Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Johnny Depp

Johnny Depp - właśc. John Christopher Depp II (ur. 9 czerwca 1963 w Owensboro w stanie Kentucky) – amerykański aktor filmowy.

Biografia

Jest synem Johna Deppa, inżyniera z Owensboro, i Betty Sue Wells, pracującej jako kelnerka. Ma trójkę starszego rodzeństwa – brata Danny`ego oraz siostry Christie i Debbie. Dwoje najstarszych dzieci Betty Sue Wells pochodzi z jej wcześniejszego związku.

Rodzina Deppów jest pochodzenia niemieckiego i irlandzkiego. Johnny Depp ma także indiańskie korzenie – jego dziadek ze strony matki pochodził z plemienia Czirokezów.

W 1973 roku Johnny z rodziną przeniósł się z Kentucky do Miramar koło Miami. W 1978 roku rodzice Deppa się rozwiedli; Debbie została z ojcem, z kolei Danny, Christie i Johnny z matką. W następnym roku Johnny ostatecznie porzucił szkołę.

Popularność wśród nastolatków zdobył grając jedną z głównych ról w serialu TV 21 Jump Street. Potrafi wcielić się w najróżniejsze role – od komediowych (Piraci z Karaibów) poprzez dramaty (Edward Nożycoręki), sensacyjne (Pewnego razu w Meksyku), skończywszy na thrillerach (Z piekła rodem).

Jest także znany z regularnej współpracy z reżyserem Timem Burtonem. Burton i Depp współpracowali dotychczas przy ośmiu filmach: Edward Nożycoręki, Ed Wood, Jeździec bez głowy, Charlie i fabryka czekolady, Gnijąca panna młoda Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street oraz Alicja w krainie czarów.

Johnny Depp zadebiutował jako reżyser i scenarzysta w filmie Odważny, gdzie zagrał również główną rolę.

Johnny dwukrotnie wziął udział w nagraniach z brytyjskim zespołem rockowym Oasis. Zagrał na gitarze w utworze "Fade In-Out", który znalazł się na wydanym w roku 1997 albumie Be Here Now, a także wziął udział w nagraniu piosenki "Fade Away (Warchild Version)", która znalazła się na stronie B singla "Don`t Go Away".Gdy miał 40 lat gazeta "People" ogłosiła go najseksowniejszym mężczyzną na świecie.

Johnny był związany kolejno z Sherilyn Fenn, Winoną Ryder, Jennifer Grey i Kate Moss. Obecnie mieszka we Francji. Od 1998 roku jest związany z francuską piosenkarką i aktorką Vanessą Paradis. 27 maja 1999 na świat przyszła ich córka Lily Rose Melody Depp, a 3 lata później, 9 kwietnia 2002 urodził się ich syn Jack John Christopher Depp III.

W 1993 roku wraz z wokalistą Gibbym Haynesem, wydał krótkometrażowy film Stuff, ukazujący chaos w życiu Johna Frusciante, ich przyjaciela, po długotrwałym przyjmowaniu narkotyków.


Inne hasła zawierające informacje o "Johnny Depp":

1932 ...

1925 ...

1929 ...

Lata 30. XX wieku ...

Pływanie ...

Lata 70. XX wieku ...

Piotruś Pan (powieść) roku. Marzyciel ( 2004 ) – film opowiadający historię twórcy powieści; w roli Barrie'go - Johnny Depp . Dzwoneczek – film animowany z wytwórni Disneya oparty na postaciach i ...

J.M. Barrie pt. Marzyciel (Finding Neverland), gdzie główne role grają takie gwiazdy filmowe jak: Johnny Depp jako Barrie, Kate Winslet jako Sylvia Llewelyn Davies, oraz Julie ...

Ernst Křenek ...

2003 ...


Inne lekcje zawierające informacje o "Johnny Depp":

Motyw powrotu w literaturze i filmie (plansza 24) ...

052. N – Deklination (schwache Nomen) (plansza 21) ...

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie