Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

ul. Strzelców Bytomskich 7, 42-600 Tarnowskie Góry
tel. (32) 285-28-93
www:   http://sosw1.lublin.eu
e-mail:   poczta@sosw1.lublin.eu


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4334 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SPECJALNY OŚRODEK
SZKOLNO-WYCHOWAWCZY
nr 1 w LUBLINIE

- wyspecjalizowana kadra
- szeroka gama kół zainteresowań
- szkoła przysposabiająca do pracy
- internat
- warsztaty szkolne
- szkoła zawodowa
- klasy dla uczniów z autyzmem
- biblioteka
- warsztaty terapi zajęciowej

O ośrodku

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 usytuowany jest w północnej części Lublina, przy głównej drodze wylotowej. Położenie budynków otoczonych bujną roślinnością w zagłębieniu terenu sprawia, że dojazd do Ośrodka jest bardzo dogodny, a młodzież może uczyć się w ciszy i spokoju mimo bliskości ruchliwej ulicy. Cały obiekt jest monitorowany z zewnątrz.

Sale lekcyjne, klasopracownie i pracownie praktycznej nauki zawodu wyposażone są w nowoczesne maszyny i urządzenia oraz pomoce dydaktyczne i sprzęt audiowizualny. Ośrodek posiada trzy, w tym dwie klimatyzowane, pracownie komputerowe. W bibliotece zaopatrzonej w bogaty księgozbiór działa nowoczesne centrum multimedialne.
Ośrodek dysponuje dobrze zorganizowanym, bogato wyposażonym zespołem rekreacyjno-sportowym pełnowymiarowa sala gimnastyczna, siłownia, sala rekreacyjna, korty tenisowe i boiska).

Uczniowie przebywający w placówce są pod stałą opieką sprawowaną przez wysoko kwalifikowaną kadrę pedagogiczną (nauczycieli i wychowawców internatu oraz zespoły psychologiczno-pedagogiczne), która nieustannie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe poprzez udział w dokształcaniu, szkoleniach, kursach nawet tak specjalistycznych jak posługiwanie się językiem migowym czy praca z dzieckiem autystycznym.

Uczniom wymagającym specjalnego wsparcia ośrodek zapewnia dowożenie na zajęcia z opieką w czasie podróży. W internacie działa również świetlica dla młodzieży uczęszczającej do Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Obecnie ze świetlicy korzysta około 40 wychowanków, którzy dzięki ciekawym zajęciom mają możliwość rozwinąć swoją kreatywność, zdolności manualne oraz plastyczne. Dzięki nowo zakupionym grom planszowym czas spędzony w świetlicy jest zawsze ciekawy. Jest też możliwość zrelaksowania się przy muzyce lub obejrzenia ciekawego filmu na DVD ze świetlicowej biblioteczki. Świetlica działa zarówno w godzinach porannych, przed rozpoczęciem zajęć dydaktycznych, jak i po ich zakończeniu. Dzięki temu uczniowie, którzy z niej korzystają znajdują się pod stałą opieką - daje to komfort czynnym zawodowo rodzicom i opiekunom. Wszyscy uczniowie mają możliwość korzystania na miejscu z pełnego wyżywienia. Ponadto Ośrodek zapewnia na miejscu opiekę stomatologiczną i pielęgniarską.

Zasadnicza Szkoła Zawodowa

Przeznaczona jest dla uczniów z orzeczonym upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim.
Obecnie oferujemy następujące trzyletnie kierunki kształcenia zawodowego:
 • cukiernik,
 • stolarz,
 • piekarz,
 • murarz - tynkarz,
 • fryzjer,
 • mechanik pojazdów samochodowych,
 • kucharz,
 • ogrodnik.
Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych i życzliwych młodzieży nauczycieli. W czasie cyklu kształcenia uczniowie realizują materiał obejmujący kształcenie ogólne (j. polski, j. angielski, matematyka itd.) oraz kształcenie zawodowe właściwe dla specyfiki wybranego zawodu.

Szkoła Przysposabiająca do Pracy

Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy przeznaczona jest dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym i znacznym oraz dla uczniów z niepełnosprawnością sprzężoną.
Celem edukacji w Szkole Przysposabiającej do Pracy jest wszechstronny rozwój uczniów na miarę indywidualnych możliwości oraz przygotowanie do codziennego życia tak, aby byli zaradni, umieli sterować własnym zachowaniem, by mogli uczestniczyć w życiu społecznym.
Nauka w szkole trwa 3 lata, ale istnieje możliwość wydłużenia etapu nauczania o jeden rok. Klasy liczą od 6 do 8 uczniów. Nauka opiera się na opracowanych indywidualnie dla każdego ucznia, programach edukacyjno-terapeutycznych, a ocenianie postępów uczniów ma charakter opisowy.

  
Edukacja w szkole obejmuje:
 • funkcjonowanie osobiste i społeczne,
 • rewalidację indywidualną,
 • rewalidację indywidualną,
 • wychowanie fizyczne,
 • zajęcia kształtujące kreatywność,
 • religię,
 • przysposobienie do pracy,
 • gospodarstwo domowe,
 • prace ogrodnicze,
 • prace biurowe,
 • prace stolarskie,
 • elementy szycia ręcznego i maszynowego,
 • rękodzielnictwo.

Internat

Nasz internat to nowoczesny budynek, który w ostatnich latach przeszedł generalny remont. We wszystkich pomieszczeniach zostały wymienione okna, parapety, kaloryfery, podłogi, drzwi oraz większość mebli stanowiących wyposażenie pomieszczeń.

Młodzież mieszka w funkcjonalnych i estetycznie urządzonych 3-4 osobowych pokojach, segment mieszkalny ma również łazienkę oraz toaletę. Każda grupa ma do swojej dyspozycji dobrze wyposażoną świetlicę, która jest miejscem nauki i wypoczynku.

ZAPRASZAMY!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie