Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Howard Walter Florey

Howard Walter Florey

Howard Walter baron Florey
Urodzony 24 września 1898
Adelajda
Zmarł 21 lutego 1968
Oksford
Narodowość
Znany zlaureat Nagrody Nobla (1945)
EdukacjaUniversity of Adelaide
Magdalen College (University of Oxford)
Zawódfarmakolog

Baron Howard Walter Florey (ur. 24 września 1898 w Adelajdzie , zm. 21 lutego 1968 w Oksfordzie ) - farmakolog , wspólnie z Alexandrem Flemingiem i Ernestem Chainem otrzymał Nagrodę Nobla za badania dotyczące penicyliny .

Florey studiował medycynę w University of Adelaide w latach 1917-1921, w czasie studiów spotkał Ethel Reed, która została później jego żoną, a także bliskim współpracownikiem naukowym. Po otrzymaniu stypendium naukowego kontynuował edukację w Magdalen College Uniwersytetu Oksfordzkiego .

Po krótkim okresie spędzonym w Stanach Zjednoczonych , gdzie przebywał w mieście Cambridge , powrócił do Oksfordu. W 1938, zainspirowany badaniami Alexandra Fleminga na temat Penicillium notatum rozpoczął badania nad masową produkcją aktywnego składnika tej pleśni wspólnie z Ernstem Chainem i Normanem Heatleyem. Jego badania doprowadziły do masowej produkcji penicyliny przez aliantów w czasie II wojny światowej .

Za swoją pracę otrzymał tytuł szlachecki – baron Florey; było to wyższe odznaczenie niż tytuł rycerski jaki otrzymał Fleming, ale dobrze odzwierciedlało wielki wkład Floreya w opracowanie przemysłowego procesu wytwarzania tego antybiotyku pomimo rezerwy Fleminga, który wątpił, aby było to w ogóle możliwe.

Portret Floreya został użyty na australijskim banknocie pięćdziesięciodolarowym, jego nazwiskiem nazwano jedną z dzielnic Canberry .


Inne hasła zawierające informacje o "Howard Walter Florey":

XVI wiek ...

1972 ...

Sejm grodzieński (1793) ...

Nowa Anglia ...

Ekranizacje dzieł Williama Szekspira ...

John Dryden ...

1977 ...

1908 ...

1932 ...

1969 ...


Inne lekcje zawierające informacje o "Howard Walter Florey":

037. Drezno - Florencja nad Łabą (plansza 13) ...

Oxbridge czyli Oxford i Cambridge (plansza 23) ...

018. Średniowieczny spór o uniwersalia (plansza 17) ...

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie