Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa Nr 1

im. Jana Pawła II

os. Pod Skarpą 10, 34-100 Wadowice
tel./fax (033) 873-99-20
www:   http://www.sp1wadowice.iap.ple-mail:   sp1wadowice@iap.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3693 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zadzwoń do Nas!* - tel. 606-...-... ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

- SKKT
- koło teatralne
- koło ekologiczne
- koło historyczne
- Mały Europejczyk
- Grupa PapieskaO SZKOLE

W szkole pracuje 32 nauczycieli specjalistów kształcenia zintegrowanego i zajęć edukacyjnych oraz pedagog, psycholog i logopeda wspierający wszechstronny rozwój dzieci z różnymi potrzebami edukacyjnymi. Szkoła posiada 12 klaso-pracowni m. in. przyrodniczą, techniczną, humanistyczną oraz salkę ćwiczeń i wielofunkcyjne boiska sportowe oraz kort tenisowy.

Nasi uczniowie odpoczywają na zagospodarowywanych terenach rekreacyjnych szkoły obsadzonych drzewkami iglastymi i liściastymi oraz ozdobnymi krzewami. Pracownia informatyczna wyposażona jest w 11 nowoczesnych stanowisk komputerowych i posiada stały dostęp do sieci Internet. Wszystkie komputery znajdujące się w szkole tworzą wewnętrzną sieć.

Prowadzimy różnorodne zajęcia pozalekcyjne umożliwiające rozwijanie własnych zainteresowań i pasji naszych wychowanków. W sąsiedztwie szkoły znajduje się basen, na którym prowadzone są zajecia wychowania fizycznego oraz gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej dla uczniów naszej szkoły. Biblioteka przygotowywana jest do spełniania zadań nowoczesnego centrum informacji dydaktycznej szkoły.

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Biblioteka szkolna

Biblioteka szkolna pełni funkcję nowoczesnego centrum informacji dydaktycznej szkoły. Księgozbiór liczy około 3 300 egzemplarzy książek. Gromadzone są m.in.: lektury, literatura dziecięca i młodzieżowa, książki popularnonaukowe z różnych dziedzin wiedzy, encyklopedie, słowniki, albumy, literatura metodyczna dla nauczycieli oraz zbiory multimedialne. Biblioteka składa się z jednego pomieszczenia, które pełni funkcję wypożyczalni, czytelni oraz internetowego centrum informacji multimedialnej.

Koło ekologiczne

Podczas zajęć realizowane zostają następujące zagadnienia z zakresu ekologii i ochrony środowiska:

  • poznanie podstawowych pojęć z zakresu ekologii takich jak ekosystem, biotop, biocenoza itp.
  • kontynuacja zajęć związanych z Projektem Ochrony Bociana Białego i Terenów Podmokłych,
  • poznanie gatunków roślin zielnych, drzew i krzewów na zajęciach terenowych,
  • poznanie etologii ptaków krajowych oraz niektórych ssaków,
  • przybliżenie sposobów ochrony przyrody w Polsce.

Zajęcia mają charakter ćwiczeń praktycznych. Uczniowie wykonują plakaty, gazetki, rozwiązują zagadki ekologiczne, grają w gry ekologiczne, dokonują obserwacji preparatów mikroskopowych. Członkowie koła prowadzą hodowlę rybek akwariowych w pracowni przyrodniczej.

Koło historyczne

Na kółku zajmujemy się historią całego świata (np.: starożytnego Egiptu, Mezopotamii i innych krajów) oraz historią naszego miasta i najbliższej okolicy. Na zajęciach tych rozwiązujemy różne krzyżówki i rebusy. Malujemy także ciekawe rysunki np.; Konia Trojańskiego lub życie Greków. Nasze prace eksponujemy na wystawkach.

Koło Małego Europejczyka

Spotkania mają na celu zapoznać uczniów z istotą Unii Europejskiej, jej genezą oraz symbolami m.in.: hymnem, flagą, walutą, a przede wszystkim przybliżyć znajomość państw należących do tej organizacji. Poszczególne zajęcia stanowią wędrówkę po krajach członkowskich Unii Europejskiej, w czasie której uczniowie zdobywają wiedzę na temat zwyczajów i tradycji danego kraju, jego zabytków, słynnych ludzi, wynalazków, tradycyjnej muzyki, narodowych potraw i specjałów kulinarnych, charakterystycznych symboli kojarzących się z danym krajem.

Koło krajoznawczo-turystyczne

Zasadniczym celem zajęć jest wdrażanie młodzieży szkolnej do aktywnego wypoczynku i rekreacji na łonie natury oraz poznanie własnego regionu, jego historii, kultury, flory i fauny. Zajęcia realizowane są głownie poprzez wycieczki krajoznawcze, rajdy, marsz na orientację i różne imprezy turystyczne.

Koło sportowe

Nauka pływania w naszej szkole w ramach dodatkowych zajęć z wychowania fizycznego odbywa się w dwóch grupach wiekowych (7- oraz 10 - latki), zgodnie z podziałem na grupy nauki pływania. Zajęcia prowadzone są w brodziku lub na wypłyconym torze (o głębokości 0,9m). Podczas lekcji wykorzystywane są różnorodne przybory: deski pływackie, przedmioty zatapialne, laski gimnastyczne, piłki itp. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszą się urządzenia rekreacyjne: bicze wodne, jackuzzi, zjeżdżalnie. Dzieci w sposób naturalny uczą się pływać, pokonywać swoje słabości i czerpać radość z aktywności ruchowej w wodzie.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie