Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

László Andor

László Andor

László Andor (ur. 3 lipca 1966 w Zalaegerszeg ) – węgierski ekonomista, od 2010 komisarz Unii Europejskiej ds. zatrudnienia, spraw społecznych i integracji.

Życiorys

Z wykształcenia jest ekonomistą, był wykładowcą tego przedmiotu na Uniwersytecie w Budapeszcie i zagranicznych uczelniach. Związany z socjalistyczną Fundacją Jozsefa Attilli zasiadał w jej władzach w latach 2002–2007. Był doradcą ekonomicznym rządu premiera Ferenca Gyurcsánego .

W latach 2005–2010 zasiadał w zarządzie Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju . W 2010 objął funkcję komisarza Unii Europejskiej ds. zatrudnienia, spraw społecznych i integracji w drugiej komisji José Barroso .

Źródło


Inne hasła zawierające informacje o "László Andor":

1938 ...

2010 ...

1952 ...

Stefan Wyszyński ...

2006 ...

1941 ...

1942 ...

Konstruktywizm (sztuka) ...

Komisja Europejska ( energia ), Johannes Hahn ( polityka regionalna ), Connie Hedegaard ( klimat ), Štefan Füle (rozszerzenie UE ), László Andor ( zatrudnienie i sprawy społeczne), Cecilia Malmström (sprawy wewnętrzne), Kristalina Georgieva ...

1913 ...


Inne lekcje zawierające informacje o "László Andor":

Hasło nie występuje w innych lekcjach!

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie