Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Budowlanych

ul. Nowomiejska 25, 87-800 Włocławek
tel./fax. (54) 232-32-04
www:   http://zsb.wloclawek.pl
ZSB na Facebooku
e-mail:   zsb@zsb.wloclawek.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 17926 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

TECHNIKUM BUDOWLANE
(4 lata po gimnazjum i 5 lat po SP)


BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA

Zespół Szkół Budowlanych jest placówką kształcącą uczniów na średnim poziomie technicznym dla budownictwa i robotników wykwalifikowanych w zawodach budowlanych. Zasilają oni kadry dla realizacji inwestycji mieszkaniowych, budownictwa przemysłowego oraz budowy dróg i autostrad. Liczna grupa naszych absolwentów podejmuje studia na różnych kierunkach w szkołach wyższych. Nierzadkie są przypadki studiowania na kierunkach humanistycznych i ekonomicznych – świadczy to o solidnym, wszechstronnym przygotowaniu absolwentów, dającym im szeroką wiedzę nie tylko zawodową, ale również ogólnokształcącą. Zajęcia praktyczne dla Technikum oraz Branżowej Szkoły Budowlanej odbywają się w Centrum Doskonalenia i Edukacji.

W szkole realizowane są projekty unijne. Jednym z ostatnich był „Staże uczniów Włocławka szansą na lepszą pracę”, którego celem było podwyższenie i uzupełnienie umiejętności praktycznych i zawodowych u uczniów poprzez udział w stażach zawodowych u pracodawców. Staże zawodowe odbyły się w miesiącach lipiec i sierpień 2016r. dla uczniów technikum naszej szkoły o kierunkach: technik budownictwa, technik geodeta, technik architektury krajobrazu.

Zespół Szkół Budowanych we Włocławku został zakwalifikowany do projektu przeprowadzanego przez Parlament Europejski – przedstawicielstwo w Polsce „Szkoła – Ambasador Unii Europejskiej”. Jako jedyna w województwie kujawsko-pomorskim będzie organizować Punkt Informacji Europejskiej, przeprowadzać lekcje w oparciu o materiały Parlamentu Europejskiego, organizować konkursy. Do końca roku uczniowie wraz z opiekunami będą się wykazywać aktywnością na rzecz propagowania idei UE i informowania o jej działaniach.

Kompleks obiektów Zespołu Szkół Budowlanych stanowią: dwa budynki dydaktyczne, blok sportowy i administracyjny, połączone łącznikami oraz trzy obiekty warsztatowe.
W ramach infrastruktury zapewniamy:
 • nowoczesne sale lekcyjne (pracownie z tablicami multimedialnymi)
 • pracownie komputerowe z najnowszym oprogramowaniem do projektowania (AutoCAD)
 • biblioteczne centrum multimedialne
 • pracownie wyposażone w projektory multimedialne
 • bezprzewodowy Internet na terenie całej szkoły (WiFi)
 • zaplecze sportowe - sala gimnastyczna, duża siłownia, Orlik sportowy zbudowany w ramach programu "Moje Boisko - Orlik 2012"
 • opiekę pedagoga szkolnego
 • zaplecze medyczne - pielęgniarka
 • monitorowany teren szkoły

   W szkole prężnie działają koła zainteresowań, które pozwalają uczniom rozwijać pasje i zdolności, nie tylko podczas lekcji:
 • koła zainteresowań
 • koła przedmiotowe
 • Wolontariat
 • Uczniowski Klub Sportowy „Budowlani”
 • klub europejski EuroBud


Reprezentacja naszej szkoły zajmuje od lat czołowe lokaty w Mistrzostwach Szkół Budowlanych w takich dyscyplinach jak:
 • piłka koszykowa, ręczna, nożna, siatkowa
 • tenis stołowy
 • pływanie
 • biegi przełajowe
 • biegi na orientację
 • szachy

O SZKOŁACH

Technikum Budowlane
Podczas nauki w Technikum uczeń zdobywa wiedzę i umiejętności organizowania, zastosowania i planowania robót w zakresie budownictwa mieszkalnego, ogólnego i przemysłowego. Szkoła kształci pracowników średniego personelu technicznego. Absolwenci mogą po spełnieniu wymagań prowadzić działalność gospodarczą, podjąć pracę w budownictwie, drogownictwie, biurach projektowych, w administracji rządowej i samorządowej w zakresie budownictwa, w zakładach i przedsiębiorstwach związanych z urządzeniem i pielęgnacją terenów zielonych. Są przygotowania do podjęcia nauki na studiach wyższych zarówno technicznych jak i humanistycznych.

Szkoły branżowe I -ego stopnia
Przygotowują uczniów pod względem technologii, materiałoznawstwa, organizacji stanowiska pracy i bezpiecznych warunków jej wykonywania. W szkole prowadzone są zajęcia praktyczne w trakcie których uczniowie zdobywają umiejętności prowadzenia robót w ściśle określonym zawodzie. Uczniowi zdobywają między innymi wiedzę z zakresu robót murarskich, tynkarskich, układania glazury i terakoty, wykonywania podłóg i okładzin z materiałów naturalnych i sztucznych ( boazerie z paneli i podłogi szwedzkie), wykonywania robót malarskich i tapeciarskich, montażu instalacji wodociągowych i kanalizacyjnych w nowoczesnych technologiach i materiałach, obróbki drewna oraz montażu elementów drewnianych m in. domów z bali i drewnianych konstrukcji systemu kanadyjskiego.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie