Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

im. Ewy Szelburg - Zarembiny

ul. Szkolna 11, 24-310 Karczmiska
tel. (81) 828-70-31, fax (81) 828-78-93
www:   http://www.soswkarczmiska.szkolnastrona.pl
e-mail:   soswkarczmiska@xl.wp.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3936 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zadzwoń do Nas!* - tel. 606-...-... ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

SZKOŁA PODSTAWOWA SPECJALNA

- dla dzieci niepełnosprawnych
  intelektualnie w stopniu lekkim

- dla dzieci niepełnosprawnych
  intelektualnie w stopniu umiarkowanym
  i znacznym


GIMNAZJUM SPECJALNE

- dla młodzieży z niepełnosprawnością
  intelektualną w stopniu lekkim

- dla młodzieży z niepełnosprawnością
  intelektualną w stopniu umiarkowanym
  i znacznym

 

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA SPECJALNA NR 2
dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim na kierunkach:


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA NR 1


SZKOŁA SPECJALNA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

- dla młodzieży ponadgimnazjalnej z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym, gdzie uczniowie kształcą swe umiejętności w zakresie gospodarstwa domowego, krawiectwa, ogrodnictwa, prac politechnicznych

Oferta edukacyjno - terapeutyczno - wychowawcza naszego Ośrodka jest skierowana do dzieci i młodzieży posiadających orzeczenie Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej o potrzebie kształcenia specjalnego.

Główne zadania naszej pracy z uczniami to:
 • edukacja w oparciu o programy dostosowane do możliwości rozwojowych dziecka
 • minimalizowanie występujących zaburzeń
 • dążenie do optymalnego rozwoju osobowości wychowanka - rozbudzanie jego uzdolnień, zainteresowań, kształtowanie zaradności życiowej

Realizujemy nauczanie indywidualne w domu rodzinnym ucznia oraz na terenie szkoły. Dla osób z niepełnosprawnością w stopniu głębokim mamy możliwość organizowania terapii w zespołach rewalidacyjno - wychowawczych. Liczebność w klasie dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym wynosi do 8 osób, natomiast dla uczniów z niepełnosprawnością w stopniu lekkim do 16 osób.

Przez cały okres nauki w Ośrodku uczniowie korzystają nieodpłatnie z podręczników wypożyczanych w bibliotece szkolnej. Wszyscy pracownicy pedagogiczni naszego Ośrodka posiadają specjalistyczne przygotowanie do pracy z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Ponadto rodzice i uczniowie mogą zawsze liczyć w naszej szkole na wsparcie pedagoga i psychologa.

REWALIDACJA I TERAPIA

Naszym wychowankom oferujemy specjalistyczną diagnozę, edukację i terapię. Dysponujemy bogatym zapleczem pomocy edukacyjno - terapeutycznych.
   W ramach rewalidacji uczniowie mają możliwość uczestniczenia w terapii indywidualnej i grupowej.
Proponujemy zajęcia:
 • korekcyjno - kompensacyjne
 • dydaktyczno - wyrównawcze
 • muzykoterapię
 • polisensoryczną terapię w sali doświadczania świata

Zapewniamy naszym uczniom indywidualną terapię psychologiczno - pedagogiczną, która pozwala na poprawę funkcjonowania w środowisku szkolnym i rówieśniczym.

W pracy pedagogicznej stosujemy różnorodne metody, wspomagające rozwój ucznia:
 • metody rozwijające świadomość ciała - M. Ch. Knillów, W. Sherborne
 • metody komunikacji alternatywnej i wspomaganej
 • metody doskonalące percepcję wzrokową - M.Frostig i D. Horne
 • metody relaksacyjne

Ważnym aspektem pracy rewalidacyjnej jest możliwość rozwijania pasji i uzdolnień wychowanków poprzez uczestnictwo w kołach zainteresowań.

Ośrodek stwarza doskonałe warunki do uprawiania różnych dyscyplin sportowych, dzięki czemu nasi uczniowie są przygotowani do udziału w zawodach, mityngach i olimpiadach specjalnych, gdzie odnoszą sukcesy.

WARSZTATY SZKOLNE

Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej mają zapewnione zajęcia praktyczne w warsztatach szkolnych, gdzie pod okiem wykwalifikowanych nauczycieli mogą kształcić umiejętności w zawodach: kucharz małej gastronomii, cukiernik, piekarz, mechanik pojazdów samochodowych, stolarz. Dyrekcja szkoły zapewnia uczniom bezpłatne praktyki w zawodzie - piekarz w zaprzyjaźnionej piekarni. Uczniowie z klas o kierunku mechanik pojazdów samochodowych mogą uczestniczyć w bezpłatnym kursie na prawo jazdy kategorii B, który prowadzony jest przez szkolnych instruktorów.

Nasza szkoła jest ośrodkiem egzaminacyjnym w zawodzie kucharz małej gastronomii. Stwarza to uczniom możliwość zdawania egzaminu w znajomych, przyjaznych warunkach. Nowoczesne wyposażenie warsztatów szkolnych umożliwia dobre kształcenie zawodowe na wybranych kierunkach. Z bogatej bazy warsztatów korzystają również uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy, którzy w trakcie nauki ćwiczą swoje umiejętności w zakresie gospodarstwa domowego.

INTERNAT OŚRODKA

Nasz Ośrodek dysponuje miejscami w internacie dla wszystkich zainteresowanych uczniów. Pobyt w internacie jest bezpłatny, rodzice ponoszą wyłącznie koszty produktów przeznaczonych na wyżywienie dziecka.

Wychowankowie mieszkają w pokojach 3 i 5 osobowych. Każda grupa wychowawcza posiada swoją świetlicę wyposażoną w nowoczesny sprzęt RTV. W internacie wychowankowie uczestniczą w organizowanych zajęciach wychowawczo-rewalidacyjnych mających na celu wielostronne usprawnianie istniejących deficytów rozwojowych. Posiadamy dobrze wyposażone pracownie - komputerowa, politechniczna, gospodarstwa domowego i rehabilitacji ruchowej.

Uczestnicząc w pracach sekcji kulturalno - rozrywkowej, sportowej, dekoracyjnej, politechnicznej, higienicznej oraz w zajęciach w sali gospodarstwa domowego wychowankowie mogą rozwijać swoje zainteresowania, zdobywać proste umiejętności życiowe oraz radośnie i twórczo spędzać czas wolny. W ciągu roku szkolnego wychowankowie internatu uczestniczą w wycieczkach, wieczornicach, rajdach rowerowych, konkursach, zawodach sportowych, imprezach plenerowych typu - ogniska, biegi patrolowe.

Wszyscy rodzice pobierający zasiłek rodzinny mogą uzyskać dodatek z tytułu zamieszkiwania dziecka w internacie lub dojazdu do szkoły. Nasi wychowankowie oraz ich rodzice otrzymują legitymacje uprawniające ich do zniżki w wysokości 78% na przejazdy na trasie od szkoły do miejsca zamieszkania.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie