Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Nie znaleziono szukanej frazy! Poniżej znajduje się fraza najbardziej przypominająca szukaną.

Charles Millon

Charles Millon

Charles Millon
Data i miejsce urodzenia 12 listopada 1945
Belley
Minister obrony Francji
Okres urzędowaniaod 18 maja 1995
do 2 czerwca 1997
Przynależność polityczna UDF
PoprzednikFrançois Léotard
NastępcaAlain Richard
William Cohen (z lewej) i Charles Millon

Charles Marie Philippe Millon (ur. 12 listopada 1945 w Belley ) – francuski polityk, były minister obrony i przewodniczący regionu Rodan-Alpy .

Życiorys

Ukończył studia wyższe z zakresu nauk ekonomicznych. Pracował jako doradca prawny i podatkowy.

Zaangażował się w działalność centrowej Unii na rzecz Demokracji Francuskiej , a w jej ramach Partii Republikańskiej. W 1977 został merem swojej rodzinnej miejscowości, funkcję tę pełnił do 2001. W latach 1978–1995 sprawował mandat posła do Zgromadzenia Narodowego . W okresie 1978–2003 był radnym regionu Rodan-Alpy , a w okresie 1985–1988 radnym departamentu Ain .

Od 1988 zajmował stanowisko przewodniczącego regionu Rodan-Alpy. Pomiędzy 18 maja 1995 a 2 czerwca 1997 sprawował urząd ministra obrony w obu rządach Alaina Juppé . W 1997 po raz kolejny uzyskał mandat poselski.zz

W marcu 1998 w radzie regionu zawiązał nieformalne porozumienie z działaczami skrajnie prawicowego Frontu Narodowego , co umożliwiło jego ponowny wybór na funkcję przewodniczącego rady regionalnej. W konsekwencji został usunięty z UDF. Założył wówczas ruch polityczny La Droite , grupujący jego zwolenników. Już w grudniu 1998 utracił zajmowane stanowisko w związku z unieważnieniem wyborów w radzie regionalnej[1]. W 1999 stanął na czele powołanej na bazie prawicy partii politycznej Prawica Liberalno-Chrześcijańska .

W 2001 został radnym Lyonu (zasiadał w niej do 2008). Złożył też wówczas mandat poselski. W 2002 bez powodzenia kandydował w kolejnych wyborach parlamentarnych z poparciem UMP . W 2003 został nominowany ambasadorem Francji przy Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa .

Po zakończeniu misji dyplomatycznej, w 2007 wszedł w skład rady think tanku pod nazwą Instytut Tomasza Morusa. W 2008 bez powodzenia ubiegał się o mandat senatora (z ramienia UMP)[2].

Przypisy

Źródła


Inne hasła zawierające informacje o "Charles Millon":

Sztuka ...

XVI wiek ...

Nowa Anglia ...

Zugspitze ...

Charles Gounod ...

John Dryden ...

David Garrick ...

Bastylia ...

1977 ...

Ludwik XVIII ...


Inne lekcje zawierające informacje o "Charles Millon":

Algorytmy - podstawy i zastosowanie (plansza 21) ...

226 Procesy integracyjne w Europie Zachodniej (plansza 6) ...

Algorytmy sortujące - sortowanie bąbelkowe, część I (plansza 18) ...

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie