Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Oswald Avery

Oswald Avery

Oswald Theodore Avery (ur 21 października 1877 w Halifaksie , zm. 2 lutego 1955 w Nashville ) - amerykański lekarz i genetyk, pochodzenia kanadyjskiego.

W 1887 roku jego rodzina przeprowadziła się z Kanady do Nowego Jorku . Studiował nauki humanistyczne na Colgate University, uzyskał stopień BA w 1900 roku i rozpoczął studia medyczne w College of Physicians and Surgeons Columbia University .

W 1913 roku zatrudnił się jako asystent w Instytucie Badań Medycznych Rockefeller University. W 1918 roku przyjął obywatelstwo amerykańskie. W czasie I wojny światowej służył w korpusie medycznym Armii Stanów Zjednoczonych .

Zajmował się badaniami mikrobiologicznymi. W 1944 roku, wraz z Colinem MacLeodem i Maclyn McCarty wyjaśnili wynik eksperymentu Griffitha , stwierdzając, że nie białko, ale DNA jest czynnikiem przenoszącym informację genetyczną.

W 1947 roku został wyróżniony nagrodą Albert Lasker Award for Basic Medical Research . Krater Avery na Księżycu został nazwany jego imieniem.

Linki zewnętrzne


Inne hasła zawierające informacje o "Oswald Avery":

1908 ...

Order Orła Białego ...

1933 ...

1980 ...

1964 ...

1937 ...

Imieniny ...

Bolesław II Szczodry ...

Filozofia historii ...

Stanisław August Poniatowski ...


Inne lekcje zawierające informacje o "Oswald Avery":

201 Rozwój historiografii w okresie międzywojennym (plansza 8) ...

24. Faszyzm (plansza 5) ...

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie