Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Bar (lokal gastronomiczny)

Bar (lokal gastronomiczny)

Bar w Szwajcarii
Bar na plaży

Bar (pot. knajpa) jest to lokal gastronomiczny , w którym konsumuje się zamówione wcześniej napoje alkoholowe , głównie piwa oraz drinki i wódkę . Większość barów jako popularne miejsce spotkań i zabaw towarzyskich otwierana jest późnym wieczorem i zamykana w godzinach wczesnoporannych, niektóre czynne są już od godzin przedpołudniowych. Zamówienie polega na prostym wyborze napojów , lub proponowanym przez fachową obsługę ( barmana ) w zależności od mody lub upodobań. Bar może być również popularnym miejscem do spotkania w czasie wyjścia do miasta w ciągu dnia. Wiele barów w godzinach nocnych zamienia się dla gości w kluby muzyczne , modne dyskoteki lub miejsca innych rozrywek jak gry bilardowe czy dart .

Bar to również część lokalu gastronomicznego, np. restauracji czy pubu , przy którym serwuje się napoje alkoholowe. Jest otoczony najczęściej kontuarem, oddzielającym bar od reszty sali.

Inne znaczenie i funkcje społeczne ma bar w krajach Morza Śródziemnego , na przykład we Włoszech , Hiszpanii czy Grecji jest to zwykle mały punkt gastronomiczny, który odpowiada bardziej francuskiej Café, i który znajduje się przy prawie każdej ulicy miasta. Tu goście piją przeważnie swoje Espresso albo Cappuccino zwykle na stojąco, przeglądając bieżącą prasę oraz wymieniając się z sąsiadami ostatnimi wiadomościami.

Zobacz też


Inne hasła zawierające informacje o "Bar (lokal gastronomiczny)":

II wiek ...

Mieszko II Lambert ...

Bar ...

Publikacja naukowa ...

Czynnikowa teoria osobowości ...

Michał Grymuza ...

2002 w muzyce ...

Prawo kanoniczne ...

Nałęcz (herb szlachecki) ...

Łabędź (herb szlachecki) ...


Inne lekcje zawierające informacje o "Bar (lokal gastronomiczny)":

Układ okresowy pierwiastków (plansza 20) ...

128 Początki panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego. Pierwszy rozbiór Polski (plansza 8) ...

Pierwiastki bloku s (plansza 5) ...

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie