Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Budowlanych

im. Rogera Sławskiego

ul. Grunwaldzka 152, 60-309 Poznań
tel./fax (61) 661-88-88
www:   http://www.zsb.com.pl
Zespół Szkół Budowlanych na Facebooku
e-mail:   szk.bud@zsb.com.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 22733 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

TECHNIKUM (4 lata)
(na podbudowie gimnazjum)


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA
(na podbudowie gimnazjum, 3 lata)

Szkoła zapewnia praktykę zawodową w zakładach pracy - wszystkim uczniom. Ściśle współpracujemy z firmami branżowymi, które stosują najnowsze technologie.

Dodatkowymi atutami szkoły są:
 • dogodny dojazd
 • nauka języka niemieckiego i angielskiego (uczymy od podstaw oraz zaawansowanych)
 • szkoła dysponuje 3 salami komputerowymi, tablicami interaktywnymi, atrakcyjnymi programami ARCHICAD, ATRANTIS in do nauki przedmiotów zawodowych
 • klasa patronacka firmy FAKRO w zawodzie dekarz
 • klasa patronacka firmy Pekabex w zawodzie betoniarz-zbrojarz
 • klasa patronacka firmy KOPRAS w zawodzie mechanik motocyklowy
 • organizujemy szkolenia prowadzone przez cenione firmy z branży budowlanej i motoryzacyjnej
 • koła zainteresowań: sportowe, fotograficzne, j. niemieckiego, komputerowe, projektowe, plastyczne, taneczne, muzyczne
 • kontakty zagraniczne: Zakład Promowania Kształcenia Zawodowego Związku Przemysłu Budowlanego Berlina i Brandenburgii w Brandeburgu, Izba Rzemieślnicza we Frankfurcie nad Odrą, Średnia Szkoła Techniczna w Brnie
 • realizacja staży zagranicznych i szkoleń
 • wymiana uczniów z placówkami w Brnie, Potsdamie i Frankfurcie

Kształcimy w zawodach, na które jest zapotrzebowanie w Polsce i Europie Zachodniej.

Stwarzamy możliwość uzyskania Eurocertyfikatów oraz Europaszportów.

Rozpoczęliśmy współpracę z firmą Pekabex. W roku szkolnym 2016/2017 otwieramy klasę patronacką firmy Pekabex w zawodzie betoniarz-zbrojarz. Oferta skierowana jest do wszystkich Gimnazjalistów, którzy chcieliby wyuczyć się pożądanego na rynku pracy fachu oraz zdobyć doświadczenie w dużym i prężnie rozwijającym się przedsiębiorstwie, znanej marce w Wielkopolsce Pekabex.

Od roku szkolnego 2013/2014 zapraszamy do klasy patronackiej firmy FAKRO w zawodzie dekarz. Jest to zawód bardzo dobrze płatny gwarantujący zatrudnienie po ukończeniu szkoły. Firma patronacka gwarantuje wysoki poziom dodatkowych szkoleń, praktyki zawodowe, dodatkowe wyposażenie oraz wycieczki do fabryki w Nowym Sączu.

Od roku 2012 szkoła posiada patrona. Po konkursie postanowiono, że patronem szkoły zostanie Roger Sławski. Był on wybitnym poznańskim architektem; jednocześnie potrzebne jest przywracanie pamięci o nim.

Zespół Szkół Budowlanych to szkoła, która potrafi sprostać oczekiwaniom rynku pracy w XXI w. Zdobył tytuł lidera innowacji wśród wielkopolskich placówek edukacyjnych, ponieważ ściśle współpracuje z firmami branżowymi, które stosują najnowsze technologie. Firmy te oferują uczniom praktyki, a absolwentom prace.

W ZSB jest zatrudniona wykwalifikowana kadra nauczycieli - cenionych i życzliwie nastawionych do uczniów. W czasie wolnym uczniowie mogą korzystać z dobrze wyposażonej siłowni. Szkoła może pochwalić się znacznymi osiągnięciami sportowymi. Uczniowie zdobyli dwukrotnie brązowe medale Mistrzostw Polski w piłce nożnej.

WYMIANA ZAGRANICZNA - PARTNERZY

Zakład Promowania Kształcenia Zawodowego Związku Przemysłu Budowlanego Berlina i Brandenburgii

Zakład Promowania Kształcenia Zawodowego Związku Przemysłu Budowlanego Berlina i Brandenburgii został utworzony 30.11.1990 jako instytucja użyteczności publicznej. Zgodnie ze statutem, zadaniem placówki jest wspieranie kształcenia zawodowego, dokształcania i podnoszenia kwalifikacji zawodowych w branży budowlanej. Zakład Kształcenia Zawodowego utrzymuje w rejonie Brandenburgii Ośrodki Kształcenia Zawodowego, które zajmują się: ponadzakładowym i pozazakładowym kształceniem na poziomie szkoły średniej, dokształcaniem i przekwalifikowaniem zawodowym jak i też różnymi innymi zadaniami edukacyjnymi. Zakład Kształcenia Zawodowego szkoli obecnie 2400 uczniów. Do dyspozycji uczących się posiada internaty młodzieżowe.

Zakład Promowania Kształcenia Zawodowego utrzymuje bliskie kontakty z branżowymi ministerstwami landu Brandenburgii.

Zakład oferuje również usługi kształcenia kadry nauczycielskiej, instruktorskiej dla zagranicznych pracowników wykwalifikowanych będących na stanowiskach kierowniczych.

Kompleks edukacyjny został wybudowany w 1995 roku i posiada osobne, specjalistyczne warsztaty dla poszczególnych zawodów. Warsztaty są i urządzone zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami Państwowego Instytutu Kształcenia Zawodowego i wyposażone we wszystkie urządzenia, maszyny i narzędzia konieczne i niezbędne dla procesów kształcenia i doskonalenia zawodowego. W skład wyposażenia wchodzą również: hala z warsztatowymi maszynami stolarskimi (piły wielofunkcyjne, heble, wiertarki etc..), kabina lakierniczo- suszarska z przeznaczeniem m.in. do lakierowania i suszenia karoserii samochodowych, będąca wyposażeniem warsztatów malarsko-lakierniczych.

Dla celów doskonalenia zawodowego obywateli polskich mogą być wykorzystywany sale komputerowe. Komputery typu PC są także na wyposażeniu hal ćwiczeniowych. W zespole budynków znajduje się również stołówka i kantyna.

Izba Rzemieślnicza we Frankfurcie nad Odrą

Centrum Szkoleniowe Izby Rzemieślniczej we Frankfurcie nad Odrą prowadzi naukę zawodu, kursy podnoszenia kwalifikacji zawodowych oraz doskonalenie praktycznych i technicznych umiejętności w zakresie licznych branż rzemiosła. Warsztaty i sale wykładowe wyposażone są w najnowszą technologię i w najnowocześniejszy sprzęt techniczny. Szkolenia prowadzone są na wysokim poziomie, a ich treści podlegają ciągłej aktualizacji i jest zawsze skierowana na nowości techniczne.

Centrum Szkoleniowe prowadzi kursy dla przedsiębiorstw, które zamierzają doskonalić swoich pracowników.

Izba posiada duże doświadczenie w działaniach międzynarodowych, które koncentrują się na projektach poprawiających jakość systemów kształcenia i szkolenia zawodowego oraz dostosowaniu systemu edukacji do potrzeb rynku pracy. Biorą udział w programach Leonardo da Vinci oraz INTERREG III A i PHARE.

Izba Rzemieślnicza we Frankfurcie nad Odrą dysponuje także Centrum Kompetencyjnym Technologii Przekazywania Informacji i Komunikacji - KOMZET IT dla całego Landu Brandenburgii. Tematy kursów obejmują przykładowo telewizję cyfrową (DFB), radio cyfrowe oraz cyfrową technikę zapisu sygnału.

Ponadto polecają szerokie spektrum tematyczne kursów komputerowych dla początkujących i zaawansowanych oraz szkołę kosmetyczną.

Zajęcia prowadzą w nowoczesnych i komfortowych gabinetach.

Placówki Izby Rzemieślniczej posiadają bazę noclegową z infrastrukturą, sala gimnastyczna, świetlica, stołówka, bilard, tenis, siłownia.

GALERIA

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie