Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Nie znaleziono szukanej frazy! Poniżej znajduje się fraza najbardziej przypominająca szukaną.

Bugaku

Bugaku

Bugaku - historyczna, chociaż wykonywana również obecnie forma teatru japońskiego , grupująca szereg ceremonialnych tańców wykonywanych na dworze cesarskim z towarzyszeniem muzyki. Jej początki znaleźć można w szeregu państw Azji kontynentalnej, bugaku zawiera bowiem utwory tak japońskie, jak też chińskie , koreańskie , indyjskie a także mandżurskie .

Pochodzenie z poszczególnych krajów jest również podstawą do podziału utworów na tańce lewej strony (samai - tańce chińskie i indyjskie) oraz tańce prawej strony (umai - tańce koreańskie oraz rodzime). Podział na strony wywodzi się od strony, z której wkraczali tancerze na scenę, by wykonywać cały ceremoniał.

Charakterystycznym elementem bugaku jest obecność masek (podobnie jak w gigaku ), które nakładane w tańcu mają przedstawiać istoty ponadludzkie, zwierzęta, a także historyczne czy pochodzące z zagranicy postacie.

Bugaku uznawane jest za oficjalny ceremoniał dworski i już w 1702 r. powołano w Japonii Biuro do Spraw Muzyki, którego zadaniem miało być organizowanie tychże widowisk oraz kształcenie ich wykonawców. Wraz z formami takimi jak: gigaku , sarugaku , dengaku i kagura stała się podstawą teatru .


Inne hasła zawierające informacje o "Bugaku":

Sarugaku ...

Dengaku ...

Gigaku ...

Bugaku Bugaku - historyczna, chociaż wykonywana również obecnie forma teatru japońskiego , grupująca szereg ...

Portal:Japonia ...

Sztuka japońska ...

Sztuka japońska ...


Inne lekcje zawierające informacje o "Bugaku":

Hasło nie występuje w innych lekcjach!





Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie