Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Nie znaleziono szukanej frazy! Poniżej znajduje się fraza najbardziej przypominająca szukaną.

A.P. Møller-Mærsk

A.P. Møller-Mærsk

Na mapach: 55°41'14.81″N 12°35'53.28″E / 55.6874472, 12.5981333

A.P. Møller-Mærsk A/S
Forma prawna spółka publiczna
Data założenia 1904
Lokalizacja Kopenhaga ,   Dania
PrezesNils Smedegaard Andersen
Branża transport , energia , usługi – inne
Produkty statki
Zatrudnienie 120 000 (2009)
Strona internetowa

A.P. Møller-Mærsk A/S, duński konglomerat bardziej znany jako Maersk. Maersk prowadzi działalność w różnych sektorach biznesu, głównie w ramach transportu i energii. Jest to największy kontenerowy operator.

A.P. Møller-Mærsk A/S ma siedzibę w Kopenhadze, z filiami i oddziałami w ponad 135 krajach na całym świecie oraz około 120.000 pracowników. W rankingu na liście Fortune Global 500 jest na 106 miejscu w 2009, w porównaniu z 131 w 2008 roku.

Spis treści

Obszary działalności

A.P. Møller-Mærsk działalność podzielona jest na główne segmenty: żegluga kontenerowa oraz działania powiązane, terminale kontenerowe APM Terminals, tankowce, ropa naftowa oraz gaz ziemny oraz inne.

Żegluga kontenerowa

Żegluga kontenerowa - jest to największy obszar działalności dla A.P. Møller-Mærsk, zapewniając prawie połowę przychodów grupy w 2008 roku. Na całym świecie prowadzi usługi kontenerowe, logistyczne i spedycję pod markami: Maersk Line, Safmarine i Damco.

Maersk Line

Największą jednostką działającą w A.P. Møller-Mærsk pod względem przychodów i pracowników (ok. 22.000 pracowników) jest Maersk Line. Prowadzący na całym świecie usługi żeglugi liniowej Maersk posiada ponad 450 statków o pojemność 1,9 milionów TEU . Obecnie jest to największy operator żeglugowy na świecie. Maersk Line odebrały 26 nowych statków w 2008 roku.

W 2006 roku został dostarczony do Maersk Line z Odense Steel Shipyard, jak do tej pory, największy kontenerowiec na świecie Emma Maersk . Jest on jedną z najbardziej przyjaznych dla środowiska kontenerowców i posiada cechy, które przyczyniają się do ograniczenia emisji poprzez obniżenie zużycia paliwa, takie jak zaawansowany system efektywności energetycznej, system odzysku ciepła odpadowego oraz sterowany elektronicznie silnik.

Safmarine

Safmarine są niezależnymi liniami żeglugowymi w grupie A.P. Møller-Mærsk z korzeniami w Afryce. Przewoźnik dysponuje flotą ponad 40 statków kontenerowych i ponad 40 wielofunkcyjnych.

Damco

Damco jest nową marką powstałą po połączeniu marki A.P. Møller-Mærsk działu logistycznego, znany wcześniej jako Maersk Logistics i Damco.

Damco bierze udział w zarządzaniu łańcuchem dostaw i rozwiązań spedycyjnych na całym świecie.

Maersk Line, Limited

Maersk Line, Limited, jest to amerykański koncern, filia A.P. Møller-Mærsk, która zarządza flotą statków pływających pod banderą USA i amerykańskich agencji rządowych. Z siedzibą w Norfolk w Wirginii, zarządza największą na świecie flotą statków pływających pod banderą USA.

APM Terminals - terminale kontenerowe

Terminal w Portsmouth w Stanach Zjednoczonych Ameryki

W AP Moller - Maersk działa około 50 terminali kontenerowych na całym świecie. APM Terminals International ma swoją siedzibę w Den Haag, Holandia.

Historia

A.P. Møller-Mærsk powstała jako przedsiębiorstwo żeglugowe Dampskibsselskabet Svendborg, założona przez kapitana Piotra Mærsk-Møller oraz jego syna Arnolda Petera Møllera (2 października 1876 - czerwiec 1965) w Svendborg, 1904. AP Møller miał czworo dzieci, dwóch z każdą z jego dwóch żon Chastine Estelle Roberta Mc-Kinney i urodzoną w Norwegii Pernille Ulrikke Amalie Nielsen. Drugim dzieckiem AP Møller był Arnold Maersk McKinney Moller (ur. 13 lipca 1913). W 1939 roku, Maersk Mc-Kinney Møller został partnerem w firmie. Po śmierci AP Mollera w czerwcu 1965 roku został prezesem spółki i na tym stanowisku pozostał do 1993, kiedy to został zastąpiony przez Jessa Soderberga. Począwszy od roku 1965, Maersk Mc-Kinney Møller także jako przewodniczący zarządu spółki i nie zrezygnował z tej pozycji aż do grudnia 2003 r. (90 lat), przewodnictwo zostało przekazane Michaelowi Rasmussen Pram. Maesk Mc-Kinney Moller jest nadal jednym z "właścicieli zarządzającym spółką" i był przewodniczącym Odense Steel Shipyard dnia 2 maja 2006.

Linki zewnętrzne


Inne hasła zawierające informacje o "A.P. Møller-Mærsk":

Oddychanie komórkowe ...

Katastrofa elektrowni jądrowej w Czarnobylu ...

Lars Løkke Rasmussen ...

A.P. Møller-Mærsk Na mapach: 55°41'14.81″N 12°35'53.28″E / 55.6874472, 12.5981333 A.P. Møller-Mærsk A/S Forma prawna spółka publiczna Data założenia 1904 Lokalizacja Kopenhaga ,   Dania PrezesNils Smedegaard Andersen Branża transport , energia , usługi – ...

Søren Kierkegaard ...

Kontenerowiec ...

82. ceremonia wręczenia Oscarów ...

Kladystyka ...

21 marca ...

13 marca ...


Inne lekcje zawierające informacje o "A.P. Møller-Mærsk":

Hasło nie występuje w innych lekcjach!

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie