Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Sądecki klub jeździecki - Ada s. c. Ujeżdżalnia koni

Wielogłowy, 33-311 Wielogłowy
tel. 0-606-301-921
www:   http://www.ada-konie.alte.ple-mail:   ada-konie@ada-konie.alte.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3525 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zadzwoń do Nas!* - tel. 606-...-... ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

OFERTA

- jazdy indywidualne na krytej ujeżdżalni
- jazdy indywidualne na padoku
- wyjazdy w teren
- jazdy grupowe (kolonie, wycieczki, grupy
  powyżej 10 osób)

- przejażdżki bryczką
- kuligi
- hipoterapia

OFERUJEMY RÓWNIEŻ

- boisko do gry w siatkę
- organizowanie ognisk
- jak również obsługę wesel i prymicjiSądecki klub jeździecki ma już kilkunastoletnią tradycję. Początkowo siedzibą klubu był Stary Sącz, a od 11 lat są to Wielogłowy k/Nowego Sącza. W roku 2000 w Wielogłowach wybudowana została kryta ujeżdżalnia wraz z nowoczesnym zapleczem, która stwarza dużo lepsze warunki zarówno dla jeźdźców jak i dla koni. Ujeżdżalnia oferuje jazdy z instruktorem na hali, zarówno indywidualne jak i grupowe oraz wyjazdy w teren.

Dla jeźdźców zaawansowanych proponowane są treningi skokowe, dla początkujących - lekcje na lonży lub w ręku. Do dyspozycji duży wybór koni, zarówno dla dzieci jak i osób dorosłych. W okresie zimowym istnieje możliwość organizacji kuligów, w letnim - przejażdżki powozami.

Nauka jazdy konnej odbywa się pod okiem instruktora posiadającego odpowiednie kwalifikacje. W zajęciach jednorazowo bierze udział maksymalnie 5 osób. Oprócz samej nauki jazdy dla chętnych prowadzimy również naukę o samym koniu, a więc co on lubi a czego nie jak należy do niego podchodzić i dbać jak czyścić i siodłać. Dla najlepszych po pewnym czasie istnieje możliwość przyjęcia do naszego klubu.

NASZE KONIE

W stadninie koni w Wielogłowach posiadamy głównie konie małopolskie, których to hodowlą zajmuje się Pan Andrzej Woda. Konie MAŁOPOLSKIE charakteryzują się zdrowiem i odpornością na trudne warunki. Są łagodne ale posiadają duży temperament, poza tym są wytrzymałe i cierpliwe w pracy, posiadają dobry ruch i są ekonomiczne w utrzymaniu.

Koń małopolski odznacza się mocną budową, niewielką głową z wyraźnym okiem, wysoko osadzoną długą szyją, suchymi i długimi kończynami z wyraźnie zaznaczonymi stawami a także głęboką klatką piersiową i mocnymi kopytami.

Przeważa umaszczenie gniade (brązowe z czarnymi nogami, ogonem i grzywą) ale bywa też siwe, kasztanowate (cały brązowy łącznie z grzywą i ogonem) oraz kare (czarne) i łaciate.

KLUB JEŹDZIECKI

W naszej stadninie istnieje niewielki klub jeździecki. Należą do niego osoby, które wcześniej uczyły się u nas jeździć, a w chwili obecnej ich umiejętności są na tyle duże, że pomagają w nauce jazdy początkującym. Klubowicze mają swoje obowiązki do których należą między innymi: czyszczenie i opieka nad końmi, pomoc w przygotowywaniu koni do jazdy jak również pomoc w prowadzeniu jazd, pomoc przy wyjazdach na imprezy poza stadniną. Każdy z klubowiczów ma wyznaczony dzień kiedy pełni dyżur i wtedy on odpowiada za przygotowanie koni oraz za sprzęt po jazdach. Za tą pomoc mogą za darmo jeździć konno, mają swój wewnętrzny dzień gdzie jazdy odbywają się tylko dla nich.

Zanim jednak ktoś ze szkółki trafi do klubu, musi się wykazać. Przede wszystkim musi nauczyć się jeździć konno i odpowiednio postępować z rumakami przed i po jeździe. Ważne jest to, aby zupełnie pozbyć się lęku przed tymi dużymi zwierzakami i nauczyć się dawać sobie radę w sytuacjach "awaryjnych". Ponadto takiej osobie musi zależeć na tym, by wszystkim wokół było miło, ma z uśmiechem pomagać w różnego rodzaju pracach stajennych i przede wszystkim nigdy nie zwieszać nosa na kwinte ! Kiedy już spełni te warunki, czeka go jeszcze egzamin i chrzest. Dopiero wtedy staje się członkiem klubu.

Przed pełnym przyjęciem do klubu i staniem się pełnoprawnym klubowiczem kandydat jest przyjmowany na próbę. Nazywamy to przyjęciem "na prawa". Jest to okres jednego roku, przez który to sprawdzamy czy dana osoba nadaje się na klubowicza i czy poradzi sobie z naszymi wymaganiami.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie