Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Hamilton Othanel Smith

Hamilton Othanel Smith

Hamilton Othanel Smith (ur. 23 sierpnia 1931 w Nowym Jorku ) – amerykański mikrobiolog , laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny.

Absolwent University Laboratory High School w Urbana w stanie Illinois . Uczęszczał również na University of Illinois at Urbana-Champaign (UIUC), ale w 1950 roku przeniósł się Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley , gdzie uzyskał licencjat z matematyki w 1952 roku. Tytuł doktora medycyny otrzymał na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa w Baltimore w 1956.

W 1978 roku została mu przyznana Nagroda Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny za odkrycie drugiego typu enzymów restrykcyjnych wraz z Werner Arber oraz Danielem Nathans .

Później został czołową postacią na rodzącym się polu genomiki , kiedy to w 1995 roku wraz ze swoim zespołem w Instytucie Badań Genomiki w Rockville (Maryland) odczytał pierwszy genom bakterii Haemophilus influenza. H. influenza, ten sam organizm, w którym Smith odkrył enzymy restrykcyjne w latach 60. Następnie odegrał kluczową rolę w odczytywaniu wielu genomów w Instytucie Badań Genomiki oraz w odczytywaniu ludzkiego genomu w ośrodku badań Celera Genomics, do którego przyłączył się w chwili jego założenia w 1998 roku.

Linki zewnętrzne


Inne hasła zawierające informacje o "Hamilton Othanel Smith":

Adwentyzm ...

Oddychanie komórkowe ...

Aurora ...

Nowa Anglia ...

Maine ...

1986 ...

Samuel Pepys ...

Walonowie ...

1852 ...

Przypadki Robinsona Kruzoe ...


Inne lekcje zawierające informacje o "Hamilton Othanel Smith":

06. Społeczeństwo (plansza 13) ...

21. Myśl polityczna. Liberalizm (plansza 13) ...

008. Eleaci i paradoksy (plansza 25) ...

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie