Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Nie znaleziono szukanej frazy! Poniżej znajduje się fraza najbardziej przypominająca szukaną.

Brad Renfro

Brad Renfro

Brad Renfro
Prawdziwe
nazwisko
Bradley Barron Renfro
Data i miejsce
urodzenia
25 lipca 1982
Knoxville , Tennessee
Data i miejsce
śmierci
15 stycznia 2008
Los Angeles , Kalifornia
Profil w bazie IMDb
Profil w bazie Filmweb.pl

Brad Barron Renfro (ur. 25 lipca 1982 w Knoxville , zm. 15 stycznia 2008 w Los Angeles ) był amerykańskim aktorem . Debiutował w 1994 roku w tytułowej roli filmu Klient . W czasie swojej kariery zagrał w 25 filmach, kilku krótkich filmach, i jednym serialu . Większość jego późniejszej kariery była związana z uzależnieniami i innymi problemami osobistymi. Zmarł 15 stycznia 2008 roku z powodu przypadkowego przedawkowania heroiny i morfiny .

Spis treści

Wczesne życie i kariera

Brad Renfro urodził się w Knoxville, w stanie Tennessee w USA , syn Angeli i Marka Renfro, jest pracownikiem fabryki. Po rozwodzie, od piątego roku życia wychowywała go babcia ze strony ojca Joanne Barron Renfro, była sekretarką kościelną. Ma jedno dziecko, syna o imieniu Y(amato) Renfro, urodzony w 2003 roku. Chłopiec mieszka z matką w Japonii.

Renfro został zauważony przez Mali Finn, reżysera castingu filmu Joela Schumachera Klient , gdy miał dziesięć lat. Wcześniej grał w przedstawieniu szkolnym programu DARE, w którym młodzi ludzie uczą się zagrożenia jakie niesie za sobą zażywanie narkotyków. W Kliencie Schumachera Renfro zagrał u boku Susan Sarandon i Tommiego Lee Jonesa . Film powstał na podstawie powieści Johna Grishama i został jednym z najlepszych filmów 1994 roku. W 1995 roku wygrał nagrodę magazynu Hollywood Reporter "Młoda gwiazda" i został nominowany do nagrody jako jeden z "30 poniżej 30" magazynu "People" - dzięki roli Hucka Finna w filmie Tom i Huck , w którym zagrał wraz z Jonathanem Taylorem Thomasem.

W 1996 roku dostał rolę w filmie Uśpieni na podstawie powieści Lorenza Carcaterry. Film wyreżyserował Barry Levinson , ponadto zagrali w nim Robert De Niro , Kevin Bacon , Dustin Hoffman i Brad Pitt .

W 1998 roku zagrał u boku Iana McKellena w Uczniu szatana w reżyserii Bryana Singera . Wkolejnych latach Renfro zagrał m.in. filmach Ghost World (2001), Confessions of an American Girl (2002), w którym zagrał rolę nastoletniego geja i Bully oraz w 2005 w filmie Obłęd. Pojawił się także w odcinku serialu Prawo i porządek (Law & Order: Criminal Intent) i zakończył zdjęcia do jeszcze nie udostępnionego filmu The Informers, zagrał u boku Winony Ryder i Billiego Boba Thorntona .

Problemy osobiste

W grudniu 2005 roku został aresztowany przez funkcjonariuszy policji podczas przemytu narkotyków, został posądzony o próbę posiadania heroiny . Jego zdjęcie skutego kajdankami trafiło na pierwszą stronę Los Angeles Times . Renfro powiedział policji, że jest uzależniony od heroiny. W sądzie przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów, został skazany na trzy lata w zawieszeniu. W 2006 został skazany na 10 dni więzienia za jazdę pod wpływem alkoholu i posiadanie heroiny. W czerwcu 2007 roku sąd stwierdził, że naruszył warunki zawieszenia kary, nie zgłaszając się na kurację odwykową, której miał się poddać po aresztowaniu za posiadanie heroiny. Renfro otrzymał jeszcze 2 szanse zgłoszenia się na terapię, która miała trwać od 18 miesięcy do 3 lat. Gdyby nie wykorzystał szansy, został by skazany na karę pozbawienia wolności lub przymusowe leczenie w klinice odwykowej.

Śmierć

Renfro został znaleziony martwy 15 stycznia 2008 roku w swoim mieszkaniu w Los Angeles . 8 lutego 2008 roku władze stwierdziły, że śmierć Renfro była przypadkowa i została spowodowana iniekcją zbyt dużej dawki heroiny / morfiny .

Jego ciało zostało zwrócone do rodzinnego miasta w East Tennessee, gdzie został pochowany 22 stycznia 2008 roku na cmentarzu Red House Cemetery na północ od Knoxville w stanie Tennessee w małej społeczności Blaine.

Niespełna dwa tygodnie później jego babcia, Joanne, która nie tylko wychowała go ale i towarzyszyła mu regularnie podczas jego pierwszych lat kariery, zmarła w swoim domu w wieku 76 lat. Lokalne władze stwierdziły, że zmarła z powodów naturalnych.

Notki prasowe

Brad Renfro Młody gwiazdor filmu "Klient" , który zmarł w styczniu w wieku zaledwie 25 lat w wyniku przedawkowania heroiny , nie został wymieniony w gronie wielkich nieobecnych w trakcie ceremonii wręczenia Oscarów .

W montażu uwzględniono kilkadziesiąt osób z branży filmowej, które zmarły w okresie od 1 lutego 2007 roku do 31 stycznia 2008 roku, m.in. aktorów, producentów, agentów, charakteryzatorów i szefów wytwórni. Honorujący pamięć aktorów materiał filmowy zakończył się wspomnieniem Heatha Ledgera , który zmarł tydzień po Renfro wskutek przypadkowego przedawkowania leków nasennych.

Na pytania o uzasadnienie pominięcia aktora, Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej wydała oświadczenie o treści: To nie było celowe działanie, po prostu uwzględnienie wszystkich osób w tym materiale nie było możliwe ze względów czasowych.

Argumenty Akademii nie przekonują bliskich zmarłego aktora, którzy mówią w wywiadzie dla TMZ.com: To niewiarygodne i obrzydliwe postępowanie.

Cytaty

[do swoich fanów ] Jeśli nigdy nie próbowaliście narkotyków NIE próbujcie. A jeżeli tak módlcie się.

Wybieram filmy dla ich wartości artystycznych. Nie potrzebuję rezydencji czy Jaguara. Gdy opuszczę tę Ziemię nie zabiorę żadnych pieniędzy ze sobą. Wszystko co zostawię za sobą to moja sztuka.

Filmografia

RokFilmRola
1994 Klient Mark Sway
1995 Tom i Huck Huck Finn
Wyprawa po życie (The Cure)Erik
1996 Uśpieni (Sleepers)Młody Michael Sullivan
1997 Jak kłamać w Ameryce (Telling Lies in America)Karchy Jonas
1998 Uczeń szatana (Apt Pupil)Todd Bowden
1999 2 Little, 2 LateJimmy Walsh
2000 Bezwiedne figle - O czym się nie mówi (Skipped Parts)Dothan Talbot
Herschel Hopper: New York RabbitTanner
Meter ManSal
2001 The Theory of the Leisure ClassBilly
Wesoły obóz (Happy Campers)Wichita
BullyMarty Puccio
TartWilliam Sellers
Ghost World Josh
2002 American GirlJay Grubb
Gang braci (Deuces Wild)Bobby
2003 Zlecenie (The Job)Troy Riverside
The Car Kid
2004 Hollywood FliesJamie
Mummy an' the ArmadilloWyatte
2005 Obłęd (The Jacket)Nieznajomy
Coat PocketsKenny
2006 Za cenę życia (10th and Wolf)Vincent
Prawo i porządek (Law & Order: Criminal Intent)Duane Wilson (1. odcinek)
2008 The InformersJack

Nagrody i nominacje

 • Sedona International Film Festival
  • 2004 - Nagroda reżysera dla najbardziej inspirującego młodego aktora (Wygrał)
 • Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films
 • Tokyo International Film Festival
 • Young Artist Award
  • 1996 - Young Artist Award za najlepszą rolę pierwszoplanową dla młodego aktora za film Wyprawa po życie (The Cure), 1995 . (Wygrał - wpólnie z Josephem Mazzello )
 • Young Artist Award
  • 1995 - Young Artist Award za najlepszą rolę w wykonaniu młodego aktora za film Klient , 1994 (Wygrał)
 • YoungStar Awards
 • YoungStar Awards
 • YoungStar Awards
  • 1995 - Najlepsza rola młodego aktora w dramacie Wyprawa po życie (The Cure), 1995 (Wygrał)

Linki zewnętrzne

Wywiady wideo


Inne hasła zawierające informacje o "Brad Renfro":

Lata 90. XX wieku ...

1980 ...

Toronto ...

1982 sławny aktor amerykański 22 lipca – Anton Kaliniczenko , rosyjski skoczek narciarski 25 lipca – Brad Renfro , amerykański aktor (zm. 2008 ) 2 sierpnia – Helder Postiga , portugalski piłkarz 3 ...

Werner Herzog ...

Adenozynotrifosforan ...

Association of Tennis Professionals ...

Klient (film) Klient Plakat filmu Tytuł oryginalnyThe ClientGatunek thriller , sensacyjny , dramatKraj produkcji   Stany Zjednoczone Język Angielski Główne role Susan Sarandon Tommy Lee Jones Brad Renfro Data premiery 20 lipca 1994 Czas trwania119 minProdukcjaReżyseria Joel Schumacher Scenariusz Akiva Goldsman Muzyka Howard Shore Dystrybucja Warner Bros. Budżet45,000,000 $ Klient ...

Złoty Glob za najlepszy film dramatyczny ...

Kategoria:Amerykańscy działacze społeczni ...


Inne lekcje zawierające informacje o "Brad Renfro":

Hasło nie występuje w innych lekcjach!

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie