Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Nr 6

im. Króla Jana III Sobieskiego

ul. Harcerska 12, 44-335 Jastrzębie-Zdrój
tel. (032) 471-72-64
www:   http://www.zs6sobieski.pl
e-mail:   szkola@zs6sobieski.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 14859 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

TECHNIKUM UZUPEŁNIAJĄCE nr 3 (3 lata)

 

IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE (3 lata)
kierunki kształcenia:

- klasa dziennikarsko-prawna
- klasa biologiczno-chemiczno-fizyczna
- klasa turystyczna z rozszerzonym j. angielskim i j. niemieckim + dodatkowe godz. z konwersacji
- klasa turystyczna z rozszerzonym j. angielskim i j. francuskim + dodatkowe godz. z konwersacji

TECHNIKUM nr 4 (4 lata)

Początek historii naszej szkoły zaczyna się w latach 70-tych, kiedy to rozwój górnictwa podziemnego i budowa nowoczesnych kopalń w Jastrzębiu Zdroju zrodziły zapotrzebowanie na kadry wykwalifikowanych górników i pracowników średniego nadzoru.

Szkoła posiada dobrze wyposażone zaplecze dydaktyczne: bibliotekę szkolną której część zajmuje czytelnia wyposażona jest w kilkanaście stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu, kino domowe oraz risograf. Z tego też względu czytelnia szkolna nazywana jest także Szkolnym Centrum Informacyjnym.

W roku szkolnym 2004/2005, dzięki wsparciu dyrekcji, w naszej szkole powstało studio dziennikarskie, które znajduje się w podziemiach szkoły, w nowo wyremontowanym pokoju. Studio dziennikarskie powstało na potrzeby uczniów uczących się w klasach o nachyleniu dziennikarsko-prawnym. Wraz z powstaniem studia, do szkoły powrócił radiowęzeł, który działał już w latach wcześniejszych. Studio dziennikarskie wyposażone jest w wysokiej klasy sprzęt komputerowy, na którym młodzi dziennikarze uczą się technik składania i publikacji informacji. Uczniowie mają także do dyspozycji sprzęt, który jest niezbędny do pracy każdego dziennikarza, jak np. kamera wideo, aparat cyfrowy czy dyktafon. W studio powstaje gazetka szkolna, która jest niewątpliwie chlubą szkoły.

Nasza szkoła oprócz własnego zaplecza dydaktycznego posiada basen pływacki i halę sportową. Pracownie wyposażone są w wysokiej klasy sprzęt komputerowy i elektroniczny. Posiadamy także własne laboratorium chemiczne. Dzisiaj nauka w naszej szkole staje się łatwiejsza i coraz ciekawsza, choćby ze względu na ogromną bazę pomocy dydaktycznych jaką posiadamy.

Uczniowie Technikum naszej szkoły oprócz zajęć teoretycznych, uczęszczają także na zajęcia praktyczne, odbywające się w warsztatach Centrum Kształcenia Praktycznego. CKP kształci uczniów w zawodach: elektryk, elektronik, mechanik, górnik. Uczniowie zdobywają tam wiedzę z zakresu instalacji elektrycznych, automatyki przemysłowej, energoelektryki i elektroniki, systemów i sieci komputerowych. Prowadzone są tam także zajęcia z zakresu stolarstwa, obróbki skrawaniem, prac spawalniczych i ślusarskich.

Jesteśmy zwycięzcą pierwszej i drugiej edycji konkursu "Przyjazna szkoła", w której jastrzębskie szkoły rywalizują o miano najbardziej przyjaznej i bezpiecznej uczniom. Konkurs organizowany jest w ramach programu poprawy bezpieczeństwa w mieście.

Z problemami osobistymi (rodzinnymi, emocjonalnymi, materialnymi), a także związanymi ze szkolnymi niepowodzeniami, uczniowie mogą zwrócić się do pedagoga szkolnego. Bez względu na specyfikę problemu, z pedagogiem można zawsze porozmawiać, skorzystać z fachowej porady i wsparcia. Swoją pomocą służy zarówno uczniom, jaki i rodzicom. Stara się, aby każdy pojawiający się problem był w konsekwencji rozwiązany.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie