Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Philippe de Villiers

Philippe de Villiers

Philippe de Villiers
Data i miejsce urodzenia 25 marca 1949
Bolougne
Poseł do PE VII kadencji
Okres urzędowaniaod 14 lipca 2009
Przynależność polityczna Ruch dla Francji

Philippe Le Jolis de Villiers de Saintignon (ur. 25 marca 1949 w Bolougne ) – francuski polityk, wicehrabia , były parlamentarzysta, eurodeputowany, założyciel eurosceptycznego Ruchu dla Francji .

Życiorys

Z wykształcenia prawnik. W 1973 ukończył Instytut Nauk Politycznych w Paryżu , w 1978 uzyskał promocję w École nationale d'administration .

Początkowo pracował w administracji rządowej (w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych), następnie w administracji departamentalnej jako dyrektor biura prefekta .

Zaangażował się w działalność Unii na rzecz Demokracji Francuskiej . Od 1987 do 1994 sprawował mandat deputowanego do Zgromadzenia Narodowego . Jednocześnie od 1988 nieprzerwanie sprawuje urząd przewodniczącego rady generalnej departamentu Wandea .

W 1994 został wybrany do Parlamentu Europejskiego , w którym zasiadał do 1997. Philippe de Villiers otwierał w tych wyborach listę dysydentów z UDF, sprzeciwiających się proeuropejskiej polityce partii. Po dość dobrym wyniku wyborczym jesienią 1994 zainicjował powołanie nowej partii pod nazwą Ruch dla Francji [1]. W 1995 wystartował w wyborach prezydenckich , uzyskując około 4,7% głosów.

W 1997 ponownie został posłem niższej izby krajowego parlamentu. Dwa lata później sprzymierzył się z Charlesem Pasqua i jego RPFIE . Wspólna lista zajęła drugie miejsce w wyborach europejskich, sam Philippe de Villiers przez kilka miesięcy sprawował ponownie mandat europosła. Został też wiceprezydentem wspólnej partii, z której odszedł po kilku miesiącach, reaktywując w 2000 MPF[1].

W 2002 uzyskał reelekcję w swoim okręgu wyborczym do Zgromadzenia Narodowego XII kadencji. W 2004 po raz trzeci wybrano go do Parlamentu Europejskiego. Zasiada w grupie Niepodległość i Demokracja .

Głosi poglądy eurosceptyczne i tradycjonalistyczne, krytykując postępującą integrację europejską. Jako pierwszy użył wyrażenia " polski hydraulik " w publicznej debacie dotyczącej proponowanej dyrektywy unijnej[2].

W 2007 ponownie wystartował w wyborach prezydenckich , osiągając wynik 2,2% głosów. W drugiej turze poparł kandydaturę Nicolasa Sarkozy'ego . Przed wyborami do Parlamentu Europejskiego w 2009 zaangażował się w tworzenie francuskiego oddziału partii Libertas , w wyborach jako jedyny kandydat tego komitetu uzyskał mandat posła do PE.

Przypisy

Źródła


Inne hasła zawierające informacje o "Philippe de Villiers":

1361 ...

Zdrada stanu ...

Order Orła Białego ...

1951 ...

1943 ...

1974 ...

1947 ...

André Breton ...

1960 ...

Charles de Gaulle ...


Inne lekcje zawierające informacje o "Philippe de Villiers":

214b II Wojna Światowa. Działania zbrojne w latach 1939 - 1941 r. (plansza 3) ...

060. Poczdam (plansza 17) ...





Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie