Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych

im. Bolesława Chrobrego

ul. Raszyńska 48, 60-135 Poznań
tel. (61) 861-00-27, fax (61) 861-00-43
www:   http://www.zsbd.pl
ZSBD na Facebooku
e-mail:   poczta@zsbd.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 20222 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA

- murarz - tynkarz, tapicer i inne zawody
  budowlane i drzewne

- stolarz
- monter sieci, instalacji
  i urządzeń sanitarnych

- monter zabudowy i robót
  wykończeniowych w budownictwie

- mechanik - operator maszyn do produkcji
  drzewnej


DLA DOROSŁYCH
Dla osób, które ukończyły zasadniczą szkołę zawodową w jednym z zawodów budowlanych lub drzewnych i chcą kontynuować naukę w tym samym kierunku na poziomie technika, istnieje możliwość równoległego kształcenia zawodowego i ogólnego

 

XXVIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- klasa humanistyczna - manager
  kultury

  z rozszerzonym programem nauczania
  języka polskiego, historii i j. angielskiego

- klasa prawna - kryminologia
  i resocjalizacja

  z rozszerzonym programem nauczania
 geografii, j. angielskiego i wosu


TECHNIKUM BUDOWLANO-DRZEWNE


KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE

- technik budownictwa
- technik inżynierii sanitarnych
- technik technologii drewna
- nauka w formie zaocznej (możliwość
  połączenia nauki w szkole
  z pracą zawodową lub studiami)


LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

W rankingu Szkół, prowadzonym przez miesięcznik „Perspektywy” w 2016 roku nasze technikum uzyskało tytuł „Złotej Szkoły” wśród najlepszych techników w Polsce a w zakresie wyników egzaminów zawodowych zajęliśmy pierwsze miejsce w Poznaniu i Wielkopolsce a piąte w kraju.

Ponad 55-letnia tradycja naszej Szkoły, oparta na fachowej i przyjaznej dla ucznia kadrze pedagogicznej jest gwarancją wykształcenia pożądanego na rynku pracy absolwenta. Wysoko kwalifikowana kadra pedagogiczna i właściwe warunki do nauki dają nam podstawę do twierdzenia, że to co robimy w naszej szkole robimy bardzo dobrze.

W naszej szkole zdolni - znajdują u nas najlepsze warunki do dalszego rozwoju a ci, którzy nie wierzą we własne siły i w których nikt nie pokłada nadziei, przekonają się, że oni też potrafią osiągnąć coś pożytecznego! W trakcie nauki w technikum realizowany jest program nauczania przedmiotów ogólnych, taki jak w liceum ogólnokształcącym.

W związku z nową podstawą programową w klasie pierwszej, dla ułatwienia uczniom nauki, SZKOŁA ZAPEWNIA BEZPŁATNY KOMPLET PODRĘCZNIKÓW DO WSZYSTKICH PRZEDMIOTÓW wypożyczany każdemu uczniowi z biblioteki szkolnej na cały rok nauki.

Dla dojeżdżających od godz. 7:00, czynna jest świetlica szkolna z bufetem oraz czytelnia biblioteki szkolnej z dostępem do Internetu. Dla zamiejscowych możliwość zakwaterowania w bursie szkolnej. W szkole działa aktywnie samorząd uczniowski.

Wychowankowie szkoły są laureatami szeregu konkursów okręgowych i ogólnopolskich (zawodowych oraz przedmiotów ogólnych). Przy szkole działają warsztaty szkolne, dające wszystkim uczniom możliwość zdobywania umiejętności praktycznych.

Od lat 90-tych szkoła współpracuje ściśle ze szkołą partnerską w Niemczech z Berufsbildende Schule 3 w Hanoverze. Współpraca polega na cyklicznej wymianie młodzieży - zarówno w zakresie turystycznym jak i w ramach praktyk zawodowych. Daje to możliwość poznania historii i kultury naszych sąsiadów, nawiązania ciekawych znajomości a także poznania zasad organizacji i rozwiązań technicznych stosowanych za granicą.


Warsztaty
Dla zorganizowanych grup młodzieży gimnazjalnej, zainteresowanej nauką w naszej szkole istnieje możliwość zapoznania się z warunkami i zakresem zajęć praktycznych w pracowniach warsztatowych. Obecnie Warsztaty Szkolne stanowią dobrą i nowoczesną bazę szkoleniową. Zajęcia praktyczne prowadzone są zarówno w pracowniach warsztatowych jak i poza nimi-na budowach, zwłaszcza z uwagi na specyfikę zawodu, dla uczniów szkolących się w zawodach budowlanych.


Nasza szkoła proponuje uczniom szeroką gamę zajęć pozalekcyjnych:

  • konkursy
  • Teatr Szkolny
  • Chichot Pegaza
  • Klub KiJR
  • kółka: dla przedsiębiorczych, Młodzieżowa "Strzecha budowlana", sekcja sportowa (koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, tenis stołowy, samoobrona dla kobiet)
  • Samorząd Uczniowski
  • rozrywka
  • powtórz z nami: j. polski, historia, geografia, j. rosyjski, fizyka w budownictwie, matematyka
  • Memoramus

W placówce organizowane są również różnorodne imprezy kulturalno-oświatowe: konkursy, spotkania z politykami, wycieczki krajoznawcze, cykliczne koncerty muzyczne.

OFERTA XXVIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

Klasa humanistyczna - manager kultury z rozszerzonym programem nauczania języka polskiego, historii i języka angielskiego oraz przedmiotami uzupełniającymi: zajęcia teatralne, media społecznościowe i przyroda. Drugim językiem obcym do wyboru jest j. niemiecki lub rosyjski. W tej klasie umożliwiamy zdobycie wiedzy o funkcjonowaniu mediów i ich roli we współczesnym świecie. Często odwiedzamy teatry, uczniowie biorą udział w licznych konkursach, warsztatach humanistyczno - medialnych, uczymy kręcenia i montażu filmów. Pogłębiona wiedza z przedmiotów nauczanych w zakresie rozszerzonym, umożliwia podjęcie przez absolwentów studiów na kierunkach: dziennikarstwo i komunikacja społeczna, media interaktywne i widowiska czy mediaworking. Możliwość zatrudnienia: dziennikarstwo, specjaliści w zakresie PR, agencje reklamowe, biura promocji itp. Mamy 100% zdawalności matury z języka polskiego i ponad 90% z języka angielskiego. Co roku organizujemy Festiwal Małych Form Teatralnych "Chichot Pegaza", cieszący się olbrzymią popularnością wśród gimnazjalistów z Poznania i okolic (w 2016 r.- VII edycja).

Klasa prawna - kryminologia i resocjalizacja
z rozszerzonym programem nauczania geografii, języka angielskiego i wiedzy o społeczeństwie oraz przedmiotami uzupełniającymi: historia i społeczeństwo, prawo a społeczeństwo i wprowadzenie do resocjalizacji. Jako drugi język obcy do wyboru przez ucznia jest j. niemiecki lub rosyjski. Jest to pierwsza patronacka klasa Uniwersytetu im. A. Mickiewicza Wydział Studiów Edukacyjnych, kierunku: pedagogika, specjalności: resocjalizacja. W klasie tej dajemy możliwość zdobycia wiedzy o oddziaływaniach resocjalizacyjnych i działaniu instytucji takich jak Policja czy Służba Więzienna. Oferujemy wizyty w sądach, na posterunkach Policji itp. Umożliwiamy praktyki w zakresie pracy z osobami uzależnionymi i osadzonymi w placówkach więziennych. Gwarantujemy pogłębienie wiedzy z przedmiotów nauczanych w zakresie rozszerzonym, co umożliwi podjęcie dalszej nauki nie tylko na studiach związanych z resocjalizacją ale także np. na kierunkach ekonomicznych i administracyjnych. Zapewniamy udział w wykładach Uniwersytetu im. A. Mickiewicza na kierunku: pedagogika - resocjalizacja. Możliwość zatrudnienia: Policja, Służba Więzienna, kancelarie prawne, sądy, ośrodki kuratorskie oraz placówki opiekuńczo - wychowawcze.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie