Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

John Ernest Walker

John Ernest Walker

John Ernest Walker (ur. 7 stycznia 1941 roku w Halifax w angielskiej prowincji Yorkshire ) – brytyjski biolog molekularny.

Studiował na Uniwersytecie w Oxfordzie . W roku 1969 obronił tytuł i został promowany na doktora . W 1974 zaczyna pracę w Akademii Prac Badawczych Biologii Molekularnej (Medical Research Council Laboratory of Molecular Biology) na Uniwersytecie Cambridge a od roku 1982 zostaje mianowany tamtejszym dziekanem. W roku 1995 zostaje przyjęty do Towarzystwa Królewskiego (Royal Society).

Walker tak jak i jego koledzy Jens Christian Skou oraz Paul D. Boyer zajmuje się głównie działaniem enzymów, które katalizują pracę adenozynotrifosforanu (ATP). Już w latach osiemdziesiątych Dr. Walker przy pomocy swoich współpracowników i kolegów określa i podaje sekwencję aminokwasów, wyjaśnia na podstawie trójwymiarowego modelu strukturę syntezy ATP oraz potwierdza zaproponowany przez P.D. Boyera enzymatyczny mechanizm jej przebiegu.

W 1997 roku otrzymuje nagrodę Nobla w dziedzinie Chemii (obok J.C. Skou i P.D. Boyera).


Inne hasła zawierające informacje o "John Ernest Walker":

Adwentyzm ...

Oddychanie komórkowe dziedzinie chemii za opis działania łańcucha transportu elektronów [97]. 1997 Paul Delos Boyer i John Ernest Walker otrzymali Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii za wyjaśnianie mechanizmu ...

Tampere ...

1484 ...

XVI wiek ...

1972 ...

Elegia ...

Wittenberga ...

1408 ...

1398 ...


Inne lekcje zawierające informacje o "John Ernest Walker":

203 Okres międzywojenny na świecie. Postęp techniczny i kryzys gospodarczy (plansza 3) ...

232 Kultura i nauka w latach 1945 ? 2003 (plansza 12) ...

Algorytmy - podstawy i zastosowanie (plansza 21) ...

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie