Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych

im. Macierzy Ziemi Cieszyńskiej

Pl. Londzina 3, 43-400 Cieszyn
tel. (033) 858-18-70
www:   http://www.zseg.cieszyn.pl
e-mail:  


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 9378 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

TECHNIKUM (4 lata)


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA (2 lata)


Staramy się dbać nie tylko o sferę intelektualną, ale także o bazę dydaktyczną. Twórcza i aktywna praca nauczycieli i uczniów przyczyniły się do tego, iż szkoła otrzymała w formie daru z Ministerstwa Edukacji Narodowej 15 komputerów wraz z oprogramowaniem, które stanowią wyposażenie dwóch pracowni komputerowych. Została również przygotowana i odpowiednio urządzona pracownia Firm Symulacyjnych. Dzięki pomocy władz miasta udało się uruchomić stołówkę nr 2 w budynku Sądu Rejonowego w Cieszynie, stwarzając w ten sposób lepsze warunki kształcenia w pionie szkół gastronomicznych. W związku z wprowadzeniem trzech godzin nauczania z wychowania fizycznego uruchomiono w 1997 siłownię. Poza tym przeprowadzono szereg remontów. W bieżącym roku szkoła zmieniła się nie do poznania. Otrzymała bowiem nową elewację zewnętrzną. W dużym stopniu z pomocą finansową przychodzi nam Rada Rodziców. To właśnie dzięki niej wymalowano sale lekcyjne i korytarz, sale gimnastyczną, wycyklinowano podłogę w auli i sali gimnastycznej, wyremontowano toalety, zakupiono szereg pomocy naukowych.
Szkoła czynnie włącza się w życie naszego środowiska. Służymy obsługą gastronomiczną szeregu instytucjom, organizacjom społecznym i firmom prywatnym. W ten sposób również gromadzimy środki materialne na rzecz szkoły. Uczestniczymy w akcji "Sprzątanie świata". Wszyscy dbamy o to aby szkoła ciągle się rozwijała, była znacząca w środowisku, aby nasi absolwenci zawsze miło wspominali lata szkole i byli wdzięczni nauczycielom za dobre przygotowanie do życia i pracy.

Cele i zadania szkoły

  1. Celem pracy pedagogiczno - wychowawczej Szkoły jest zapewnienie uczniom możliwości pełnego rozwoju intelektualnego, moralnego i fizycznego zgodnie z ich potrzebami, w warunkach poszanowania godności osobistej, wolności światopoglądowej i wyznaniowej.
  2. Szkoła przygotowuje młodych ludzi do wypełnienia obowiązków obywatelskich i rodzinnych w oparciu o zasady demokracji, sprawiedliwości i wolności. W realizacji tych zadań za podstawę przyjmuje uniwersalne zasady etyki, kieruje się zapisami zawartymi w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, wskazaniami wynikającymi z Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka oraz Międzynarodowej Konwencji o Prawach Dziecka.
  3. Umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do ukończenia Szkoły i uzyskania kwalifikacji zawodowych. Daje możliwość kontynuacji nauki w liceach i technikach uzupełniających. Przygotowuje młodzież do pracy i życia w warunkach współczesnego świata.
  4. Sprawuje opiekę nad uczniami w czasie wszystkich zajęć odbywających się w budynku szkolnym, a także zbiorowych wyjść, wyjazdów i wycieczek. Szczególną opieką otacza uczniów, którym z przyczyn rozwojowych, rodzinnych lub losowych potrzebna jest pomoc i wsparcie.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie