Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Budowlanych

im. Żołnierzy Armii Krajowej

ul. Żołnierska 15, 10-558 Olsztyn
tel. (89) 527-67-92, fax (89) 527-67-94
www:   http://www.zsb.internetdsl.pl
http://www.zsbolsztyn.pl
e-mail:   zsbolszt@poczta.internetdsl.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 14089 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

ZSB prowadzi bezpłatne kwalifikacyjne kursy zawodowe w zawodach, w których kształci:

- A.13. Wytwarzanie wyrobów stolarskich w zawodzie stolarz
- B.18. Wykonywanie robót murarsko-tynkarskich w zawodzie murarz-tynkarz
- B.30. Sporządzanie kosztorysów oraz przygotowanie dokumentacji przetargowej w zawodzie technik budownictwa
 

TECHNIKUM NR 4 (4 lata)ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA NR 4 (3 lata)SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE SEZONOWE NR 4

- zapraszamy w okresie ferii letnich i zimowych oraz w dniach wolnych od nauki szkolnej

Zespół Szkół Budowlanych jest członkiem Sekcji Szkół Budowlanych przy Polskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej Budownictwa w Warszawie, realizującej Program Edukacji Budowlanej. W programie tym uczestniczy szereg znanych firm budowlanych, które dostarczają szkole bieżących informacji na temat ich wyrobów, technologii, umożliwiają zwiedzanie swoich zakładów produkcyjnych.

Kontakty zagraniczne
 • Współpraca z LOSCHMIDT - OBERSCHULE w Berlinie.
 • Współpraca między polską Szkołą Średnią w Butrymańcach (rejon Soleczniki), Liceum Polskim w Wilnie, Polską Średnią Szkołą Zawodową w Kownie i Ejszyszkach.
 • Współpraca z CCI Grenoble Groupe Formation w ramach programu Leonardo da Vinci.
 • Współpraca z duńskim Ministerstwem Edukacji i Naestved Business College w Danii.

Szkoła współpracuje z firmami informatycznymi "Mandriva Poland" i "Mandriva France" organizując festiwale instalacji Mandriva Linux cieszącą się dużą popularnością wśród młodzieży szkolnej.

W 2011 została podpisana umowa o współpracę z Przedsiębiorstwem Gospodarki Miejskiej, Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej, Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji. Dzięki tej współpracy uczniowie będą mieli dostęp do najnowszych technologii i materiałów. Praktyki będą zorganizowane w zakładach pracy pod nadzorem fachowców. Uczniowie będą mieli możliwość uzyskania stypendium ufundowanego przez wymienione firmy.

Uczniowie szkoły uczestniczą w akcjach Fundacji Wolnego i Otwartego Oprogramowania dla Szkół w Polsce. Placówka posiada bardzo dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe, pracownie zawodowe, pracownie informatyczne, centrum multimedialne, salę gimnastyczną, boisko do piłki plażowej, nowoczesną siłownię, salę kinową, strzelnicę.

W szkole działa Szkolne Koło Młodych PZITB, które ma na celu pogłębianie i poszerzanie wiedzy uczniów szkoły dziennej i słuchaczy szkoły zaocznej z zakresu budownictwa i drogownictwa oraz zdobywanie i kształcenie umiejętności praktycznych niezbędnych przy wykonywaniu zawodu technika. Od marca 2005 roku działa Szkolne Koło Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa.

WARSZTATY SZKOLNE - OŚRODEK EGZAMINACYJNY

Przy szkole działają Warsztaty Szkolne umożliwiające uczniom odbywanie zajęć praktycznych. Realizujemy zadania merytoryczne i wychowawcze, które mają decydujący wpływ na poziom wiedzy i wychowania uczniów. Realizujemy zadania merytoryczne i wychowawcze, które mają decydujący wpływ na poziom wiedzy i wychowania uczniów. Programy nauczania są dostosowywane do zmiennych potrzeb rynku pracy. Nasza młodzież odbywa zajęcia z praktycznej nauki zawodu na warsztatach szkolnych oraz w przedsiębiorstwach gdzie młodzież ma możliwość na bieżąco poznawania nowych technologii w stolarstwie, budownictwie.

Ośrodek egzaminacyjny
Reforma oświaty wprowadziła egzaminy zewnętrzne potwierdzające kwalifikacje zawodowe. W pierwszym roku obowiązywania tych egzaminów szkoła uzyskała uprawnienia Ośrodka Egzaminacyjnego. W chwili obecnej w Ośrodku prowadzone są egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe w szkole zasadniczej: stolarz, murarz, malarz-tapeciarz, posadzkarz.

Najważniejszą korzyścią posiadania przez szkołę uprawnień Ośrodka Egzaminacyjnego jest to, że uczeń kształci się w tym samym miejscu, w którym na zakończenie nauki zdaje egzamin, oraz to, że Ośrodek Egzaminacyjny został wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt do przeprowadzania egzaminów praktycznych w ramach EFS. Zdawalność egzaminów praktycznych jest bardzo wysoka mieści się w przedziale od 80-100%.

Posiadamy wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Warsztaty szkolne posiadają pracownię komputerową z dostępem do Internetu. Nasza młodzież uczestniczy w zajęciach koła informatycznego.

ATUTY SZKOŁY

 • wysoka zdawalność matury i egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe
 • możliwość zdobycia zawodów poszukiwanych na rynku pracy
 • kształcenie w kierunkach umożliwiających prowadzenie własnej działalności
 • możliwość poznawania najnowszych technologii w zakresie nauczanych zawodów
 • wykorzystywanie w kształceniu zawodowym profesjonalnych programów komputerowych
 • szkolenia w wiodących firmach budowlanych i drzewnych (możliwość zdobycia ponadprogramowych umiejętności potwierdzonych odpowiednimi certyfikatami)
 • praktyki zagraniczne w ramach programów unijnych, możliwość uzyskania dokumentu ważnego na całym świecie „europass” potwierdzającego zdobyte umiejętności zawodowe
 • nowocześnie wyposażone pracownie i warsztaty szkolne (po modernizacji)
 • wysoko wyspecjalizowana kadra zawodowa (egzaminatorzy)
 • kompetentna kadra przedmiotów ogólnokształcących
 • możliwość realizacji indywidualnych zainteresowań
 • życzliwi nauczyciele wspierający rozwój ucznia

Zajęcia pozalekcyjne
Zespół Szkół Budowlanych żyje nie tylko samą nauką. Wieloma sukcesami na przestrzeni lat pochwalić się mogą pokolenia sportowców. Na stałe zadomowił się w szkole duch artystyczny - uzdolnieni uczniowie mogą rozwijać swoje muzyczne, aktorskie i plastyczne talenty. Na terenie ZSB działają: Samorząd Uczniowski, koło PCK, Klub Honorowego Dawcy Krwi, koła: budowlane, ochrony przyrody, informatyczne, artystyczne, EKO – zespoły.

BURSA SZKOLNA

Internat składa się z dwóch czterokondygnacyjnych bloków mieszkalnych, połączonych parterowym łącznikiem. Na każdym piętrze znajdują pokoje mieszkalne (czteroosobowych) oraz łazienka z toaletami, umywalkami i natryskami. Standardowe wyposażenie pokoju to: tapczaniki, szafa ubraniowa, szafki, stolik i krzesła.

W internacie jest świetlica, sala telewizyjna i wideo, stołówka oraz kuchnia, która gwarantuje smaczne posiłki. Istnieje również możliwość korzystania z sali gimnastycznej, boiska sportowego i stołu do gry w tenisa. Internat - oddalony od ulicy - otoczony jest zielenią co zapewnia ciszę i spokój oraz dużo świeżego powietrza. Ponadto położenie internatu pozwala na wykorzystanie sieci komunikacji miejskiej, umożliwiając tym samym szybki i nieuciążliwy dojazd do wybranych punktów miasta. W razie niepogody w pobliżu znajduje się kryty basen, obserwatorium astronomiczne i planetarium lotów kosmicznych.
Od września 2011 internat funkcjonuje jako bursa szkolna.

SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE SEZONOWE NR 4

Szkolne Schronisko Młodzieżowe Sezonowe Nr 4 przy ul. Żołnierskiej 15 w Olsztynie istnieje od 1.09.2011 r. Jego usytuowanie w centrum miasta jest niewątpliwie największym atutem, poza tym dojazd do najbardziej strategicznych punktów miasta nie jest problemem, ponieważ nasz budynek położony jest niedaleko najbardziej obleganych linii komunikacji miejskiej. Drzwi schroniska otwarte są w okresie ferii letnich i zimowych oraz w dniach wolnych od nauki szkolnej i czekają na turystów. Naszym gościom zapewniamy miłą i fachową obsługę.

Nasze Schronisko dysponuje 150 miejscami noclegowymi w pokojach czteroosobowych (dotyczy ferii i wakacji). Natomiast w okresie dni wolnych od nauki szkolnej dysponujemy 50 miejscami. Nasz placówka to doskonały punkt wypadowy do wędrówek po Olsztynie. Ponadto udzielamy informacji turystycznej oraz pomagamy w organizacji:

 • tras turystycznych na terenie regionu
 • całodziennego wyżywienia
 • zwiedzania Olsztyna z przewodnikiem

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie