Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

im. Bolesława Chrobrego w Chrobrzu

ul. Parkowa 11, 28-425 Chroberz
tel. (41) 356-40-03, fax (41) 356-40-24
www:   http://www.zsrchroberz.pl
e-mail:   sekretariat@zsrchroberz.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 23656 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

TECHNIKUM


ZAOCZNE KWALIFIKACYJNE KURS ZAWODOWE DLA DOROSŁYCH

- ROL.04 Prowadzenie produkcji
  rolniczej (rolnik)

- HGT.02 Przygotowywanie i wydawanie
  dań (kucharz)

- ROL.10 Organizacja i nadzorowanie
  produkcji rolniczej (technik rolnik)

- HGT.12 Organizacja żywienia i usług
  gastronomicznych (technik żywienia
  i usług gastronomicznych)

O NAS

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego mieści się w pałacu i innych budynkach, których właścicielem byli Wielopolscy. Po II wojnie światowej w 1946 roku, 112 ha ziemi, pałac i pozostałe zabudowania zostały przeznaczone na potrzeby oświaty rolniczej i zgodnie z tym przeznaczeniem użytkowane są do dziś. W 2019 roku szkoła obchodziła 70-lecie swojego istnienia.

Dysponujemy bardzo dobrze wyposażonymi pracowniami przedmiotowymi, komputerowymi, biblioteką wraz z Centrum Informacji Multimedialnej.

  ZSCKR oferuje:
 • stypendium dla najlepszych uczniów
 • możliwość stałego korzystania z Internetu i zbiorów biblioteki (także w godzinach popołudniowych)
 • możliwość udziału w atrakcyjnych wycieczkach, zawodach sportowych, szkoleniach

Baza dydaktyczna
 • baza szkolenia teoretycznego:
  • pracownie przedmiotów ogólnokształcących
  • pracownie przedmiotów zawodowych
  • blok sportowy
 • baza szkolenia praktycznego:
  • warsztaty szkolne
  • szkolna pracownia żywienia


Przy szkole działa Gospodarstwo Pomocnicze, które dysponuje ogółem prawie 90 ha. użytków rolnych oraz prowadzi produkcję roślinną i zwierzęcą. Gospodarstwo Pomocnicze współpracuje z wieloma instytucjami działającymi w sektorze produkcji rolnej z terenu woj. świętokrzyskiego i małopolskiego.

Gospodarstwo Pomocnicze stanowi bazę dydaktyczną do praktycznej nauki zawodu dla młodzieży. Uczniowie zarówno na zajęciach praktycznych jak i licznych praktykach wakacyjnych zapoznają się z organizacją pracy w Gospodarstwie.


Nasza szkoła oferuje również możliwość rozwoju pasji i zdolności uczniów poprzez działania w Samorządzie Uczniowskim, udział w różnorodnych konkursach, turniejach, zawodach (Klub Sportowy CHROBRY), w życiu kulturowym, wolontariacie, krwiodawstwie.

CENTRUM INFORMACJI MULTIMEDIALNEJ

Centrum Informacji Multimedialnej powstało dzięki projektowi współfinansowanemu przez Unię Europejską: „Internetowe centra informacji multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych.”

Nasza biblioteka została wyposażona w Centrum składające się ze stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu, wyposażonych dodatkowo w multimedialną Powszechną encyklopedię PWN, słowniki PWN: języka polskiego, wyrazów obcych, ortograficzny, poprawnej polszczyzny, a także Atlas świata PWN. Składa się on z kompletu map fizycznych i tematycznych całego świata, ponad 5000 ilustracji (zdjęcia, rysunki, schematy interaktywne), ponad 50.000 starannie wyselekcjonowanych haseł encyklopedycznych, z bogato ilustrowanych esejów i wędrówek multimedialnych, galerii tematycznych i artykułów przeglądowych.

Podczas pracy w Centrum, użytkownik może skorzystać z urządzenia wielofunkcyjnego, czyli wydrukować, skanować, kserować materiał.

Zgodnie z przeznaczeniem, użytkownikami Centrum są nie tylko uczniowie, słuchacze i pracownicy naszej szkoły, ale także środowisko zewnętrzne (absolwenci, rodzice uczniów, oraz osoby niepowiązane ze szkołą). Powyższe osoby bardzo chętnie korzystają z Centrum w każdej wolnej chwili.

INTERNATNasza szkoła dysponuje odremontowanym internatem. Uczniowie mają do dyspozycji 81 miejsc w pokojach 2- i 3-osobowych, salę telewizyjną, stołówkę, aneksy kuchenne oraz dobrze wyposażoną siłownię.

NASZA OFERTA

Technik rolnik
Posiadamy własną bazę do nauczania praktycznego. W trakcie nauki uczniowie uzyskują prawo jazdy kategorii T oraz uprawnienia do obsługi kombajnu zbożowego Praktyczna nauka zawodu odbywa się w gospodarstwie szkolnym, gospodarstwach specjalistycznych. Uzyskanie kwalifikacji przez absolwenta gwarantuje możliwość uzyskania szerokiego dofinansowania ze środków Uni Europejskiej – dopłaty bezpośrednie, renty strukturalne dla rolników, dopłaty inwestycyjne. Szkoła kończy się maturą i egzaminem zewnętrznym potwierdzającym kwalifikacje zawodowe.

Technik żywienia i usług gastronomicznych
W trakcie nauki uczniowie poznają zasady urządzania i prowadzenia zakładów gastronomicznych, technologię sporządzania potraw, zasady żywienia zbiorowego oraz sposoby obsługi konsumenta. Praktyczna nauka zawodu odbywa się w szkolnej pracowni żywienia, stołówkach i innych zakładach żywienia zbiorowego (restauracjach, barach, kawiarniach). Szkoła kończy się maturą i egzaminem zewnętrznym potwierdzającym kwalifikacje zawodowe.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie