Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Stanley Hathaway

Stanley Hathaway

Stanley Knapp Hathaway (ur. 19 lipca 1924 w Osceola, Nebraska , zm. 4 października 2005 w Cheyenne, Wyoming ), polityk amerykański , działacz Partii Republikańskiej , gubernator stanu Wyoming i sekretarz zasobów wewnętrznych w administracji Geralda Forda .

Syn Roberta i Lily Knappów, po śmierci matki (1926) został adoptowany przez małżeństwo Franklina i Velmę Hathaway. Rozpoczął studia na University of Wyoming, ale przerwał naukę i wstąpił do wojska. Służył w lotnictwie w czasie II wojny światowej . Po wojnie ukończył studia prawnicze na University of Nebraska (1950). Pracował m.in. w urzędzie prokuratorskim w Goshen County w stanie Wyoming. W latach 1962-1964 stał na czele stanowych struktur Partii Republikańskiej w Wyoming.

W latach 1967-1975 był gubernatorem Wyoming. Z tego stanowiska przeszedł do władz centralnych, ale funkcję sekretarza spraw wewnętrznych sprawował jedynie przez kilka miesięcy 1975 ; zrezygnował z przyczyn zdrowotnych. Później pracował w firmie prawniczej Hathaway and Kunz.

Poprzednik
Clifford Hansen
Gubernator WyomingNastępca
Edgar Herschler


Poprzednik
Rogers Morton
Sekretarz spraw wewnętrznych USANastępca
Thomas Kleppe


Inne hasła zawierające informacje o "Stanley Hathaway":

1986 ...

1852 ...

Lata 90. XX wieku ...

1925 ...

1979 ...

1929 ...

Lata 50. XX wieku ...

1943 ...

1937 ...

Kliometria ...


Inne lekcje zawierające informacje o "Stanley Hathaway":

135 Nauka, technika i kultura przełomu XIX i XX wieku (plansza 10) ...

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie