Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Zawodowych

im. Jana Liszewskiego

ul. Gdańska 19, 14-500 Braniewo
tel. (55) 243-26-06
www:   http://www.zszbraniewo.pl
ZSZ Braniewo na Facebooku
e-mail:   sekretariat.zszbraniewo@gmail.com
zszbraniewo@o2.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 22283 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE

- AU.36 Prowadzenie rachunkowości
- AU.22 Obsługa magazynów
- TG.07 Sporządzanie potraw i napojów
- TG.13 Obsługa gości w obiekcie
  świadczącym usługi hotelarskie


NAUCZANE JĘZYKI OBCE:

- j. angielski
- j. niemiecki
- j. rosyjski
 

TECHNIKUM


SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA

O Nas

Szkołę charakteryzuje życzliwa i przyjazna atmosfera. Uczniowie nie są anonimowi. Nauczyciele znają swoich uczniów, kształtują ich postawy i system wartości, zapewniają pomoc, wsparcie, stymulują do wszechstronnego rozwoju własnej osobowości i kształtowania przyszłego, dorosłego życia.

W opinii uczniów główną zaletą szkoły są dobre relacje między uczniami i bezpieczna atmosfera, a stosunek nauczycieli do uczniów - przyjazny.

Absolwenci naszej szkoły z powodzeniem znajdują zatrudnienie i kontynuują naukę w szkołach wyższych.

Wśród umiejętności nabytych w szkole wymieniane są: organizowanie, ocenianie i planowanie, skuteczne komunikowanie się i efektywne współdziałanie w zespole. W opinii rodziców szkoła dobrze przygotowuje młodzież do dorosłego życia, troszczy się o nich. Ceniony jest ład organizacyjny, obowiązujące w szkole zasady, kontakty z nauczycielami. Mocną stroną szkoły jest kadra pedagogiczna; jej wiedza, doświadczenie, kwalifikacje, zaangażowanie i odpowiedzialność oraz klimat szkoły, relacje interpersonalne i dobry poziom organizacyjny szkoły.

REALIZOWANE PROJEKTY

  • "Język i zawód kluczem do sukcesu"
  • "Zawodowcy z Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego"
  • "Buenos Dias - odkrywamy nowe horyzonty"


PRAKTYKI UCZNIOWSKIE

Uczniowie technikum odbywają zajęcia praktyczne i praktykę zawodową w licznych zakładach pracy – hotelach, restauracjach, biurach turystycznych, pensjonatach, bankach, sklepach, urzędach, instytucjach, przedsiębiorstwach, szkołach i przedszkolach - w Braniewie, Fromborku, Pieniężnie, Tolkmicku, Bemowiźnie, Stygajnach, Rogitach, Zagajach, Nowej Pasłęce, Lipowinie, Żelaznej Górze, Olsztynie, Gdańsku, Gdyni, Rucianem – Nidzie, Krynicy Morskiej, Mikoszewie a także na statku.

Ponadto organizujemy szkolenie praktyczne w Niemczech. Uczniowie szkolą swoje umiejętności w takich miejscowościach jak: Born, Stralsund, Prora położonych w Meklemburgii-Pomorzu Przednim. Organizatorzy zapewniają bezpłatne zakwaterowanie, wyżywienie oraz ubezpieczenie podczas trwania praktyk.

Nauka zawodu w ZSZ
Nauka zawodu składa się z dwóch integralnych, równolegle realizowanych części: praktycznej zorganizowanej w zakładzie rzemieślniczym i teoretycznej zorganizowanej w szkole zawodowej lub na kursach dokształcających. Podstawą organizacji nauki jest umowa o pracę w celu przygotowania zawodowego, podpisywana pomiędzy pracodawcą rzemieślnikiem, a uczniem „młodocianym pracownikiem”.
W związku z zawartą umową o pracę i faktem uczęszczania do zasadniczej szkoły zawodowej młodociany uzyskuje podwójny status prawny tj. ucznia pracownika młodocianego lub wyłącznie pracownika młodocianego, jeśli dokształcenie teoretyczne realizowane jest w systemie pozaszkolnym (forma kursowa).

BAZA DYDAKTYCZNA

Szkoła posiada sale lekcyjne, 2 pracownie gastronomiczne, pracownię hotelarską, pracownię logistyczną, pracownię obsługi konsumenta i planowania żywienia, dwie pracownie komputerowe, Izbę Tradycji. Od 2013 roku funkcjonuje pracownia gastronomiczna, której adaptacja i wyposażenie współfinansowane były przez Unię Europejską w ramach realizowanego przez szkołę projekt „ZSZ - kuźnia dobrych praktyk”. W szkole działa także biblioteka z pracownią multimedialną oraz Internetowe Centrum Multimedialne. Zaplecze sportowe stanowi: sala gimnastyczna, duża aula (wykorzystywana również jako druga sala gimnastyczna), sala fitness. Posiadamy również gabinet pielęgniarski, gabinet pedagoga, gabinet kierownika praktyk, sklepik uczniowski. W budynku szkoły mieści się również Miejska Biblioteka Pedagogiczna. Obiekt jest monitorowany z zewnątrz oraz posiada monitoring wewnętrzny.SPORT W SZKOLE

Od samego początku istnienia szkoły duży nacisk kładziono na rozwój fizyczny młodzieży. Animatorem wszelkiej działalności sportowo-rekreacyjnej był nauczyciel wychowania fizycznego, absolwent WSWF w Poznaniu, wieloletni wicedyrektor i dyrektor ZSZ w Braniewie pan mgr Edward Imiołczyk. Dzięki jego zaangażowaniu szkoła odnosiła duże sukcesy w lekkiej atletyce oraz grach zespołowych, głównie piłce siatkowej. Niektóre rekordy szkoły przetrwały przez ponad 30 lat i do dziś w wielu dyscyplinach nie są poprawione.


PONADTO OFERUJEMY W SZKOLE

Jedną z atrakcji życia szkolnego są otrzęsiny klas pierwszych. To wielkie przeżycie dla pierwszoklasistów, gdyż uczniowie klas starszych bardzo starają się, aby atrakcje tego wieczoru długo pozostały w pamięci uczestników zabawy. Jednocześnie Samorząd szkolny i wychowawcy klas czuwają, aby zabawa była tylko zabawą dla wszystkich jej uczestników. Aby zachęcić młodzież do lepszej nauki i nagrodzić jej trud, szkoła organizuje co roku dla najlepszych uczniów z poszczególnych klas wycieczki turystyczno-krajoznawcze. Klasy rywalizują też o zdobycie Przechodniego Pucharu Dyrektora Szkoły, przyznawanego za wyniki w nauce i udział w przedsięwzięciach organizowanych na terenie szkoły i miasta. Życie szkolne urozmaicają także wycieczki turystyczne i edukacyjne, wyjazdy do teatrów i kin, rajdy czy choćby szkolne dyskoteki.

POMOC PSYCHOLOGICZNA I DORADZTWO ZAWODOWE

W ramach doradztwa na terenie szkoły organizowane są spotkania z uczniami, w trakcie których dyskutuje się o realiach zatrudnienia w Polsce i na świecie. Jak również przedstawiane są metody prezentowania się w pracy i metody skutecznego współpracowania z pracodawcami i współpracownikami. Wyjaśnione jest również powszechne obecnie zjawisko migracji wewnątrz kraju i poza jego granicami w celu poszukiwania pracy.

Pomoc udzielana jest uczniom, członkom ich rodzin oraz członkom zespołu pedagogicznego. Praca obejmuje rozmowy wspierające, rozmowy terapeutyczne oraz pomoc w ramach działalności psychologa i pedagoga na terenie placówki. Podejmowana jest również współpraca z doradcą zawodowym z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Braniewie.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie