Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa

im. Królowej Korony Polskiej

Kłodne, 34-654 Męcina
tel./fax (018) 332-70-06
www:   http://www.spklodne.republika.ple-mail:   spklodne@wp.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1691 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zadzwoń do Nas!* - tel. 606-...-... ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

- pomoc logopedy
- zajęcia sportowe
- zajęcia muzyczne
- klasa zerowaTradycje szkoły

Szkoła, przez lata swojego istnienia, wypracowała pewne tradycje i zwyczaje, które uatrakcyjniają i wzbogacają pobyt w niej uczniów. Wspólne obchodzenie uroczystości daje poczucie więzi i stwarza w małej szkole przyjazną atmosferę. Do ważniejszych uroczystości należą:

  • we wrześniu odbywa się "Pasowanie na ucznia". Pierwszoklasiści składają uroczyste ślubowanie, że będą godnie reprezentować szkołę jako uczniowie. Pani Dyrektor szkoły, na wzór dawnego rycerskiego zwyczaju, olbrzymim ołówkiem pasuje każde dziecko na ucznia.
  • zabawy andrzejkowe połączone z tradycyjnymi wróżbami i konkursami
  • w okresie przedświątecznym ( w adwencie ) uczniowie własnoręcznie wykonują stroiki i wręczają je nauczycielom.
  • w okresie karnawału, organizowany jest przez Panią Dyrektor,wychowawców i Radę Rodziców, dla wszystkich klas, bal przebierańców.
  • młodsze klasy (1-3), organizują Dzień Babci i Dziadka, połączony z występami artystycznymi i poczęstunkiem. Od wielu lat uroczystość ta cieszy się olbrzymią popularnością i frekwencją dorosłych.
  • jednym z najweselszych dni, jest pierwszy dzień wiosny. Rano odbywa się konkurs na najładniejszą marzannę , później przez wieś przechodzi kolorowy korowód marzann.
  • w maju obchodzimy święto Patronki Szkoły. Ponieważ jest nią szczególna postać - Matka Boska Królowa Korony Polskiej, akademia na jej cześć ma wyjątkowo uroczysty charakter .
  • Dzień Dziecka i Sportu to święto wszystkich uczniów, w dniu tym wszyscy rywalizują w zawodach sportowych - indywidualnie lub zespołowo. Odbywają się mecze w piłkę ręczną i nożną, organizowane są gry i zabawy.
  • miłą tradycją związaną z pożegnaniem 6 klasy jest zabawa, na której wspólnie bawią się uczniowie, rodzice i nauczyciele.

Historia szkoły

Nasza szkoła ma ponad stuletnią historię. W 1902 roku zaczęła funkcjonować jako samodzielna placówka jednooddziałowa, na co wskazują zapisy dokonane w Kronice Szkoły. Nauka początkowo odbywała się w prywatnych domach. W maju 1925 roku naukę zaczęto prowadzić we własnym nowo oddanym budynku. Siedmioklasowa Szkoła Podstawowa istniała jako samodzielna placówka. W 1975 roku w ramach tworzenia tzw. "Dziesięciolatek" nasza szkoła staje się filią szkoły w Męcinie. Uczęszczający do niej uczniowie kończą w naszej szkole naukę na klasie trzeciej, dalszą edukację kontynuują w Męcinie.

W 1977 roku oddano nowy budynek szkoły. Staje się on siedzibą przedszkola i trzyklasowej szkoły podstawowej. Szczególnym rokiem dla funkcjonowania szkoły jest rok 1981 – przywrócenie ośmioklasowej Szkoły Podstawowej funkcjonującej ponownie jako samodzielna placówka. Nauka odbywa się w dwóch budynkach – starym i nowym. Od 1995 roku obecna pani Dyrektor rozpoczyna starania o rozbudowę szkoły. Starania te są uwieńczone sukcesem i od 1995 pełną parą rusza rozbudowa placówki. Obecnie nowy budynek jest już ukończony, w pełni urządzony i oddany do użytku dzieciom. Kolorowe sale, piękne meble, bogate wyposażenie zachęca uczniów do efektywnej nauki.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie