Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Mechanicznych

im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Świerkowa 8, 61-472 Poznań
tel. (61) 832-19-49, fax (61) 832-34-21
www:   http://www.zsken.pl
ZSM na Facebooku
e-mail:   zsm@poznan.interklasa.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 40084 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


XXIX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- klasa sportowo – obronna
przedmioty rozszerzone: j. angielski,
wiedza o społeczeństwie, do wyboru:
geografia lub biologia

- klasa policyjna
przedmioty rozszerzone: wiedza
o społeczeństwie, geografia, j. angielski

- klasa psychologiczno-pedagogiczna
przedmioty rozszerzone: język polski
i do wyboru biologia lub geografia

 

TECHNIKUM MECHANICZNE

- technik mechatronik - przedmioty
  rozszerzone: matematyka, fizyka

- technik optyk - przedmioty rozszerzone:
  fizyka, język angielski

- technik mechanik - klasa strażacka
  przedmioty rozszerzone: chemia, wiedza
  o społeczeństwie

- technik urządzeń dźwigowych
  przedmioty rozszerzone: matematyka,
  fizyka
  nowy zawód, poszukiwany nie tylko
  w Polsce!


BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA NR 29


LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

- możliwość uzyskania średniego
  wykształcenia, zdania matury

- zajęcia odbywają się w soboty i niedziele

Nasza szkoła odnosi duże sukcesy w zakresie edukacji ekonomicznej. Szkoła otrzymała Certyfikat Jakości "Szkoła Przedsiębiorczości". W naszej szkole sukcesy odnoszą nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele. Jesteśmy laureatami wielu konkursów i projektów. Jesteśmy nowoczesną szkołą, dlatego też realizujemy liczne innowacje m. in.: "Pilotaż za nami - programowanie, innowacyjność, kreatywność przed nami. Technicznie kreatywny!", "Kreatywnie integralni! Proces synergii w wykorzystaniu i rozwijaniu kompetencji społecznych w osobistym rozwoju poprzez służbę - wspólny projekt razem dla dobra innych", "Świerkowa Ambasada Ratowania Życia i Zdrowia", "Dobre praktyki".

Obok zajęć obowiązkowych uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania podczas szeregu zajęć dodatkowych. Każdy uczeń ma możliwość rozwijania swoich zainteresowań podczas zajęć pozalekcyjnych takich jak SKS (strzelectwo sportowe, piłka siatkowa), zajęcia przygotowujące do matury, zajęcia wyrównawcze, zajęcia przygotowujące uczniów do konkursów i rozwijające ich uzdolnienia, zajęcia dodatkowe z "Edukacji policyjnej" dla kadetów kl. mundurowych - policyjnych, Wolontariat oraz uczestniczą w różnych konkursach, zawodach i imprezach szkolnych.

W szkole realizowane są (lub były) różnorodne projekty unijne:
  • Jeżeli mechatronika to tylko w ZSM
  • ZSM w Poznaniu uczy ciekawie i nowocześnie
  • ZSM w Poznaniu to najlepszy wybór na przyszłość
  • Mechatronika - zawód dla Ciebie
  • Edukacja na miarę naszych potrzeb
  • Europejski staż szansą dla ucznia ZSM (POWER)
  • Dziedzictwo - Tożsamość Europejska (Erasmus +)


Klasy sportowo-obronna i policyjna są klasami mundurowymi.
Klasa sportowo – obronna przygotowuje uczniów do podjęcia pracy w różnych formacjach mundurowych (np. wojsku, Policji, Straży Pożarnej), ochronie osób i mienia czy ratownictwie medycznym. Część zajęć prowadzą pracownicy tych służb. Patronat nad klasą sprawuje Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu.


Klasa policyjna
Do klas o profilu policyjnym trafiają uczniowie, którzy po ukończeniu szkoły planują wstąpić w szeregi Policji. Są one objęte patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, dzięki któremu nasi uczniowie mają regularne zajęcia w szkole z policjantami różnych pionów, stałą opiekę funkcjonariusza miejscowego komisariatu, odwiedzają jednostki Policji, Izbę Pamięci oraz uczestniczą w klasie II i III w dwudniowych warsztatach policyjnych i treningach kompetencyjnych prowadzonych przez policjantów i pracowników Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu w ośrodku w Kiekrzu.


Dodatkowo w planie zajęć obowiązkowych w szkole realizowany jest w tych klasach przedmiot „Edukacja policyjna” na podstawie autorskiego programu nauczania wykładanego przez oficera Policji, dzięki czemu nasi absolwenci zdobywają wiedzę specjalistyczną przydatną w dalszym procesie przygotowania do zawodu policjanta i otrzymują dodatkowe punkty w postępowaniu kwalifikacyjnym do Policji. Podobnie jak pozostałe klasy mundurowe, obowiązkowo uczestniczą w ćwiczeniach terenowych na poligonie oraz zaliczają obóz narciarski.

FUNDACJA PRO FAMILIA MEA

Nasza szkoła nawiązała współpracę z poznańską Fundacją Pro Familia Mea i od roku szkolnego 2016/2017 zostaliśmy objęci innowacyjnym Projektem "Nasze Zasady Twoje Bezpieczeństwo". Głównym celem autorskiego Projektu Fundacji jest zwalczanie dystrybucji narkotyków i dopalaczy wśród dzieci i młodzieży. Do osiągnięcia tego celu Fundacja wykorzystuje specjalnie wyselekcjonowane i wyszkolone psy wykrywające zapach substancji psychoaktywnych. Naszą szkołą opiekuje się Boy - owczarek belgijski wraz ze swoim przewodnikiem. Mamy nadzieję, że ich cykliczne wizyty pomogą naszej Szkole i Fundacji wspólnie osiągnąć cel".

LOKALIZACJA

Szkoła znajduje sie na Dębcu, przy ulicy Świerkowej 8. Dogodny dojazd tramwajem nr 2, 9 i 10 do pętli na Dębcu oraz autobusem linii 75. Ponadto, znajdująca się w pobliżu stacja kolejowa, umożliwia szybkie dotarcie do szkoły wszystkim, mieszkającym na trasie Poznań-Wrocław.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie