Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Bob Lazar

Bob Lazar

Bob Lazar

Bob Lazar właściwie Robert Scott Lazar (ur. 26 stycznia 1959 r.), konstruktor samochodów z napędem odrzutowym i organizator ich nielegalnych wyścigów. Zagadkowa postać amerykańskiej kultury masowej i dyskusji ufologicznych . Pojawił się "znikąd", mówiąc, że pracował na obszarze S-4 Poligonu Nevada , blisko Strefy 51 . Twierdzi, że jako fizyk i inżynier rozpracowywał antygrawitacyjny reaktor napędowy latającego talerza . Było to pierwsze zdarzenie tego typu w historii dziennikarstwa . Wszystko zaczęło się w listopadzie 1989 roku, kiedy George Knapp przeprowadził telewizyjny wywiad z Lazarem na KLAS.

Spis treści

Opowieść Lazara

Lazar twierdzi, że poznał Edwarda Tellera , kiedy pracował w Los Alamos . Ten polecił go do pracy w EG&G, po czym przeprowadził się do Las Vegas . Stamtąd przetransportowano go do Strefy 51. W hangarze znajdowało się dziewięć latających talerzy. Bob pracował nad jednym, nawet uczestniczył w eksperymentalnych lotach. Wewnątrz statku były trzy poziomy (na najwyższy nigdy go nie wpuszczono). Wejście prowadziło do środkowego. Tam trzy niewielkie fotele, które stanowiły całość z poszyciem, jakby stopione w jednej formie. Niżej znajdował się reaktor antygrawitycyjny, zawierający bardzo ciężki, stabilny pierwiastek , nieznany na Ziemi . Umieszczono go w układzie okresowym pod numerem 115 ( ununpentium ). Był on paliwem urządzenia wytwarzającego więcej energii niż bomba atomowa . Opisał ten pierwiastek jako ciężki metal , barwy pomarańczowej.

Nienawidził jednak tej pracy, z powodu zastraszania, wielu tajemnic, których miał nie poznać i zagrożenia życia.

Podczas urlopu postanowił zabrać przyjaciół w pobliże bazy. Zachowując ostrożność mogli (nocą) obserwować światła. W końcu jednak strażnicy ich złapali. Bob doszedł do wniosku, że musi porozmawiać z kimś z telewizji, bo trudniej będzie go zlikwidować.

Krytyka

Bob Lazar twierdzi, że jest człowiekiem wykształconym. Nie potrafi jednak powiedzieć, gdzie się uczył, podać nazwisk swoich profesorów i kolegów ze studiów. Edward Teller zaprzecza, by kiedykolwiek znał Lazara. Być może pracowali w Los Alamos, ale tam jest wielu naukowców. W Los Alamos zaprzeczają, by był kiedykolwiek zatrudniony, jednak oprowadzał po nim dziennikarzy jak po własnym domu. Dr Dawid L. Morgan wykazał znaczne braki jego wiedzy, a opisywane wynalazki przeczą prawom fizyki. Ma skłonność do tworzenia nowych, absurdalnych teorii, dlatego nie należy traktować go poważnie.

Lazar utrzymuje, że otrzymał stopnie naukowe w Massachusetts Institute of Technology i California Institute of Technology - obie instytucje zaprzeczają. Nikt go nie pamięta w miasteczkach uniwersyteckich. Nie ma go też na żadnych fotografiach.

18 czerwca 1990 roku Lazar został aresztowany w Las Vegas za stręczycielstwo . Postępowanie umorzono. Domu publicznego , z którym współpracował, nie zamknięto.

Jak dotąd nikomu na ziemi nie udało się stworzyć stabilnego pierwiastka układu okresowego o nr 115 ( ununpentium ). Jednakże z najnowszych badań fizyki jądrowej wynika, że prawdopodobnie istnieje tzw. wyspa stabilności pierwiastów transuranowych w okolicach pierwiastków 112-114 (hipoteza Glenna Seaborga ) np. wytworzono pierwiatek o numerze 112 (Cn-285), którego czas połowicznego rozpadu to ok. pół minuty (wcześniejsze oszacowania były nawet wyższe). Aktualnie jednak nie ma żadnych dowodów na to, że gdzieś we Wszechświecie stabilny pierwiastek 115 istnieje, ani że można taki stabilny pierwiastek wytworzyć.

Weryfikacja

W obecność kamer telewizyjnych przeprowadzono na nim cztery badania wykrywaczem kłamstw . Dwa z nich przeszedł pomyślnie, a dwa wypadły na jego niekorzyść. Pytania zadawano na różne sposoby, zawsze padała ta sama odpowiedź bez wahania. Kłamał, że widział latające talerze, ale przy pytaniach o napęd antygrawitacyjny mówił prawdę.

Linki zewnętrzne

Referencje


Inne hasła zawierające informacje o "Bob Lazar":

1986 ...

1977 ...

1983 ...

2002 w muzyce ...

2001 w muzyce ...

1933 ...

1979 ...

1929 ...

1980 ...

1976 ...


Inne lekcje zawierające informacje o "Bob Lazar":

Pierwszy okres warunkowy - The First Conditional (plansza 7) ...

Historia informatyki część II (plansza 10) ...

Historia informatyki część II (plansza 14) ...

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie