Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Annaba

Annaba - (عنّابة, dawniej: Bône, w starożytności: Hippona, łac. Hippo Regius) - miasto w północno-wschodniej Algierii, nad Morzem Śródziemnym.

W 1987 roku miasto miało 306 000 mieszkańców, a w 2003 roku według niektórych danych liczba mieszkańców przekroczyła milion osób.

Historia

Miasto zostało założone już w starożytności, przez Fenicjan. Hippona była jednym z ważniejszych miast Numidii. W latach 396-430 biskupem miasta był święty Augustyn.

W roku 431 miasto zostało po 18-miesięcznym oblężeniu zdobyte przez Wandalów i było ich stolicą do roku 439. W 534 zostało odzyskane przez wojska cesarstwa wschodniorzymskiego. Pozostało częścią Bizancjum do zdobycia przez Saracenów w 698 roku.

Gospodarka

Jest to jeden z ważnych ośrodków przemysłowych Algierii. Rozwinęło się hutnictwo żelaza oraz takie gałęzie przemysłu jak: chemiczny, spożywczy, włókienniczy i metalowy.

Turystyka

Miasto jest kąpieliskiem i ośrodkiem turystycznym. W mieście najlepiej jest zwiedzić zabytkowe meczety, takie jak Said Abu Marwan zbudowany w 1035 roku. Zabytkami są także kasba i fragmenty murów miejskich. Poza miastem zwiedzić można ruiny rzymskiego miasta, gdzie w szczególności zachowały się ruiny forum, teatru i wielkich term z I wieku, oraz fragmenty bazyliki starochrześcijańskiej.


Inne hasła zawierające informacje o "Annaba ":

430 ...

Augustyn z Hippony ...

Jekaterynburg ...

431 ...

Chrześcijańskie wyznania wiary ...

Średniowiecze ...

Numidia ...

Święci prawosławni ...

395 ...

Piraci berberyjscy ...


Inne lekcje zawierające informacje o "Annaba ":

Hasło nie występuje w innych lekcjach!

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie