Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Nie znaleziono szukanej frazy! Poniżej znajduje się fraza najbardziej przypominająca szukaną.

Daniel Pearl

Daniel Pearl

Daniel Pearl (ur. 10 października 1963 , zm. 1 lutego 2002 ) – amerykański dziennikarz, pracujący dla dziennika Wall Street Journal .

Daniel Pearl 23 stycznia 2002 w Pakistanie , został uprowadzony ze swojego samochodu przez terrorystów, organizacji Al-Kaida , był przetrzymywany w namiocie oraz skuty łańcuchami. 1 lutego 2002 roku został ogłuszony, przez Chaleda Szejka Mohammeda , który następnie (gdy Pearl był jeszcze żywy), odciął głowę dziennikarzowi, co zostało nagrane kamerą. Następnego dnia Mohamed pokazał głowę Pearla Stanom Zjednoczonym w przekazie telewizyjnym. Początkowo było wiele wątpliwości co do śmierci Pearla, do Ameryki co dzień przybywały wiadomości z Pakistanu o zamordowaniu dziennikarza i o żądaniu nowego okupu i wypuszczenie na wolności pozostałych członków Al-Kaidy w zamian za wolność dziennikarza. Daniela Pearla uznaje się za nieżywego, 3 lutego pakistańska policja znalazła zwłoki bez głowy, rzucone w rowie za autostradą w Karaczi . Eksperci zidentyfikowali, że to ciało poszukiwanego Daniela Pearla.

Inne źródła podają, iż wsiadł do samochodu dobrowolnie, nieświadomy grożącego mu niebezpieczeństwa. Był przetrzymywany w domu wynajmowanym przez terrorystów. Odmówił przyjęcia środków uspokajających. Najpierw podcięto mu gardło, ale z powodu wadliwej kamery i błędu operatora, moment jego śmierci nakręcono powtórnie. Po podcięciu gardła jeden z terrorystów odciął mu głowę.

Historia porwania i śmierci Daniela Pearla została ukazana w filmie Cena odwagi z 2007 roku.


Inne hasła zawierające informacje o "Daniel Pearl":

Klasztor w Pożajściu ...

Nowa Anglia ...

Samuel Pepys ...

1731 ...

Zwierzyna płowa ...

1908 ...

Przypadki Robinsona Kruzoe ...

1932 ...

1969 ...

Majuskuła ...


Inne lekcje zawierające informacje o "Daniel Pearl":

215a Działania zbrojne w latach 1941-1945 (plansza 2) ...

214b II Wojna Światowa. Działania zbrojne w latach 1939 - 1941 r. (plansza 14) ...

028. Ekologia – zależności między organizmami i środowiskiem (plansza 23) ...

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie