Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Jared Padalecki

Jared Padalecki

Jared Padalecki
Jared Padalecki w 2008 roku.
Prawdziwe
nazwisko
Jared Tristan Padalecki
Data i miejsce
urodzenia
19 lipca 1982 r.
San Antonio w stanie Teksas , USA
Profil w bazie IMDb
Profil w bazie Filmweb.pl
Profil w bazie Stopklatka.pl

Jared Tristan Padalecki (ur. 19 lipca 1982 roku w San Antonio w stanie Teksas ) – amerykański aktor filmowy i telewizyjny. Od 27 lutego 2010 mąż Genevieve Cortese - amerykańskiej aktorki. Para poznała się na planie serialu "Nie z tego świata"[1].

Spis treści

Życiorys

Jego ojciec jest Polakiem . Jest jednym z trojga dzieci księgowego podatkowego Geralda R. Padaleckiego i nauczycielki Sharon L. Kammer Padaleckiej. Ma starszego brata Jeffa i młodszą siostrę Megan.

W wieku dwunastu lat zaczynał brać prywatne lekcje aktorstwa. W 1999 roku zwyciężył w programie Fox Broadcasting Company "Pretendować do Turnieju Sławy", zdobywając nagrodę Teen Choice. Uczęszczał do szkoły średniej James Madison High School w San Antonio i w roku 2000 został wybrany na kandydata Szkolnego Programu Reprezentacyjnego. Przeprowadził się do Los Angeles i zapoczątkował karierę aktorską, planując studia na University of Texas w Austin . Jego agentem został menadżer Freddie'ego Prinze'a Jr. Po kinowym debiucie w familijnym komedio - dramacie sportowym Ja i tata (A Little Inside, 1999 ), szybko zdobył uznanie telewidzów jako Dean Forester w serialu Kochane kłopoty (Gilmore Girls, 2000 - 2005 ). Przemknął również gościnnie w serialach : Ostry dyżur (ER, 2001 ) i Tajemnice Smallville ( 2005 ) jako student. W horrorze Dom woskowych ciał (House of Wax, 2005 ) jego ekranowymi partnerami byli: Elisha Cuthbert , Chad Michael Murray i Paris Hilton . Przyciągnął telewidzów rolą Sama Winchestera w serialu fantasy Nie z tego świata (Supernatural, 2005 - 2007 ). W 2008 roku Marcus Nispel powierzył mu główną rolę w swoim filmie – horrorze Piątek, trzynastego .

Filmografia

filmy kinowe

filmy TV

  • 2003 : Młody MacGyver (Young MacGyver) jako Clay MacGyver
  • 2002 : Światło wieczne (A Ring of Endless Light) jako Zachery Gray
  • 2001 : Close to Home
  • 2000 : Cichy świadek (Silent Witness) jako Sam

seriale TV

Linki zewnętrzne

Przypisy


Inne hasła zawierające informacje o "Jared Padalecki":

1971 ...

1982 2009 ) 18 lipca – Rafał Mroczek i Marcin Mroczek , polscy aktorzy 19 lipca – Jared Padalecki , sławny aktor amerykański 22 lipca – Anton Kaliniczenko , rosyjski skoczek narciarski 25 ...

Historia Ziemi ...

Gatunek (biologia) ...

Kategoria:Urodzeni w 1749 ...

Przerwana lekcja muzyki ...

Adam Bauman ...

28 grudnia ...

20 listopada ...

17 października ...


Inne lekcje zawierające informacje o "Jared Padalecki":

Hasło nie występuje w innych lekcjach!

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie