała, iż dziewczynka została uprowadzona, jednakże wkrótce po zniknięciu Madeleine wydział kryminalny portugalskiej policji wysnuł hipotezę, iż dziecko mogło umrzeć z niewiadomych przyczyn w swoim pokoju hotelowym.

Portugalska policja zawiesiła poszukiwania dziewczynki i umorzyła śledztwo.

Hipotezy

Według jednej z hipotez dziewczynka została uprowadzona przez siatkę pedofili [1].

Przypisy

  1. Madeleine uprowadzona na zamówienie pedofilów? , fakty.interia.pl, [dostęp 17.05.2009]

Linki zewnętrzne


Inne hasła zawierające informacje o "Zaginięcie Madeleine McCann":

Nałęcz (herb szlachecki) ...

1937 ...

1987 ...

Neil Gaiman ...

Darius Milhaud ...

2003 ...

Józef Piłsudski ...

Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina ...

Michel van Esbroeck ...

Naddniestrze ...


Inne lekcje zawierające informacje o "Zaginięcie Madeleine McCann":

Hasło nie występuje w innych lekcjach!

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie