Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie - Szkoła w Jastrowiu

ul. Kieniewicza 35, 64-915 Jastrowie
tel. (67) 266-21-91
www:   http://www.zstjastrowie.pl
http://www.ckziu-zlotow.pl
e-mail:   sekretarz.jastrowie@ ckziu-zlotow.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 5870 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


Szkoła umożliwia przyjęcie uczniów niepełnosprawnych i przewlekle chorych.

 

TECHNIKUM Nr 1(4 lata)


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA (3 lata)

Nasza placówka jest szkołą z tradycjami. Szkoła powstała w 1950 roku na bazie Ośrodka Rolnego w Ptuszy. Pierwszą formą szkoły rolniczej była Szkoła Praktyków Specjalistów Upraw Polowych. W roku 2003 nastąpiło połączenie z Zespołem Szkół Zawodowych. Szkoła funkcjonowała pod nazwą Zespołu Szkół Technicznych im. Leona Kruczkowskiego w Jastrowiu.
W chwili obecnej szkoła wchodzi w skład Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie.

Przez te lata szkoła się rozwija i modernizuje. Wykształciła wielu absolwentów w różnych kierunkach. Dziś również się cieszy niesłabnącym zainteresowaniem.

Nasza szkoła posiada dobrą bazę dydaktyczną w postaci nowocześnie wyposażonych pracowni, biblioteki, sali gimnastycznej, siłowni. Uczniowie mogą także korzystać ze stołówki szkolnej i miejsca w internacie. Posiadamy multimedialne centrum informacyjne oraz bibliotekę z bogatym księgozbiorem. Szkoła umożliwia przyjęcie uczniów niepełnosprawnych i przewlekle chorych.

Dobrze wyposażona stacja kontroli pojazdów w najnowocześniejszy, komputerowy sprzęt diagnostyczny oraz działalność warsztatów szkolnych pozwala na zdobycie umiejętności praktycznych w zawodzie wybranym przez ucznia. Europejski poziom sprzętu i urządzeń w stacji kontroli pojazdów oraz w wydziałach warsztatów szkolnych umożliwia kształcenie młodzieży na bazie nowoczesnego sprzętu, a nauka jazdy prowadzona jest nowym Reno Clio.

Od początku lat dziewięćdziesiątych nawiązano współpracę ze szkołą średnią o zbliżonym profilu kształcenia w Lauingen (Niemcy), w wyniku której poszerzono zakres kształcenia w naszej szkole. Nowe wyzwania techniki zmuszają szkołę do rozwinięcia i unowocześnienia bazy w związku z tym przekształcono wydział maszyn szkolenia praktycznego na stację diagnostyczną z nowoczesną ścieżką niemieckiej firmy "Maschinenbau Haldewang" opowiadającą aktualnym wymogom Unii Europejskiej.

Wiadomości i umiejętności pozyskane w ramach zajęć edukacyjnych uczniowie mają możliwość pogłębiać i rozwijać na zajęciach kół zainteresowań i w licznych sekcji sportowych. W wielu dyscyplinach reprezentanci szkoły osiągali miejsca na podium, często było to najwyższe miejsce. W szkole funkcjonuje sekcja piłki siatkowej, sekcje judo oraz powołano w Szkole sekcję zapaśniczą kobiet działającą przy klubie sportowym "Podium" w Jastrowiu.

Profesjonalna kadra pedagogiczna sprawuje pieczę nad młodzieżą, dbając o jej rozwój intelektualny, pogłębianie wiedzy i rozwijanie zainteresowań. Dbamy o bezpieczeństwo powierzonych nam dzieci, o dobry poziom kształcenia. Priorytetem są dla nas egzaminy zawodowe i egzamin maturalny. Chcemy, aby nasi uczniowie dobrze się u nas czuli, aby dzięki zdobytej wiedzy i uzyskanym umiejętnościom mieli otwartą drogę rozwoju.

Priorytetem działań dyrekcji jest start młodzieży na wyższe uczelnie. Prowadzone zajęcia fakultatywne z przedmiotów maturalnych dały wymierne efekty. Możemy się pochwalić stypendystami Prezesa Rady Ministrów uhonorowanymi za bardzo dobre wyniki w nauce, finalistami Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności oraz Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, którzy zdobyli indeksy na wyższe uczelnie.

Realizujemy unijne projekty finansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczestniczyliśmy w projektach: "Pilotaż nowych egzaminów maturalnych", "Z bajką przez życie", "As kompetencji", "Moja zawodowa perspektywa". Spędzisz aktywnie czas w gronie rówieśników, a jednocześnie poszerzysz swoją wiedzę.

W szkole prowadzimy wiele kursów i szkoleń, m.in. kurs operatorów kombajnów zbożowych, prawa jazdy, szkolenia w zakresie stosowania środków ochrony roślin, szkolenia uczniów - pracowników młodocianych, odbywających praktyczną naukę zawodu na terenie powiatu złotowskiego. 60 lat istnienia Szkoły spowodowało, że na trwale jest wpisana w historię Jastrowia ale i nie tylko, gdyż trochę tej historii zabrał ze sobą w świat każdy absolwent tej szkoły.

W roku 2000 zaczęto kształcić uczniów w kierunkach związanych z ochroną środowiska. W tej dziedzinie możemy pochwalić się wieloma sukcesami. Przedstawiciele naszej szkoły wygrywają konkursy ekologiczne w powiecie uzyskując cenne nagrody indywidualne oraz dla szkoły. Od roku 2003 startujemy w ogólnopolskim konkursie "Z Ekologią Na Co Dzień". Systematycznie osiągając coraz lepsze miejsca. W 2007 roku w kategorii szkół powyżej 500 uczniów zajęliśmy I miejsce w Polsce.

WARSZTATY

Warsztaty szkolne są integralną częścią szkoły w Jastrowiu. Są to warsztaty szkolno-usługowe prowadzące działalność dydaktyczno-wychowawczą, techniczno-usługową i administracyjno-finansową.

Ich podstawowym zadaniem jest wyrobienie u uczniów umiejętności zawodowych i nawyków produkcyjnych oraz rozszerzenie i pogłębienie wiadomości nabytych na lekcjach przedmiotów zawodowych.

W warsztatach uczniowie odbywają zajęcia praktyczne w celu zdobycia wiedzy i umiejętności niezbędnych w przyszłym zawodzie w następujących pracowniach:
 • pracownia elektryczno-elektroniczna
 • pracownia silników
 • pracownia naprawy samochodów
 • nauka jazdy
 • pracownia obróbki mechanicznej
 • pracownia obróbki ręcznej
 • pracownia układów sterowania
 • pracownia montażu

   Narzędzia, maszyny i urządzenia w które wyposażone są pracownie zapewniają prawidłowy przebieg zajęć i bezpieczeństwo uczniów.

Przy warsztatach szkolnych działa:
 • stacja kontroli pojazdów
 • stacja kontroli opryskiwaczy
 • ośrodek szkolenia kierowców

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie