Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1

im. Noblistów Polskich

ul. Szczecińska 60, 76-200 Słupsk
tel. (59) 843-31-78
www:   http://www.zsp1slupsk.pl
ZSP 1 na Facebooku
e-mail:   sekretariat@zsp1slupsk.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 22625 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

TECHNIKUM NR 1


BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA NR 1
Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI

- cukiernik (integracyjna)
- wielozawodowa: piekarz, fryzjer,
  elektryk, monter-elektronik, krawiec,
  wędliniarz, elektromechanik, monter sieci
  instalacji i urządzeń sanitarnych
, tapicer,
  cukiernik, kucharz, ślusarz

O Nas
Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku jest wśród najlepszych techników w Polsce ​sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018.

Nasza szkoła od początku swojego istnienia dążyła do wypracowania optymalnych warunków wielostronnego rozwoju osobowości uczniów, stwarzania warunków dla rozwoju zainteresowań i talentów z różnych dziedzin wiedzy oraz umiejętności.

Uczniowie mogą korzystać z bogatej oferty zajęć pozalekcyjnych i dodatkowych, odbywających się w ramach realizowanych w szkole projektów unijnych oraz zajęć dodatkowych.

Projekty EFS realizowane (lub zrealizowane) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Słupsku:
 • "E-administracja, E-szkoła – wdrożenie interaktywnych usług administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku".
  
 • Projekt pt.: "Mobilność przede wszystkim, czyli jak uczniowie ZSP nr 1 w Słupsku zdobywają doświadczenia zawodowe w Europie" realizowany w ramach programu Erasmus Plus Akcja 1.1: Mobilność osób uczących się i kadry kształcenia zawodowego.
 • Projekt "Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych" realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Technikum nr 1

Szkoła posiada licencję na korzystanie z oprogramowania hotelowego, wykorzystywanego przez hotele, hostele, pensjonaty na całym świecie. Jego intuicyjny interfejs pomaga uczniom klas hotelarskich i turystycznych zapoznać się z zasadami realizowania i rozliczania rezerwacji oraz pobytu gościa hotelowego. Definiowana baza usług dodatkowych sprawia, że szkolący poznaje praktycznie wszystkie działania, z którymi na co dzień spotykają się osoby pracujące w recepcjach hotelowych i w ten sposób może pełniej się przygotować do egzaminu zawodowego.

Nauczane języki obce:
 • pierwszy: j. pierwszy
 • drugi: j. niemiecki, j. hiszpański*
*dot. klas: t. hotelarstwa, t. obsługi turystycznej

Po czwartej uczniowie przystępują do matury, a w trakcie trwania nauki do egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe, które dają kwalifikacje zawodowe i tytuł technika w wybranym zawodzie. Po ukończeniu szkoły możesz podjąć pracę lub studia na wybranych kierunkach wyższych uczelni.

Branżowa Szkoła I stopnia nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi

W przeciągu 3 lat zdobywasz zawód. Praktyczną naukę zawodu odbywasz u pracodawcy (jeśli zawrzesz z nim umowę, będziesz pracownikiem młodocianym) lub w Centrum Kształcenia Praktycznego (taka możliwość dotyczy tylko kucharzy i cukierników).
Po zakończeniu nauki będziesz zdawał egzamin nadający Ci kwalifikacje zawodowe w wyuczonym zawodzie.

Szkoła jest atrakcyjną dla uczniów placówką edukacyjną o niepowtarzalnym obliczu, kształci na wysokim poziomie, który gwarantuje bardzo dobre przygotowanie uczniów do następnego etapu edukacji oraz życia we współczesnym świecie. Integruje rodziców wokół wspólnej koncepcji wychowania dzieci. Jest znaczącym elementem środowiska lokalnego.

Pracuje tu wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która na bieżąco podnosi poziom swego wykształcenia. Jesteśmy szkołą, która wychowuje i kształci, opierając się na powszechnie uznanych wartościach. Wspieramy indywidualny rozwój ucznia.

Baza szkoły

Uczniowie mają zapewnioną możliwość rzetelnego i skutecznego realizowania programu nauczania dzięki fachowej kadrze pedagogicznej oraz bardzo dobrej bazie szkoły. Oprócz ponad 30 sal lekcyjnych szkoła dysponuje pracowniami: elektryczną, elektroniczną, technologicznymi do nauczania przedmiotów gastronomicznych, obsługi ruchu turystycznego, hotelarską, 5 pracowniami informatycznymi.

Szkoła posiada duży kompleks sportowy, składający się z 4 sal gimnastycznych i zapleczy sanitarnych, siłowni. Uczniowie mogą korzystać z biblioteki i czytelni, w której mają dostęp do Internetu oraz multimedialnych programów edukacyjnych.

Zajęcia pozalekcyjne

Oprócz obowiązkowych zajęć edukacyjnych odbywają się w szkole liczne zajęcia pozalekcyjne:
 • koła przedmiotowe
 • turystyczne
 • multimedialne
 • muzyczno-wokalne
 • plastyczne
 • teatralne „Klatka”
 • sportowe
 • Klub Obywatelski
 • warsztaty kulinarne
 • Klub filmowy Deja Vu
 • Szkolny Klub Wolontariatu
 • Szklone Koło Ligi Ochrony Przyrody
 • Szkolne Koło Biblioteczne
 • koło programowania mikrokontrolerów i podstaw elektroniki
 • koło robotyki
 • druk 3D, robotyka
 • programowanie Python
 • koło fizyczno-astronomiczne

W ramach zajęć dodatkowych prowadzone są zajęcia przygotowujące do matury, do egzaminów zawodowych, do konkursów i olimpiad.

Serdecznie zapraszamy!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie