Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Ponadgimnazjalny Zespół Szkół Ekonomicznych

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego

ul. Żeromskiego 8, 27-600 Sandomierz
tel. (15) 832-35-41, fax (15) 832-39-56
www:   http://ekonomik-sandomierz.pl
e-mail:   licek@poczta.onet.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 13619 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- profil policyjno-sportowo-prawny
- profil turystyczno-językowy
- profil humanistyczno-językowo-
  dziennikarski

- od klasy II uczeń może wybrać do
  4 przedmiotów na poziomie rozszerzonym

- dwa języki obce mogą być na poziomie
  rozszerzonym spośród: angielskiego,
  niemieckiego, włoskiego

 

TECHNIKUM

- technik informatyk
- technik ekonomista - specjalność
 • rachunkowość i finanse z bankowością
 • ekonomika i organizacja przedsiębiorstw z ubezpieczeniami

- technik handlowiec
- technik logistyk

TECHNIKUM ORGANIZACJI REKLAMY (4 lata)


LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

- w systemie stacjonarnym lub zaocznym

Zespół Szkół Ekonomicznych posiada certyfikat jakości "Szkoła Przedsiębiorczości". Certyfikat Jakości "Szkoła Przedsiębiorczości" zaświadcza, że dana szkoła pełni rolę lokalnego centrum edukacyjnego z dziedziny przedsiębiorczości dla młodych ludzi.

Technikum Ekonomiczne w PZSE w Sandomierzu realizuje projekt „Edukacja zawodowa w praktyce" współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Czas realizacji Projektu: od 01.07.2013 r. do 30.06.2015 r. Celem projektu jest rozwój kompetencji kluczowych i zawodowych uczniów oraz przygotowanie ich do wymogów regionalnego rynku pracy.

Uczniowie klasy III Technikum Informatyczno-Logistycznego biorą udział w projekcie „Logistycy i informatycy zdobywają doświadczenia zawodowe za granicą”.

Projekt Erasmus +
Ponadgimnazjalny Zespół Szkół Ekonomicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego aplikował do wniosku Erasmus + "Mobilność osób uczących się i kadry" w ramach kształcenia zawodowego i otrzymał dofinansowanie na realizacje praktyk zagranicznych. Młodzież klas technikum będzie miała możliwość uczestniczenia w 3 – tygodniowych stażach w Wielkiej Brytanii. Realizacja projektu rozpocznie się we wrześniu 2014 roku i będzie trwała do czerwca 2016 roku. Na staż wyjadą trzy grupy po 16 osób z dwoma opiekunami, oprócz praktyki będą mogli oni również zwiedzić Londyn i jego piękne zakątki. Staż poprzedzony będzie przygotowaniem językowo - kulturowo - pedagogicznym. Cały wyjazd będzie sfinansowany ze środków projektu, młodzież będzie miała zapewnioną podróż, wyżywienie, nocleg, ubezpieczenie i kieszonkowe.

   Technikum Informatyczne - zawód: technik informatyk
Przedmioty nauczania: systemy operacyjne i sieci komputerowe, oprogramowanie komputerowe, programowanie strukturalne i obiektowe, urządzenia techniki komputerowej, multimedia i grafika komputerowa, zajęcia specjalizacyjne (2 języki obce, przedmioty ogólnokształcące)


24 stycznia 2014 r. w PZSE w Sandomierzu odbyła się uroczystość otwarcia nowego budynku szkoły połączona z odsłonięciem Tablicy Pamięci Męczenników terroru hitlerowskiego, bohaterów walki o wolność i zaginionych ofiar wojny.

W nowym budynku szkoły o powierzchni znajdują się nowocześnie wyposażone sale lekcyjne wraz z zapleczami, pokój nauczycielski, szatnie, pomieszczenia sanitarne i socjalne. Budynek połączony jest łącznikiem na poziomie pierwszego piętra z budynkiem szkoły już istniejącej.

Boisko sportowe przy PZSE w Sandomierzu
17 maja 2012 roku obiekt został oficjalnie otwarty. Ogrodzone boisko wybudowane między szkołą, a halą widowiskowo – sportową, ma wymiary 20x40 metrów. Służy do gry w siatkówkę, koszykówkę i piłkę nożną. Ma bezpieczną, sztuczną nawierzchnię. Boisko wraz z halą tworzy nowoczesny kompleks sportowy umożliwiający rozwój fizyczny zarówno młodzieży, jak i dorosłym. Boisko ma charakter ogólnodostępny.


Projekty
Nasza szkoła bierze udział w wielu programach edukacyjnych skierowanych zarówno do uczniów, jak i nauczycieli. Ponadto prowadzona jest współpraca ze szkołami partnerskimi, uczniowie mogą uczestniczyć w międzynarodowych wymianach młodzieży.
 • projekt "Edukacja zawodowa w praktyce"
 • program Leonardo da Vinci
 • projekt "Zagraniczna mobilność szkolnej kadry edukacyjnej w ramach projektów indywidualnych"
 • projekt "Zaprojektuj swoją przyszłość poprzez rozwój kluczowych kompetencji"
 • projekt "Zawodowy Zawodowiec"
 • Szkoła kluczowych kompetencji
 • certyfikat jakości

Praktyki zawodowe

Istotą kształcenia w szkołach zawodowych jest przywiązanie wielkiego znaczenia do praktycznej nauki zawodu. Szkoła ma uczyć zawodu, a nie opowiadać o nim. Praktyczna nauka zawodu może być organizowana jako: zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe

Praktyka zawodowa, jako jedna z form przygotowania zawodowego młodzieży prowadzona jest z reguły poza siedzibą szkoły - w przedsiębiorstwach, instytucjach państwowych, czyli w "zakładach pracy". Celem praktyki zawodowej jest pogłębienie wiadomości nabytych w szkole oraz doskonalenie umiejętności zawodowych na różnych stanowiskach pracy, przy wykonywaniu różnych czynności.

Nauczyciele przedmiotów zawodowych uwzględniają tematykę praktyk w swoich rozkładach materiału. Zgodnie z rodzajami szkół są to praktyki typu ekonomicznego (różne specjalności - handel, bankowość, zarządzanie, marketing, podatki, usługi, administracja państwowa) hotelarskie, gastronomiczne. W zależności od zawodu uczniowie posiadają różny zakres obowiązków.

Praktyki typu ekonomicznego odbywają się na terenie zakładów Powiatu Sandomierskiego, a niekiedy poza nim. We wszystkich zakładach uczniowie spotykają się z dużą przychylnością, a zdobyte przez nich umiejętności przekraczają niekiedy nasze oczekiwania. W zakładach tych uczeń korzysta z pomocy specjalistów, ma dostęp do nowoczesnych środków technicznych: fax, komputer, ksero, skaner itp., z których w szkole korzysta z ograniczeniem.

ECDL - Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych

Certyfikat Umiejętności Komputerowych zaświadcza, że jego posiadacz potrafi prawidłowo realizować przy pomocy mikrokomputera podstawowe zadania, takie jak: edycja tekstów, wykorzystanie arkusza kalkulacyjnego czy też sieci komputerowej. Kontrola tych umiejętności jest realizowana jako 7. egzaminów, w tym 1 teoretyczny i 6 praktycznych. Egzaminy pokrywają następujące obszary zastosowań mikrokomputerów i technologii informatycznej:

 • Podstawy technik informatycznych
 • Użytkowanie komputerów
 • Przetwarzanie tekstów
 • Arkusze kalkulacyjne
 • Bazy danych
 • Grafika menedżerska i prezentacyjna
 • Usługi w sieciach informatycznych

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie