Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Joaquín Almunia

Joaquín Almunia

Joaquin Almunia

Joaquin Almunia (ur. 17 czerwca 1948 w Bilbao ) – hiszpański prawnik, ekonomista i polityk. Aktualny komisarz UE do spraw konkurencji.

Początki związków Almunii z polityką sięgają lat 70. , kiedy pracował jako ekspert w dziedzinie ekonomii dla hiszpańskich central związkowych . W 1979 został wybrany do Kortezów z ramienia Hiszpańskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej . Mandat poselski sprawował nieprzerwanie do czasu swej nominacji do Komisji Europejskiej w 2004 . W swojej biografii ma także epizody rządowe. W latach 1982 - 1986 był ministrem ds. zatrudnienia i ubezpieczenia społecznego, a przez kolejnych 5 lat stał na czele resortu administracji publicznej. Był też kandydatem socjalistów na premiera w nieudanych dla tej partii wyborach w roku 2000 .

W Komisji Romano Prodiego i I Komisji José Barroso Barroso zajmował się sprawami ekonomicznymi i monetarnymi. W II Komisji, pod przewodnictwem José Manuela Barroso , pełni funkcję wiceprzewodniczącego Komisji i komisarza ds. konkurencji[1].

Przypisy

  1. europa.eu: RAPID Press Release: President Barroso unveils his new team ( ang. ). [dostęp 27 listopada 2009].


Inne hasła zawierające informacje o "Joaquín Almunia":

1863 ...

1848 ...

1870 ...

1974 ...

Antonio López de Santa Anna ...

1999 ...

Komisja Europejska do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa , Pierwsza wiceprzewodnicząca), Viviane Reding ( sprawiedliwość , wiceprzewodnicząca), Joaquín Almunia ( konkurencja , wiceprzewodniczący), Siim Kallas ( transport , wiceprzewodniczący), Neelie Kroes (agenda cyfrowa, ...

1867 ...

1851 ...

1864 ...


Inne lekcje zawierające informacje o "Joaquín Almunia":

Hasło nie występuje w innych lekcjach!

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie