Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Hans Oster

Hans Oster

Hans Oster

Hans Oster (ur. 9 sierpnia 1887 w Dreźnie , zm. 9 kwietnia 1945 w Flossenbürgu ) - niemiecki generał, bliski współpracownik Wilhelma Canarisa , działacz opozycji antyhitlerowskiej.

Pracował w Abwehrze od 1933 , a także był członkiem tajnej organizacji antyhitlerowskiej "Schwarze Kappele". Jest także możliwe, że był agentem radzieckiej siatki szpiegowskiej "Lucy", o pseudonimie "Werther". Od 1938 roku był szefem sztabu Abwehry. Jako bliski współpracownik admirała Canarisa, przekazał w sierpniu 1939 holenderskiemu attaché wojskowemu G.J. Sasowi materiały z tajnej narady w kwaterze Adolfa Hitlera pod Berchtesgaden na temat planowanej agresji na Polskę . W 1940 ostrzegł aliantów zachodnich o planach niemieckiej agresji na Norwegię i Danię , a następnie na Belgię , Holandię i Francję .

Za udział w spisku na życie Hitlera , został aresztowany w 1944 r. W kwietniu 1945 r. został skazany na karę śmierci i pośpiesznie stracony razem z adm. Canarisem i pastorem Dietrichem Bonhoefferem w obozie koncentracyjnym Flossenbürg .


Inne hasła zawierające informacje o "Hans Oster":

Oddychanie komórkowe ...

Odense ...

XVI wiek ...

Grzyby ...

Oddziaływanie elektromagnetyczne ...

Hans Christian Ørsted ...

1986 ...

Boris Blacher ...

1777 ...

Zamek Chojnik ...


Inne lekcje zawierające informacje o "Hans Oster":

144 I wojna światowa. Rewolucja w Rosji (plansza 13) ...

227 Rozpad bloku państw ZSRR - (plansza 10) ...

102 Kultura renesansu w Europie (plansza 14) ...

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie