Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Piotr Banasik

Piotr Banasik

Piotr Banasik
Imię i nazwiskoPiotr Banasik
Data i miejsce urodzenia 8 lutego 1982
Katowice
Pochodzenie Polska
Instrument fortepian
Zawód pianista
Powiązania Akademia Muzyczna w Katowicach
Strona internetowa

Piotr Banasik (ur. 8 lutego 1982 roku w Katowicach ) - polski pianista .

W 2001 r. ukończył z wyróżnieniem Państwowe Liceum Muzyczne im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu Roberta Marata, a w roku 2006 uzyskał dyplom z wyróżnieniem katowickiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Andrzeja Jasińskiego . Swoje umiejętności doskonalił także na kursach mistrzowskich pod kierunkiem takich pianistów jak Vera Gornostaeva, Arie Vardi, Alexei Orlovetski, Dang Thai Son, Alexis Weissenberg oraz Krystian Zimerman .

Zdobywał nagrody i wyróżnienia na konkursach i festiwalach krajowych i zagranicznych. Jest medalistą 48. Międzynarodowego Konkursu im. Marii Canals w Barcelonie (2002). W tym samym roku otrzymał I nagrodę na Festiwalu Młodych Muzyków w Gdańsku a także został laureatem 36. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku .

W lutym 2003 r. otrzymał I nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym na Stypendia Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W październiku 2003 r. zdobył Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym PARNASSOS w Monterrey w Meksyku.

W lutym 2005 roku zdobył II nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Warszawie dla Kandydatów do 15. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina , na którym, w październiku 2005, otrzymał szereg nagród pozaregulaminowych m.in. dla najlepszego uczestnika II etapu nie zakwalifikowanego do finału.

Jest laureatem nagrody Marszałka Województwa Śląskiego dla Młodych Twórców oraz wielokrotnym stypendystą Ministra Kultury i Sztuki .

Piotr Banasik występuje z recitalami i koncertami symfonicznymi w Niemczech, Czechach, Francji, Kanadzie, Meksyku, Szwajcarii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, na Ukrainie, Słowacji we Włoszech jak również w polskich salach filharmonicznych i koncertowych.

Jako solista współpracował m.in. z Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia „Amadeus”, Sinfoniettą Cracovią , Forchheimer Kammerorchester, Orkiestrą Symfoniczną Guanajuato (Meksyk), Orchestre National des Pays de La Loire (Francja) oraz Młodzieżową Orkiestrą Symfoniczną im. Karola Szymanowskiego, z którą dokonał nagrania III Koncertu fortepianowego c-moll Ludwiga van Beethovena , dyrygując od klawiatury. W roku 2003 ten sam koncert nagrał, wraz z Polską Orkiestrą Radiową dla Polskiego Radia .

Piotr Banasik występował na międzynarodowych festiwalach m.in. na 22. Septembre Musical de l'Orne we Francji (2004), 60. Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach (2005), 24. Międzynarodowym Festiwalu "Chopin w barwach jesieni" (2005), Festiwalu Pianistycznym Alexisa Weissenberga w Szwajcarii (2007) oraz na 8. Muzycznym Festiwalu Al-Ain w Emiratach Arabskich (2008), gdzie wraz z Orkiestrą Kameralną Filharmonii Narodowej wykonywał Koncert fortepianowy Es-dur KV 482 W. A. Mozarta .

Linki zewnętrzne


Inne hasła zawierające informacje o "Piotr Banasik":

I wiek ...

Kościół jezuitów pw. św. Franciszka Ksawerego w Kownie ...

1972 ...

Jonas Basanavičius ...

Diakon ...

1362 ...

1361 ...

Bereza (Białoruś) ...

1679 ...

Paź ...


Inne lekcje zawierające informacje o "Piotr Banasik":

025 Państwo Franków (plansza 15) ...

018. Średniowieczny spór o uniwersalia (plansza 15) ...

131 Powstanie kościuszkowskie i III rozbiór Polski (plansza 8) ...

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie