Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa Nr 12

im. Kornela Makuszyńskiego

ul. Andriollego 76, 05-400 Otwock
tel. (022) 779-38-44, fax (022) 779-11-27
www:   http://sp12otwock.edu.ple-mail:   sp12otwock@poczta.wprost.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3626 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zadzwoń do Nas!* - tel. 606-...-... ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

- nauka języków obcych
- biblioteka szkolna
- stołówka
- świetlica
- opieka medycznaO szkole

Nasza placówka to szkoła podstawowa. Kształcimy dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Uczy się tu blisko 900 uczniów w 34 oddziałach. Zatrudniamy 70 nauczycieli i wychowawców, którzy stale podnoszą swoje kwalifikacje na studiach podyplomowych, kursach i szkoleniach. Szkoła należy do najbardziej przestronnych i najlepiej wyposażonych placówek w okolicy. Obszerne sale i szerokie korytarze są naszym atutem. Uczniowie mogą korzystać z bogatych zbiorów biblioteki szkolnej liczących ponad 11 tys. woluminów. W czytelni można przejrzeć najnowszą prasę dla dzieci i młodzieży.

Cele szkoły:
  • realizacja prawa każdego obywatela Rzeczpospolitej Polskiej do kształcenia się;
  • przestrzeganie praw dzieci i młodzieży do wychowania i opieki odpowiednich do wieku oraz osiągniętego rozwoju;
  • wspomaganie przez szkołę wychowawczej roli rodziny.
Świetlica szkolna

Przed lekcjami i po nich uczniami opiekują się wychowawcy świetlicy. Tu można się pobawić, odrobić lekcje, rozwijać swoje zainteresowania.

Wśród rozmaitych form działalności świetlicy uczniowie mogą znaleźć:
  • koła zainteresowań rozwijające naturalne predyspozycje dzieci, tj.: koło czytelnicze, sportowe, plastyczne, teatralne, komputerowe;
  • uroczyste obchodzenie urodzin i imienin wychowanków;
  • odrabianie lekcji z chętnymi dziećmi;
  • wykonywanie okolicznościowych prac plastycznych, dekoracji i upominków dla najbliższych;
  • współpraca z otwockim towarzystwem opieki nad zwierzętami - dzieci pomagają w zbiórkach karmy dla bezdomnych zwierząt.
Zajęcia pozalekcyjne

W szkole realizujemy program dociekania filozoficzne z dziećmi i młodzieżą. Prowadzone są również zajęcia z podstaw przedsiębiorczości. Corocznie mamy spore osiągnięcia sportowe. Uczniowie mogą uczestniczyć w zajęciach wielu kół zainteresowań: teatralnego, przyrodniczego, matematycznego, dziennikarskiego, muzycznego. Jak również w odpłatnych zajęciach organizowanych na terenie szkoły: nauka jęz. obcych, basen, taniec. Często organizowane są wycieczki klasowe, wyjazdy do kina, teatru, na lekcje muzealne.

Basen

Od wielu lat nasza szkoła organizuje odpłatne wyjazdy na basen. Uczniowie dojeżdżają do na basen mikrobusem pod opieką nauczyciela. Na pływalni zaś opiekę przejmuje instruktor pływania. Zabawy na basenie to dokonała okazja, aby nauczyć się pływać.

Koło dziennikarskie

Podczas tych zajęć dzieci poznają tajniki dziennikarskiego rzemiosła. Uczą się też sporządzać recenzje i redagować ogłoszenia. Wspólnie z Prowadzącą koło zastanawiają się nad cechami, jakimi powinien odznaczać się rzetelny dziennikarz, a swoje wnioski wprowadzają w czyn. Są widoczni w życiu naszej placówki, gdyż ich artykuły publikuje szkolna "Dwunastnica". W redagowanej przez nich gazecie jest miejsce na kącik muzyczny, opis wakacyjnych przygód, modę i wyniki szkolnych ankiet. Mogą się też pochwalić się wywiadami ze słynnymi ludźmi.

Zespół teatralny

Cieszy się wielkim zainteresowaniem ze strony dzieci. Uczęszczają na nie uczniowie klas piątych i szóstych. Celem zajęć jest rozbudowanie motoryki ciała a także trening cech osobowościowych podopiecznych. Udział w zajęciach zespołu jest szansą dla dzieci nieśmiałych i mających problemy z kontaktem z rówieśnikami. Ćwiczenia pozwala im na powolne przezwyciężanie nieśmiałości. Zespół jest jednak przede wszystkim pierwszym kontaktem uczniów z teatrem i aktorstwem. Pozwala zainteresować ich tą dziedziną kultury i przybliżyć im treść niektórych sztuk.

Koło ekologiczne

Na zajęciach koła realizowany jest program edukacyjny Bocian, w ramach którego uczniowie opiekują się dwoma gniazdami bocianimi znajdującymi się na terenie Otwocka. Dokonują też spisu populacji tego gatunku. Prócz tego wzbogacają oni swoją wiedzę na temat zachowania ptaków między innymi poprzez oglądanie ciekawych filmów dydaktycznych poświęconych tej tematyce. Często uczestniczą w zajęciach w terenie.

Klub Filmowy

Wąskie grono uczniów klas piątych spotyka się, aby poznać tworzywo filmowe, proces produkcji filmu osoby za nie odpowiedzialne. Dużo rozmawiamy na temat naszych upodobań filmowych, uczymy się krytycznie patrzeć, oceniać to, co oglądamy w telewizji lub na dużym ekranie.

Galeria

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie