Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Omri Szaron

Omri Szaron

Omri Szaron ( hebr. עמרי שרון, ur. 8 sierpnia 1964 ) syn byłego premiera Izraela, Ariela Szarona , były członek partii Likud w izraelskim parlamencie.

Krytycy oskarżają Omriego i jego ojca o nepotyzm , zwłaszcza kiedy Ariel wysyłał Omriego jako nieoficjalnego reprezentanta na rozmowy z przedstawicielami Autonomii Palestyńskiej .

Omri później był zamieszany w skandal finansowy związany ze zbieraniem funduszy na kampanię wyborczą ojca w 1999 roku. 26 lipca 2005 izraelski prokurator generalny Menachem Mazuzu oświadczył, iż oskarży Omriego o korupcję. Miał on wówczas immunitet parlamentarny, ale wyraził wolę poddania się procesowi. Knesset uchwalił prawo ograniczające immunitety swoich członków w celu umożliwienia oskarżenia i w przypadku Omriego doszło do tego 28 sierpnia .

14 listopada O.Szaron zgodził się przyznać do winy po nieoficjalnym porozumieniu z oskarżycielami. 3 stycznia 2006 zrezygnował z mandatu w Knessecie, jego rezygnacja doszła do skutku 5 stycznia . 14 lutego 2006 został skazany na 9 miesięcy więzienia, 9 miesięcy zawieszenia praw publicznych i karę 300 tys. szekli . Rozpoczęcie wykonywania wyroku zostało opóźnione o 6 miesięcy z powodu stanu zdrowia jego ojca. 9-miesięczne zawieszenie praw publicznych zostało także nałożone na Gavriela Manora, wspólnika Omriego.

30 marca 2006 roku O.Szaron złożył apelację do sądu dystryktowego w Tel Awiwie . Uzasadniał ją w ten sposób, iż i tak już ucierpiał, zrzekając się mandatu w Knessecie. Dodatkowym argumentem dla obniżenia kary była śmierć matki i skrucha za swe nielegalne praktyki.

Linki zewnętrzne


Inne hasła zawierające informacje o "Omri Szaron":

1983 ...

2006 ...

Strefa Gazy ...

Wojna libańska ...

Jaser Arafat ...

Intifada (Palestyna) ...

Ehud Olmert ...

Kadima i minister transportu Meir Sheetrit deputowany i wiceminister bezpieczeństwa wewnętrznego Yaakov Edri były deputowany Omri Szaron (syn Ariela Szarona)deputowana Marina Solodkin deputowany Roni Bar-Ondeputowana Ruhama Avraham deputowany Eli ...

Wojna sześciodniowa ...

Hagana ...


Inne lekcje zawierające informacje o "Omri Szaron":

Hasło nie występuje w innych lekcjach!

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie